Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponuda: Potreban stručnjak ;) za podešavanje qmail-a, i dovlačenje mail-a

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Ponuda: Potreban stručnjak ;) za podešavanje qmail-a, i dovlačenje mail-a

[ Pregleda: 3029 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Ponuda: Potreban stručnjak ;) za podešavanje qmail-a, i dovlačenje mail-a14.02.2003. u 17:46 - pre 257 meseci
Naime, potreban mi je neko da mi uradi konfiguraciju qmail-a i automatsko dovlačenja mail-a. Imam mrežu od 5 kompjutera (4 windows stanice i jedan slackware linux, verzija 8.1 na kome treba da bude qmail) i želim da sa ova 4 mogu preko qmail-a da šaljem email. Qmail treba taj email da zadrži i da u tempirano vreme (preko cron-a), nakon uspostavljanja veze sa EUnet-om (modem je eksterni, USR5630) isporuči taj email nekako (otvoren sam za sugestije oko ovoga) EUnet-ovom email serveru i onda dalje, ili direktno dalje. Takodje u isto vreme treba da preko fetchmail-a ili getmail-a mail dovuče i razvrsta zavisno od To, CC ili Bcc-a u lokalne maildir-ove na qmail-u kojima mogu da pristupam sa stanica preko mail klijenata.

Želeo bih i da mi taj neko ukratko objasni način konfigurisanja qmail-a kako bih ga nakon pribavljanja stalne veze sa net-om (čeka se na telekom) mogao koristiti i za potrebe drugih domena, stim što bi to bilo direktno, bez eunet-a.

Lokacija je u Smederevskoj Palanci. Zainteresovani mogu da mi se sa dodatnim informacijama jave na email [email protected], PP na ovom forumu, Jabber ili ICQ. Prevoz je autobusom (ima dosta linija BGD-Palanka) a odgovaralo bi mi neki vikend ili radni dan posle 13h, zbog škole.

PS - za qmail, djbdns, daemontools i onaj ucpi je instaliran kako treba i dns radi u lokalu, ne znam da li radi i sa net-a, jer nisam testirao konekciju ka net-u.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Ponuda: Potreban stručnjak ;) za podešavanje qmail-a, i dovlačenje mail-a

[ Pregleda: 3029 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.