Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?

[es] :: Access :: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?

[ Pregleda: 2986 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 19025
Poruke: 30
195.252.123.*



Profil

icon [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?15.08.2006. u 08:05 - pre 215 meseci
Imam polje koje se zove ''POLJE1" i kad unesem vrednost "vrednostA" jednom u sledećih 5 do 10 recorda treba da bude isto "vrednostA" pa posle u sledećih 3-4 recorda "vrednostB" itd... Kako da obezbedim da default vrednost bude kao u prethodnom recordu?
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?15.08.2006. u 12:18 - pre 215 meseci

U Properties>Event>After Update za polje1 unesi:
Me.Polje1.Default Value=Me.Polje1.

da, ako je polje tekstualnog formata, onda:

Me.Polje1.Default Value="'"&Me.Polje1.&"'"&
 
Odgovor na temu

Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 19025
Poruke: 30
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?15.08.2006. u 23:12 - pre 215 meseci
Popunim po uputstvu, probam i na opciju GotFocus da ubacuje Default vrednost ali mi Access vrati informaciju da nema pojma gde je Me makro, da je Me makro nemoguće naći, da je Me makro nov a da nije sačuvan itd... Kvaka je u čemu?
Polje je datumsko.
U svakom slučaju hvala BiloKoje!
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?16.08.2006. u 08:42 - pre 215 meseci


Vidim da nisam baš dobro napisao. U Properties>Event>After Update za polje1, klikneš na strelicu da se pojavi [Event Procedure] pa klikneš na ... pa u proceduri upišeš:

Me.Polje1.Default Value=Me.Polje1.

Pošto je polje datumsko tu će biti malo problema oko formata datuma.
 
Odgovor na temu

Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 19025
Poruke: 30
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?16.08.2006. u 10:39 - pre 215 meseci
Tako sam i uradio: kad se otvori Event Procedure tu i upišem sve to ali Access ne vidi to kao "uputstvo" za Default Value nego smatra da sam mu rekao da izvrši neki makro koji se zove Me ali on ne može da nađe taj makro, ili makro nije sasčuvan. Probao sam da "grab"ujem poruku koju mi se pojavi kad pređem sa recorda na record ali ne mogu sa CTR-V ubacim slikicu u ovu poruku ali evo doslovce šta piše:
"Microsoft Office Access can't find macro 'Me.'
The macro (or its macro group) doesn't wexist, or the macro is new but hasn't been saved.
Note that when you enter the macrogroupname.macroname syntax in an argument, you must specify the name macr's group was last saved under. "
To je to.
Ne razumem zašto ne funkcioniše. u pitanju je Access 2003.

Hvala Bilo Koje
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?16.08.2006. u 12:44 - pre 215 meseci


Ja sam još u Accessu 2002, ali ne verujem da ima bitne razlike. Pogledaj ovaj primer. Javi, radi ili ne radi kod tebe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 19025
Poruke: 30
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?16.08.2006. u 21:57 - pre 215 meseci
BiloKoje hvala na trudu, da vidiš kako ovo radi kod mene.
U Forms delu otvorim tvoj primer: form Table1 i tu ima recimo dva recorda.
Kad posle drugog kliknem Enter, da pređen na sledeći record i da Access pomeri Autonumber na n+1 ja se nađem u polju Autonumber!
Kad u datumskom polju promenim vrednost u neki datum (kucam peške neki datum), tad se sa Enter pomerim na n+1, Autonumber odradi svoje, otvori mi se n+1 record, upiše se vrednost istog datuma i za n+1 kao i za n-ti record, ali kad pređem na datumsko polje, jednom Enter sa Autonumber na datum, pa onda još jednom Enter, da bi mi otvorio sledeći record, vratim se na Autonumber polje - ne mogu da dodam now record!
E sada je pitanje: da li se to u Access 2003 radi drugačije ili je podešenje neodgovarajuće!
U svakom slučaju hvala na trudu
pozdrav
Raša
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?17.08.2006. u 05:45 - pre 215 meseci


Nije do Accessa 2003, dodaj još neko polje u tabelu i formu, ili promeni Auto Number u Number i radiće. Ovako kako stoji kada samo pređemo enterom preko ova dva polja mi u stvari nismo uneli novi zapis, pa access ne otvara novi red.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Radislav Milankov
Kikinda

Član broj: 19025
Poruke: 30
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?17.08.2006. u 23:34 - pre 215 meseci
To je to: dodao sam i još jedno polje i sada radi!
Sada krećemo u popunu forme.
Hvala mnogo
BiloKoje
pozdrav
Raša
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: [Access] default value u nekom polju da bude ista kao u prethodnom recordu?

[ Pregleda: 2986 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.