Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

oprema za privremeni boravak u USA

[es] :: Wireless :: oprema za privremeni boravak u USA

[ Pregleda: 2694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon oprema za privremeni boravak u USA26.08.2006. u 10:26 - pre 214 meseci
Pozdrav,

Planiram da odem u Ameriku na 4-5 meseci i planiram da ponesem laptop. Cuo sam da je tamo Wireless mnoogo bolje resen (ako si negde u gradu naravno). Tako da mi jedino ostaje kakvu wireless karticu da uzmem? Koje standarde bi bilo dobro da podrzava? Moj laptop je acer aspire 3000 i pdrzava b/g standard. Imam i slot za PC karticu.

Da li opremu da kupujem ovde ili tamo? Internet koristim zbog posla pa racunam da je bolje da se pripremim dok sam ovde nego da pravim varijante kad tamo dodjem jer cu biti u velikoj frci.

Sta mi savetujete?
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: oprema za privremeni boravak u USA26.08.2006. u 22:16 - pre 214 meseci
Kad odes tamo, rapsitas se koji su ti provajderi dostupni, kontaktiras ih i oni ti lepo kazu sta ti od opreme treba. Nemoj kupovati napamet.

 
Odgovor na temu

InfoPano

Član broj: 104717
Poruke: 77
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: oprema za privremeni boravak u USA27.08.2006. u 01:18 - pre 214 meseci
Imas sve sto ti treba.
99% velikih americkinh gradova je pokriveno WiFi signalom na jedan ili drugi nacin.
Ali u skoro svakom Starbucks-u imas WiFi spot. Isto tako i u mnogim McDonaldsima.
Ali svuda uglavnom nije besplatan WiFi pristup, vec moras platiti.
Isto tako 99% hotela ima WiFi instaliran i u vecini slucajeva posebno naplacuju koristenje.
Sve upute ces dobiti na licu mesta.
Sto se tice opreme, vec imas sve (laptop sa ygradjenom WiFi karticom ).
Jedino sto moras poneti (ili kupiti po dolasku u Radioshack-u u USA) je adapter za uticnicu za struju za tvoj laptop (samo fizicki adapter - bez elektronike) - komad metala i plastike koji prilagodjava evropski format uticnice za struju americkom.
Neki gradovi (San Francisco) imaju odredjene delove grada pokrivene "besplatnim" javnim WiFi pristupom.
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: oprema za privremeni boravak u USA27.08.2006. u 17:16 - pre 214 meseci
Citat:
InfoPano: Imas sve sto ti treba.
99% velikih americkinh gradova je pokriveno WiFi signalom na jedan ili drugi nacin.
Ali u skoro svakom Starbucks-u imas WiFi spot. Isto tako i u mnogim McDonaldsima.
Ali svuda uglavnom nije besplatan WiFi pristup, vec moras platiti.
Isto tako 99% hotela ima WiFi instaliran i u vecini slucajeva posebno naplacuju koristenje.
Sve upute ces dobiti na licu mesta.
Sto se tice opreme, vec imas sve (laptop sa ygradjenom WiFi karticom ).
Jedino sto moras poneti (ili kupiti po dolasku u Radioshack-u u USA) je adapter za uticnicu za struju za tvoj laptop (samo fizicki adapter - bez elektronike) - komad metala i plastike koji prilagodjava evropski format uticnice za struju americkom.
Neki gradovi (San Francisco) imaju odredjene delove grada pokrivene "besplatnim" javnim WiFi pristupom.


Kad sam rekao da laptop podrzava WiFi b/g to znaci da mu treba kartica (nazalost). Kad sam ga kupio mislio sam da ima integrisan WiFi ali nema. Ali nema veze ako je stanje u veliki gradovima tako kao sto kazes onda nije problem otici tamo i nabaviti sta mi treba.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: oprema za privremeni boravak u USA

[ Pregleda: 2694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.