Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popunjavanje formulara na web-u iz VB

[es] :: Visual Basic 6 :: Popunjavanje formulara na web-u iz VB
(Zaključana tema (lock), by krckoorascic)

[ Pregleda: 3417 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-2388.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Popunjavanje formulara na web-u iz VB26.08.2006. u 20:52 - pre 214 meseci
Evo, totalno glupo pitanje..zapravo mislim da je ovo nemoguce, vise mi treba neka ideja. Kako da iz VB popunim formular na web-u?
Znaci prosljedjivanje sadrzaja recimo text polja iz VB na web, tako da popunim formular na svojoj stranici. Ideje...bilo sta..



Zapravo ovde mi je potrebno i znanje HTMl-a, a ja ne znam, tako da..Ako ne dobijem ovde odgovor, postavit cu pitanje na nekom forumu o web-u ovde na ES-u.

[Ovu poruku je menjao BGoran dana 26.08.2006. u 22:04 GMT+1]
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB26.08.2006. u 21:17 - pre 214 meseci
hm, da li ti treba uopsteno resenje (za bilo koji formular) ili za neki konkretan?
 
0

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-2388.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB26.08.2006. u 21:25 - pre 214 meseci

Citat:
Shadowed: hm, da li ti treba uopsteno resenje (za bilo koji formular) ili za neki konkretan?


Evo recimo: http://members.lycos.co.uk/fontsd14/
To bi bilo fenomenalno kada bi neko popunio iz VB-a.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB26.08.2006. u 22:19 - pre 214 meseci
Pa nije nikakav problem popuniti taj formular iz VB-a, ali čemu bi to služilo osim za spamovanje, pogotovo što treba uneti svega 3-4 podatka ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-3403.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB26.08.2006. u 22:28 - pre 214 meseci
Ovaj formular sam postavio na svoj account na lycos-u upravo zbog ovoga, da mi neko pomogne da ga ispunim iz VB. Mog'o je biti bilo koji drugi formular sa bilo kojim poljima, ali sam ja radi kasnijeg lakseg analiziranja coda postavio ovaj. Uostalom zasto da ti se pravdam? O kakvom spamovanju pricas? Samo odbijas ljude da mi pomognu rijesit zadatak. Zar forme za slanje email-ova sluze iskljucivo za slanje spama? Zar mislis da to nebi uradio na 1.000.000 drugih laksih nacina? Ako nije problem popuniti, onda mi pomozi, jer sam dos'o na forum da mi neko pomogne da rijesim ovo jer mi je vazno, a ne ovako. I na kraju krajeva, koga cu spamovati? Samog sebe? Lol, ovo je stvarno zaista. Nisam procit'o gluplji komentar odavno.
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB27.08.2006. u 00:13 - pre 214 meseci
Citat:

Uostalom zasto da ti se pravdam? O kakvom spamovanju pricas? Samo odbijas ljude da mi pomognu rijesit zadatak.
...
Nisam procit'o gluplji komentar odavno.

sa takvim stavom upravo ti odbijas ljude da ti pomognu a ne drugi!

Citat:

I na kraju krajeva, koga cu spamovati? Samog sebe? Lol, ovo je stvarno zaista.

sta te sprecava da znanje koje ocekujes da ti neko tek tako da da iskoristis za spamovanje drugih sajtova??

procitaj pravilnik za korisnike jos jedanput (ako si ga uopste i citao) i obrati paznju na 6. clan!

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB27.08.2006. u 00:27 - pre 214 meseci
Jeste nezgodna situacija jer zaista se ovakve stvari mogu primeniti za lose stvari. Ali takodje i mnoge druge. Da ne bi bilo nepravedno, reci cu ti opisno, teoretski, kako mozes to da uradis pa se ti jos malo snadji, nauci malo html i moci ces.

Znaci, potrebnoj e da napravis duplikat te strane pri cemu ces poljima zadati vrednost unapred i samo zadati submit form-e u document onload dogadjaju. Kada kog otvoris tranu u browser-u forma ce se biti popunjena i potvrdjena.
 
0

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-1356.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB27.08.2006. u 00:48 - pre 214 meseci
Citat:
krckoorascic: sta te sprecava da znanje koje ocekujes da ti neko tek tako da da iskoristis za spamovanje drugih sajtova??

procitaj pravilnik za korisnike jos jedanput (ako si ga uopste i citao) i obrati paznju na 6. clan!


Pravilnik nisam procit'o, niti ga namijeravam citat, ne pravim sudske tuzbe da citam pravila, nego postujem na forumu. Druga je stvar sto su tebe postavili za mod-a pa se sad ufuravas na neke stvari koje nemaju veze sa mojim pitanjem. Druga stvar, ja ne ocekujem nikakvo znanje da mi neko da tek tako, nego predpostavljam da ovaj forum sluzi upravo tome, rijesavanju programerskih problema. I ne znam stvarno kakav je to moj stav? Kao sto je Marko_L puk'o tek tako da cu ovo koristiti za spam, ja sam isto tako rek'o da nisam odavno procito gluplji komentar, jer ako malo razmislis shvatit ces da nebi bilo glupljeg nacina za spam od ovoga koji je Marko_L predpostavio.

Shadowed, hvala ti na trudu da odgovoris, ja sam nas'o nesto na googlu, valjda cu uspijet rijesit ovo. Jako mi je bitno, ali eto nemam koga da pitam licem u lice, zivim u malom mjestu, jako malo informaticara, pa sam dos'o ovde.
 
0

BGoran

Član broj: 91587
Poruke: 85
*.PPPoE-70.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB27.08.2006. u 03:02 - pre 214 meseci
Juhuuu..rijesio sam sve :) Ipak se ne treba pouzdat u nikoga, ako hoces da uradis nesto - uradi sam. Evo bio sam lego, skoro zaspo, i reko 'ajde moram ovo da zavrsim, usto i zavrsio sve kako treba. Odo sada u krevet, sutra cu malo ranije da ustanem. Pozz
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Popunjavanje formulara na web-u iz VB27.08.2006. u 16:36 - pre 214 meseci
Citat:

Pravilnik nisam procit'o, niti ga namijeravam citat, ne pravim sudske tuzbe da citam pravila, nego postujem na forumu.

pravila su vezana za forum a ne za sudske tuzbe, tako da je tvoja obaveza kao korisnika EliteSecurity foruma da ih procitas, prihvatis i da ih se pridrzavas. Ukoliko svesno krsis neka od pravila foruma tvoji postovi ce biti brisani, nisam hteo da ti brisem/editujem neke poruke u ovoj temi (iako jesu za brisanje/menjanje) ali smatraj ovo upozorenjem! Svako sledece krsenje pravila i/ili vredjanje korisnika od tvoje strane ce biti sankcionisano brisanjem tvojih poruka.

Citat:

Druga stvar, ja ne ocekujem nikakvo znanje da mi neko da tek tako, nego predpostavljam da ovaj forum sluzi upravo tome, rijesavanju programerskih problema.

da resavanju problema, ali tek ako si ti nesto zapoceo pa si zapeo u nekom koraku, a da ti neko jednostavno da ceo kod, to ne mozes ocekivati, mada to ipak zavisi od raspolozenosti ostalih clanova foruma (kao sto pise u pravilniku, koji si obavezan da procitas!) a izjavama tipa:
Citat:

Kao sto je Marko_L puk'o tek tako da cu ovo koristiti za spam, ja sam isto tako rek'o da nisam odavno procito gluplji komentar, jer ako malo razmislis shvatit ces da nebi bilo glupljeg nacina za spam od ovoga koji je Marko_L predpostavio.

u kojima vredjas druge korisnike (u ovom slucaju Marka) ti odbijas ostale clanove da ti pomognu.

Citat:

Druga je stvar sto su tebe postavili za mod-a pa se sad ufuravas na neke stvari koje nemaju veze sa mojim pitanjem.

ne nameravam da ti se pravdam ali ja mislim da sam svoje mod mesto zasluzio samo svojim trudom, nicim vise. ukoliko imas primedbi na moje moderisanje mozes ih izneti u forumu namenjenom za to, a ne ovde.


da se ne bi napravila rasprava koja nije u duhu VB&ASP foruma ova tema ide pod kljuc!

[Ovu poruku je menjao krckoorascic dana 27.08.2006. u 17:49 GMT+1]
 
0

[es] :: Visual Basic 6 :: Popunjavanje formulara na web-u iz VB
(Zaključana tema (lock), by krckoorascic)

[ Pregleda: 3417 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.