Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu

[es] :: Fiksna telefonija :: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu

[ Pregleda: 9844 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Azra

Član broj: 92922
195.252.87.*



Profil

icon Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu01.09.2006. u 09:36 - pre 213 meseci
Da li se isplati kupiti gore navedeni telefon ??

Cena prava sitnica 2.800,00 din.

Podaci:


# DECT/GAP bežični telefon
# Mogućnost prijavljivanja do 4 dodatne slušalice na istu bazu
# Trajanje baterije: standby: 170 sati; razgovor: 10 sati
# Domet: zatvoren prostor: 50 m; na otvorenom: 300 m
# Masa slušalice sa baterijom: 120 g
# Konferencijski razgovor: 1 externa + 1 interna linija
# Podržava tonsko i pulsno biranje (radi na svim centralama)
# Redial 5 poslednjih brojeva
# Imenik za 20 brojeva (ime + broj)
# Identifikator dolaznog poziva: pamti 30 poslednjih brojeva
# Prikaz trenutnog datuma i vremena
# Jednoredi alfanumericki ekran sa dva reda ikonica
# 10 različitih melodija zvona
 
Odgovor na temu

bmiillan
b. milan
beograd

Član broj: 28656
Poruke: 90
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu27.10.2006. u 19:31 - pre 212 meseci
mozda ti vise ne treba, ali ja sam juce kupio dva komada. iskustvo je ovakvo:
telefon je solidne velicine ni prevelik ni premali, tastatura ok mozda bi mogla da bude malo tvrdja na dodir
(nekako su tasteri meki na pritisak a mozda je to i stvar navike). zvuk jasan veza sa bazom ok i sa drugom sliusalicom ok bez sustanja. sve ostale karakteristike kao sto si napisao. nema osvetljenje displeja (nije mi mnogo bitno).
sam telefon je vrlo cvrste konstrukcije nista se ne klima (ukljucujuci i poklopac baterije) mozda je malo laksi nego sto sam ocekivao s obzirom na velicinu. uputstvo koje dolazi uz njega (na hrvatskom) relativno lose napisano i kratko.
melodije zvona dovoljno jake (mogu da se podese u pet nivoa jacine). jacina u zvucniku moze da se podesi u tri nivoa jacine. ono sto mi malo smeta je da ima deset melodija za zvono ali pri tom nijedno nije klasicno, svih deset su (meni bar bezveze) odlucio sam se za prvo najmanje mi smeta.

moj problem je bio sto su mi trebala dva tel. prijavljena na jednu bazu. nigde nisam mogao da nadjem dodatnu slusalicu (objasnjenje je bilo da su SKUPE????? pa ih zato ne uvoze). problem sam resio sto sam kupio dva telefona pa ih oba prijavio na jednu bazu a druga nije povezana na tel. liniju i sluzi samo kao punjac. pri tom u dva ovlascena servisa nisu znali da li to tako moze (jedan mi je rekao: "trebalo bi da moze ali nikada nisam probao"????).

mozda procita ovo pa da zna da moze. (zahvaljujem Banetu iz servisa LOGO na pomoci) ovo nije reklama ako se ne uklapa u koncept ES neka moderator obrise.

mozda neko ima problem koji sam ja imao pa ce mu mozda ovo koristiti

pozdrav milan
 
Odgovor na temu

simovina
Ghetto Life
round the corner, practicing ghetto life
Sreet corner

Član broj: 20240
Poruke: 70
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu01.11.2011. u 13:38 - pre 151 meseci
Da li mi neko moze pomoci kako da namestim Identifikator dolaznog poziva na ovom telefonu?
Imam nesto ovako na screenu kada ima dolazni poziv, <<< >>>, a u uputstvu kaze sledece :



Nisam siguran da mi je jasno, zvao sam telekom pa su mi ukljucili nesto novije na identifikaciji, pitali jel vidis sada, ja rekao da i dalje ne radi i uputili me na servis? Ima li neko mozda neki savet pre nego sto prosetam do servisa, da li treba nesto da podesim, ukucam, sve sam opcije pregledao i nisam siguran da znam gde se to namesta...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu01.11.2011. u 17:23 - pre 151 meseci
Pozdrav i gde si kupio telefon,dal kod nas ili u nekoj drugoj zemlji?
Ja sam imao problem sa Gigasetom ali starije generacije koji je pokazivao identifikaciju ali samo po DTMF standardu,dok noviji FSK standard nije mogao da vidi!
Noviji telefoni rade sa oba standarda (FSK i DTMF) i prikazuju identifikaciju na svakoj centrali.Ali opet proveri da telefon slucajno nije za Svajcarsko ili vec neko posebno trziste,pa iz tog razloga nece da radi ID!
Pozz.
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

simovina
Ghetto Life
round the corner, practicing ghetto life
Sreet corner

Član broj: 20240
Poruke: 70
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu01.11.2011. u 19:29 - pre 151 meseci
@Zexoni, hvala za odgovor.
Telefon sam dobio i nemogu to proveriti, mogu opet da zovem postu da im kazem da mi vrate to sto su odradili posto na drugom telefonu koji je radio ok sada ne radi ID, verovatno su promenili standard, ali cu verovatno i odneti telefon u servis da se raspitam da li uopste moze igde da radi ID, steta bi bilo da ne moze, nije bas toliko star telefon, mozda par godina ili nesto vise...
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Iskustva i misljenje o Siemens Gigaset A120 bezicnom telefonu

[ Pregleda: 9844 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.