Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatski ventilator

[es] :: Elektronika :: automatski ventilator

[ Pregleda: 7119 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandarmitrovic
Sasa Mitrovic
Lazarevac

Član broj: 70283
Poruke: 67
*.veze.net.



Profil

icon automatski ventilator04.09.2006. u 16:43 - pre 213 meseci
Problem je sledeci:potrebna mi je sema,ideja bilo sta da pri pustanju vode u WC solju automatski krene sa radom ventilator u kupatilu.Kupatilo je zatvoreno tako da nema mogucnost prirodne ventilacije.
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
*.static.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: automatski ventilator04.09.2006. u 17:09 - pre 213 meseci
Uobicajeno je da se kod zatvorenih kupatila, bez dnevnog svetla, ventilator i
svetlo vezu na isti prekidac (i zbog odvodjena pare).
 
Odgovor na temu

gaus

Član broj: 27076
Poruke: 116
*.dlp155.bih.net.ba.



Profil

icon Re: automatski ventilator05.09.2006. u 13:49 - pre 213 meseci
Blejd ti je dao finu (i najjednostavniju) ideju,mozda ti je samo problem sto bi se ventilator palio i kada neko pere zube,sto nije pozeljno s aspekta "stednje"(i zujanja), a nepozeljni miris se ne bi zracio kada si ti izvan wca...mozda druga varijanta: namjestis neki opticki senzor usmjeren preko solje, pa na njega zakacis neki invertorcic koji bi davao signal na monostabil namjesten na sta-ja-znam 60tak sekundi (kolikoje potrebno da se izraci) i to je to. Slican fazon kao kod onih pisoara u javnim WCima, puste vodu kad se ti odmaknes...mada, ovo je moja ideja,mozda moze i jednostavnije....
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: automatski ventilator05.09.2006. u 14:17 - pre 213 meseci
Mozes sve odraditi mehanicki. Ako je moguce da negde uglavis granicki prekidac koji ce se okinuti kada povuces/pritinses polugu za pustanej vode. Taj perkidac bi onda ukljuci relej koji bi drzao neko vreme pa sam iskljucio ventilator. Valjalo bia taj prekidac nije u strujnom kolu na 220v zbog opasnosti.

Drugi nacin je da na polugu kojaotvara vodokotlic, zalepis magnet, a kao senzor da li je pustena voda koristis reed relej ili neki beskontaktni prekidac.

Mad,a mislim da je sasvim dovoljno da se ventialro ukljucuej kada ukljucs svetlo a eventualno da se iskljucuje sa zadrskom od nekoliko minuta nakon sto se svetlo ugasi.

 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: automatski ventilator05.09.2006. u 15:15 - pre 213 meseci
Mozes iskoristiti senzor za automatsko paljenje svjetla. Postavis ga kod same rucke za aktiviranje vode, osjetljivost mu smanjis na minimum a sa alu folijom zalijepis senzor tako da ostane samo jedna rupica na njemu preko koje ce biti aktiviran kad neko stavi ruku bas na to mjesto. Narvno moze se rijesiti i sa rid releom i na milion drugih nacina ali ovo je samo jedan od njih. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

aleksandarmitrovic
Sasa Mitrovic
Lazarevac

Član broj: 70283
Poruke: 67
*.veze.net.



Profil

icon Re: automatski ventilator05.09.2006. u 21:05 - pre 213 meseci
Hvala puno na odgovorima ipak cu ga vezati na svetlo posto je ventilator male snage.POZDRAV
 
Odgovor na temu

goranbr
Goran Brankovic
Lazarevac

Član broj: 68890
Poruke: 117
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: automatski ventilator13.09.2006. u 21:06 - pre 213 meseci
Ipak si odustao sto i nije tako losa stvar zasto se muciti i komplikovati sebi zivot
Pozdrav Lazarevcanine
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: automatski ventilator

[ Pregleda: 7119 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.