Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Administratorska ovlastenja?

[es] :: PHP :: Administratorska ovlastenja?

[ Pregleda: 1780 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Administratorska ovlastenja?25.04.2003. u 20:57 - pre 255 meseci
Problem je sledeci:
Kako da napravim stranicu (npr. forum) na kojem ce korisnici videti normalne opcije (postavi temu, izmeni temu ....), a administrator i ove obicne ali i neke druge (npr. obrisi temu, obrisi post, neke statistike, menjanje bilo koje teme). Ako pretpostavimo da znam kako da napravim prvi primer sa korisnicima, kako u to da ubacim druga ovlastenja i da li je to upste moguce. Ja sam to zamislio da bude nesto kao da se svi isto uloguju pa koje je ulogovano korisnicko ime koje ima ovlastenja onda otvara jedan skup opcijam, a ako se unese korisnicko ime (i odgovarajuca sifra naravno) onda se pojavljuje drugi skup opcije.

Ako je moguce molim vas da mi ne dajete savete kako ovo da izvedem u nekom script jeziku osim PHPa jer sam i to tek poceo da ucim (procitao sam neku bibliju od 700 str. i napravio neke skripte).

Hvala!
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.teleklik.net



+2 Profil

icon Re: Administratorska ovlastenja?25.04.2003. u 22:06 - pre 255 meseci
zasto jednostavno ne napravis npr prvo da se loguje pa da mu se postavi cookie, onda u php-u uradis da kad posjeti tu stranicu na kojoj su te opcije da kod dijela za "administratore" stoji "if (ima taj cookie tj. ulogovan je) { print('dio html koda koji je kao secret tj smao je za ulogovane likove'); } ;))))
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Administratorska ovlastenja?26.04.2003. u 13:09 - pre 255 meseci
i onda se zezne sa register_globals ili neko namesti kolač :)... moraš to lepo da sedneš, nacrtaš i središ...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Administratorska ovlastenja?26.04.2003. u 15:04 - pre 255 meseci
Kako je to uradjeno na ovom forumu? I kako da uradim da na primer onaj koji je postavio poruku moze da je izbrise i administrator i niko drugi? To sa cookieima mi se ne svidja, sigurno postoji neki bolji nacin .
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Administratorska ovlastenja?26.04.2003. u 17:18 - pre 255 meseci
Kada korisnik dodje na sajt otvoris mu novu sesiju i pamtis ID sesije. Ako se uloguje u posebnoj tabeli upises da je taj i taj user ulogovan preko te i te sesije. Dalje, kad god
ti treba da proveris kakve privilegije ima korisnik, proveris ko je ulogovan preko
date sesije i koje privilegije ima.

U principou napravis funkciju ifsessionisadmin() da ti vraca true ako user koji koristi sesiju ima admin privielgije pa dalje radis sta treba...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Administratorska ovlastenja?

[ Pregleda: 1780 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.