Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat

[es] :: .NET :: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat

[ Pregleda: 5196 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 02:05 - pre 213 meseci
Kazu da je VB.6 programski jezik - igracka! Da li to vazi i za VB.Net? Da li poceti sa Visual C++ ili C#, ili je i Visual Basic.Net, ipak, vredan truda?
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 06:44 - pre 213 meseci
VB.NET je praktično nov (i moćan) jezik, sa sintaksom sličnom VB-ovoj, upravo da bi se VB programeri lakše prebacili na njega. Izbor konkretnog jezika je manje-više individualan i često upravo zavisi od prethodno korišćenog (VB->VB.NET, C++ ->C#,C++.NET, Java ->C#...)
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-4583.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 10:26 - pre 213 meseci
Kazu?

Za mene definitivno moćan alat a izbor jezika je manje bitan.U sustini sto mozes sa jednim mozes i sa svim ostalim.Stvar navike i znanja.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 10:38 - pre 213 meseci
Citat:
zokili81: Da li poceti sa Visual C++ ili C#, ili je i Visual Basic.Net, ipak, vredan truda?

Najbolje je početi. Sve ostalo je mnogo manje bitno.
 
Odgovor na temu

djmrky
Novi Sad

Član broj: 25160
Poruke: 179
212.62.36.*



Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 10:52 - pre 213 meseci
svaki jezik je odlican ako ga razbijas, a sto se tice .NET familije, i ovako i onako se svi prevode u jedan isti, tako da se razlika svodi prakticno samo na sintaksu. Ja licno preferiram c#, ali verovatno samo zato sto sam na njega presao sa c/c++-a
She's nice from a far, but far from nice.
 
Odgovor na temu

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 11:54 - pre 213 meseci
Hvala momci, pocetnik sam i savet vas iskusnijih programera mi mnogo znaci... Sta mislite o literaturi iz edicije "programer programeru", uzeo sam neke tri knjige, ali posto sam nov na ovom forumu i u svemu ovome uopste, nisam siguran da li smem da pomenem koje su to knjige i da li mi one zaista mogu pomoci!
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 12:45 - pre 213 meseci
Citat:
zokili81: uzeo sam neke tri knjige, ali posto sam nov na ovom forumu i u svemu ovome uopste, nisam siguran da li smem da pomenem koje su to knjige


Rasprava o tehnickoj literaturi je vise nego dobrodosla i u pozitivnom i u negativnom smislu. Samo bez reklama (tj. "knjigu mozete kupiti tu i tu" ili "jeftinija je ovde", itd. ako nekog interesuje gde si kupio knjigu uvek moze da te kontaktira preko PM).



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat15.09.2006. u 13:05 - pre 213 meseci
Ok. Uzeo sam VB.Net "od pocetka..", VB.Net baze podataka i VB.Net profesionalno programiranje...
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
*.crnagora.net.

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat17.09.2006. u 15:38 - pre 213 meseci
Pokusaj nabaviti CBT (Computer Based Training) kolekciju pod nazivom: AppDev VB.NET u 16 izvrsnih video-tutoriala. Materiju obradjuju dosta prakticnije i dosta sazetije od VB.NET knjiga koje se mogu nabaviti od domacih izdavaca.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat18.09.2006. u 05:36 - pre 213 meseci
Djole, hvala ti, svaki savet mi je dobrodosao... Presao sam jedno 450-500 strana prve knjige ("od pocetka...") i preporucio bi je svakome ko zeli da pocne da programira u VB.Net-u, recimo dok sam pokusavao nesto da uradim u VB.6 nisam mogao da nadjem odgovarajucu literaturu. Svaku knjigu koju sam uzeo bila je opsirna tamo gde ne treba, mnogo su vremena i truda trosili na razna nebitna objasnjenja tipa kako se instalira program, zatim , ne znam, kako se pokrece, zatvara... otvara postojeci projekat i bla, bla bla (znaci stvari koje zna svako ko iole zna da koristi Windows, Word, Excel...), a kad treba da predju na neke konkretne stvari onda je to sve siromasno i sazeto. Ovde su stvari bas lepo objasnjene, za svaku temu postoji primer kako to radi, istina vise puta se razocaram jednostavnoscu datog primera, ali vazno je da iz njega moze da se izvuce sustina. U svakom slucaju cu poslusati tvoj savet i pokusati da nabavim literaturu koju si mi predlozio. Jos jednom, veliko hvala!!!
Pozdrav!
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
213.137.127.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat18.09.2006. u 06:18 - pre 213 meseci
Sam sam sebi dosadio koliko sam ovo puta rekao ali poprilicno dobre 'knjige', ako vec posedujes neko predznanje u objektnom programiranju a prelazis na MSIL, dolaze sa Visual Studio-m. Potrazi u folderu gde je instaliran za .doc fajlove. Zaista mala riznica korisnih stvari
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

zokili81
Zoran Vasiljevic
Loznica

Član broj: 111799
Poruke: 20
212.200.115.*



Profil

icon Re: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat18.09.2006. u 06:40 - pre 213 meseci
Vazi dusty... Hvala ti!
:)
Nihilo ab tecum non fortis est
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Visual Basic.Net - igracka ili mocan razvojni alat

[ Pregleda: 5196 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.