Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Instrumenti] Štimovanje bubnja...

[es] :: Muzička produkcija :: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...

[ Pregleda: 4255 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FuzzyCreation

Član broj: 112586
Poruke: 33
*.eunet.yu.



Profil

icon [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 17:30 - pre 213 meseci
Pre izvesnog skorijeg vremena sam kupio bubanj, ali ne znam da ga nastelujem... Cujem ja da to ne zvuci kako treba... Pokusao sam sa programima za tuning gitare da podesim da mi snare i tom tomovi daju one tonove koje zelim, medjutim bezuspesno... Da li neko zna kako ovo nastelovati, da li ima neki program ili moram da se mucim na sluh da to radim, a nikada nisam radio...

fala i pozdravi

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 18.09.2006. u 19:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 18:38 - pre 213 meseci
Vidi ovde, mada treba nekog matorog i iskusnog bubnjara da pitaš:

http://experts.about.com/q/Drums-Percussion-648/Drum-Tunning.htm

http://www.drums-and-drum-sets.com/drum-tuning.php

http://www.drumtips.com/drum-tips/your-drum-tips2.htm

Dalje, nije svaki bubanj moguće štimovati po želji, a i stilovi muzike nameću određena rešenja! Znam da je teško, ali baš napiši koje si tonove hteo da dobiješ za koji element!

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 19:14 - pre 213 meseci
Stim je u bubnju, ne van njega. Nije cesto da se bubanj "stimuje" u smislu u kojem se gitara stimuje, on se prosto podesi da sva mesta na membrani daju isti ton (svuda na membrani je jednaka tenzija), da gornja odgovara donjoj ako je bubanj dvoglav, i da ton odgovara samom bubnju koji se stimuje. Trazis nisku a cistu notu koja odgovara membrani i sobi - sto znaci da ce svaki tom i svaki sner imati svoj specificni "pitch" na kome nalaze svoj "timbre" (zvuce lepo), gde nema neprijatnih harmonika iti "gusenja". Ponekad se u studiju bubanj zaista nastimuje za odgovarajucu pesmu, recimo cela baterija u E-mol - ali to nije dobro za svakodnevnu svirku, jer takvi bubnjevi zvuce pogresno vec u sledecoj pesmi (koja nije u E-molu). Ako vec idu prema noti a ne prema samom bubnju, bubnjari biraju "medjunotu", neki -is ili -es, a cela se baterija pre svega uskladjuje u stimu prema sebi samoj, zavisno od toga zelis li "vlazan" ili "suv" zvuk. (Ne znam sve o bubnjevima, tako da je ovo samo savet medju mogucim savetima, ne i jedina istina.)

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 18.09.2006. u 20:25 GMT+1]
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 20:17 - pre 213 meseci
sve sto je Rocket roll rekao je prava stvar, ja bih jos dodao da ako npr. imas tom[ili whatever] sa 6 glava [shrafova] ides uvek "kontra redosledom" (bash sam mu objasnio ) tj. ako krenes od glave na "12 sati" sledecu stimujes onu na "6 sati" .... i tako dalje ... ako imas pristup nekim :esencijalnim: drum-video naslovima tipa --> Dave Weckl - Back to Basics [toplo ti preporucujem da nabavis ovo ako "tek pocinjes"] tu covek lepo :shtimuje: bubanj jedno 15-ak minuta ... sve ce ti biti jasno ...

poz


He who dares - wins
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 21:26 - pre 213 meseci
Citat:
king.cobra: Dave Weckl - Back to Basics [toplo ti preporucujem da nabavis ovo ako "tek pocinjes"] tu covek lepo :shtimuje: bubanj jedno 15-ak minuta ... sve ce ti biti jasno ... :)


i ja ti ovo preporučujem... čovek objašnjava baš taj "kontra redosled"... da nisam gledao film, ne bih shvatio šta king.cobra priča ;)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 21:27 - pre 213 meseci
Dobro objasnjenje - evo slika:



Ali stvarno tu ima jos milion stvari - "damfovanje" bubnja, na primer, to je ono kada ukrades mami sve peskire po kuci i potrpas ih u bas bubanj, i tako to.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...18.09.2006. u 21:51 - pre 213 meseci
Citat:
"damfovanje" bubnja, na primer, to je ono kada ukrades mami sve peskire


... ne zaboravi jastuke i sl. --- ja u svom bass drum-u imam jedno 20kg raznih starih dukseva, majci i ostale menazerije ...


Citat:
Pre izvesnog skorijeg vremena sam kupio bubanj


Da, BTW koji si bubanj uzeo (mislim, "chiji" i "koliki" i da li je polovan/novi) ?
He who dares - wins
 
Odgovor na temu

FuzzyCreation

Član broj: 112586
Poruke: 33
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...19.09.2006. u 08:27 - pre 213 meseci

Na zalost nemam taj video, ali sam veliki fan dave weckla i imam onaj drugi Evolution plus nekih 10 tak videa njegovih pesama koje one svira u svom studiju + njegove pesme bez bubnja koje mi je dao drugar koji svira u Dave Weckl tribute bendu. Bas bubanj sam trenutno ostavio po strani posto uglavnom sviram flatering na njemu i ne sviram neke avagardne bravure cesto (bar za sada)... Ma citao sam ja to sve sa neta i super je sve to, medjutim mene zabrinjava jedna stvar, kada uzmem metlice to zvuci bas onako kao sto sam hteo i ne bih zeleo nista da menjam, medjutim cim se dovatim palica jedno sat vremena sviranja to zvuci ocajno (sem kada sviram comping na snare-u sa malim intenzitetom akcentovanih nota), posle toga zvuci mi mnogo bolje (a nije do sviranja....)...

yamaha rajden, u sky musicu (novi)
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...19.09.2006. u 11:11 - pre 213 meseci
Cini mi se da se tebi cini kako su "previsoko" - metlice su rezonantne, ali kada ih dobro "istuces" i oni se malo opuste, "desava" se tvoj zvuk. Da jos malo opustis donje membrane? Ili da ih prosto zamenis za "uljane" ili dvoslojne, ako ikako mozes?
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...19.09.2006. u 11:56 - pre 213 meseci
problem kod bubnja je sto zuk zavisi od mnogo faktora, kao sto je vec receno, znaci tip drveta, koze , kave palice imas[mislim na vrh] i jos mnogo stvari...
Po mom licnom iskustvu, ne postoji neki "odredjeni" nacin podesavanja bubnja [dakle shtimovanje, setup i sl.] sve je u licnom dozivljaju... znaci eksperimentisi puno i naci ces ono sto ti najvise odgovara ... ono sto je meni "right way" tebi moze da bude skroz pogresno -- check out Trilok Gurti
Dakle, "kluc u ruke" i raspali...
He who dares - wins
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Instrumenti] Štimovanje bubnja...

[ Pregleda: 4255 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.