Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje igraonice

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje igraonice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25350 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
195.252.107.*



Profil

icon Otvaranje igraonice18.09.2006. u 20:34 - pre 213 meseci
Ima li neko iskustva sa otvaranjem igraonice? Recimo da vec imam opremu i sve to, bitno mi je
kako prijaviti firmu (od pochetka do kraja - sva papirologija), koliko ce koshtati sve to i interesuje me koje su
moje obaveze prema drzhavi nadalje. Poshto sam totalni pochetnik u ovom segmentu, molim vas da mi detaljno objasnite.
ZD
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 01:15 - pre 213 meseci
Otvaranje igraonice je dobar posao, samo ne 2006. vec neke tamo 1996. godine. Ne mogu da verujem da si dosao na tu ideju tek danas, kada prakticno nema ljubitelja kompjuterskih igara bez ADSL, wireless-a ili kablovskog interneta. Vise nije moderno da se sa ortacima okupis ispred igraonice, pa da raspalite Counter do ujutro, vec to isto radis od kuce, iz svoje fotelje.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 01:28 - pre 213 meseci
Ovo "86" iz nicka je verovatno godiste, tako da pitanje i nije toliko cudno.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
195.252.107.*



Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 16:44 - pre 213 meseci
Ne znam da li kapirate, nisam vas pitao da li se isplati i te stvari, vec vas pitam stvari vezane za papirologiju. Molim da se ovi postovi gore obrishu, jer ne pomazhu, chak shtavishe, vredjaju me. Moje godishte ne mora nishta da znachi, da ste dovoljno iskusni, znali bi to...
ZD
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 17:06 - pre 213 meseci
>
Otvaranje igraonice nije glupo. Od kad sam se preselio u Beograd
neverovatno je koliko je vecina skolske omladine i "ortaka" u zaostatku za
nekim gradovima po Srbiji. Da imam para, sad bih je otvorio, prvo sa 6-9
kompjutera i dobrim enterijerom, posle prosirenje
neko...delatnosti...broadband se podrazumeva.

A za regulativnu potrazi malo dublje na es-u, ve je bilo reci o tome
"otvaranje agencije" i tako to...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 17:46 - pre 213 meseci
Onda za registraciju nisi trebao ni pitati - igraonica nije nikakva komplikovana radna organizacija, znaci ne treba mnogo pameti da se otvori. O registraciji radnji i preduzeca smo sve sto treba sazvakali vec nekoliko puta.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 18:25 - pre 213 meseci
@max86:
Kao sto ti je pctel rekao taj posao nije kao sto je nekad bio.
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
195.252.107.*



Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 19:09 - pre 213 meseci
Skoro svaki post tipa "otvaranje agencije", "otvaranje radnje", "otvaranje preduzeca" sam prochitao... Zar svima ne bi bilo lakshe da neko ko se razume u te stvari objasni sve, umesto da idemo offtopic? Dovoljan je jedan post da da odgovor na ovaj topic i tema mozhe biti zakljuchana i korisna.

@pctel: Pitao sam jer ne znam shta mi sve treba od papirologije, gde prijaviti, kako, kao kakvu radnju i sl. + kolike su mesechne obaveze prema drzhavi. Ako znash, objasni mi, valjda ovaj forum sluzhi za te stvari, nema potrebe da se sad rugamo jedno drugom ("vidi ovaj ne zna") i te stvari. Potrazhio sam na sajtu, nisam nashao konkretno shta sam trazhio...
ZD
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 19:25 - pre 213 meseci
Ako si čitao sve te teme koje kažeš da jesi znao bi tačno koliko šta košta i kakvi papiri trebaju. Za igraonicu i bilo kakva agencija za pružanje usluga može da ti završi posao (osim ako ne planiraš da se baviš igrama na sreću i slično za šta ti treba posebna dozvola od države). Međutim, ono što će da te košta nije toliko papirologija, niti mesečne dažbine, koliko legalan softver, plus što dosta igara nećeš moći da nađeš legalno kod nas. A ako misliš da radiš sa nelegalnim softverom, onda bolje radi na crno, jer će manje da te košta. U svakom slučaju, otvarati igraonicu u današnje vreme se nikako ne isplati. Izračunaj sam, ako imaš 10 kompjutera, za samo jednu igru ti treba 400 evra, a moraćeš da imaš više... dakle, barem 10-tak igara (a i to je malo za prosečnu igraonicu), što iznosi oko 4000 evra + po 150 evra za Windows, to ti dođe 5500 evra, ne računajući softver za igraonicu koji takođe nećeš naći za džabe, kao ni održavanje i nadogradnju hardvera (računaj da su miševi, tastature, slušalice i slične periferije potrošna roba, i da će po pravilu svakih 2-3 dana da se počupa neki taster, ošteti kabl od miša... i slično, a retko kada ćeš moći da vidiš ko je, osim ako baš ne dževdžiš non stop pored kompa). Cenu igranja moraš da prilagodiš ciljnoj grupi, a to su klinci, tako da možeš da drukneš maksimalno 20 dinara po satu inače ćeš teško imati posla, što znači da ti treba skoro godinu dana rada da bi bio na nuli i to pod uslovom da su svi kompjuteri non-stop zauzeti i da ne dokupljuješ nijednu igru, i ne nadograđuješ hardver, što je u praksi nemoguće. Ali ako si zapeo, srećno.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 19.09.2006. u 20:37 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 20:50 - pre 213 meseci
Hm. Ne mora on da kupuje 20 top line igrice, nego par odabranih. A tu je i
Linux. XP je izmedju 60-80 e. Cenu Steam-a ne znam tacno, neka javi neko.
Ako od 1000-Dos igrica ne moze da izvuce 100 kvalitetnih onda bolje da
nista ne pocinje. Sem toga tu su hdd od po 320 gb i vise na kome moze da
skladisti mp3 i movie. Inspekcija moze da se ceska ako ima legalan
Windows, za sve ostalo...
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 20:55 - pre 213 meseci
>
A da posao uopsteno nije sto je bio, to je tacno. Opet, sve zavisi na koji
nacin vodis posao. Da ne spominjem koliko je lokacija bitna.
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
195.252.107.*



Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 21:59 - pre 213 meseci
Znachi, niko ne kapira... Mislio sam da ne moram da pricham o sebi, ali ne mogu drugachije dokazati... Radio sam po igraonicama od 99-e, kad mi je bilo 13god. Radim sa kompovima jedno 8god, znam kakav je sistem, znam sve, osim koje gazda igraonice ima dazhbine i kakvi su njegovi odnosi sa drzhavom. Molim vas, dajte mi odgovor na jednostavno pitanje gorepomenuto u vishe navrata. Molim vas!!!
ZD
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 22:01 - pre 213 meseci
Citat:
Hm. Ne mora on da kupuje 20 top line igrice, nego par odabranih. A tu je i
Linux.

Pa naravno, ako misli da mlati pare na Super Mariju, onda može i tako :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice19.09.2006. u 22:08 - pre 213 meseci
@max86
Izvolte
http://www.elitesecurity.org/t154829-Kako-se-sada-otvara-Agencija
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice20.09.2006. u 01:51 - pre 213 meseci
@Milan S. aka Morlak
Za igraonicu treba XP profesional (onaj od 150EUR) + licence za pristup serveru koje ne znam koliko bise. Poceh da te ispravljam, ali sam odustao - nista sto si napisao nema veza sa realnoscu.

@max86
Prvo ono cuveno pitanje - radnja ili preduzece. Ja preporucujem radnju, ali sad bih morao ispisati pola strane da obrazlozim zasto. Neko drugi mozda misli drugacije i moze biti u pravu - i jedno i drugo ima svoje prednosti i nedostatke. Dalje je veoma diskutabilno da li ti odgovara da udjes u sistem PDV. Ja mislim da bi ti ulazak u PDV odgovarao, ali takodje ima gomila razloga za i protiv. To kolike gazda ima dazbine nema nikakve veze. To je za svakog drugacije. Prvo te svrstaju u jednu od 7 poreskih grupa (sto niza grupa to nizi porez). Kako mislis da ja znam u koju ce te grupu ubaciti?! Bilo kako bilo, polazne poreske osnovice krecu se izmedju 100 i 300 EUR. Onda se vidi gde se radnja nalazi pa se polazna osnovica koriguje (+50%, +40%, +30%, +20%, +10%, -10%, -20%)... naprimer, ako je u centru grada uveca se za 50% a ako je na periferiji sela smanji se za 20%. Tako dodjemo do opsega poreske osnovice izmedju 80 i 450 EUR. Sledeci kriterijum je opremljenost radnje, tu se dobija izmedju +30% i -10%. Pa onda broj ljudi koji ce pomagati pri radu, +10% za svakog. Pa onda trzisni uslovi od -50% do +100%. Pa povrsina lokala, od -10% do +50%. Tu su i ostale okolnosti koje mogu da promene osnovicu za -50% do +300%. I sta sad ja da ti kazem osim da ce ti poreska osnovica biti izmedju 30 i 1000 EUR mesecno? Dzaba sam se trudio, zar ne?
Toliko o pausalnom oporezivanju, na ostala pitanja odgovor je slican - nema preciznog odgovora.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice20.09.2006. u 06:57 - pre 213 meseci
Mala dopuna vezana za pausalno oporezivanje: ne znam za ostala mesta, ali u Novom Sadu su vrlo fleksibilni po pitanju pausalnog iznosa, tako da su moja iskustva vrlo pozitivna. Mene je moj referent pitao koliko hocu da mi bude pausal jednom prilikom kada sam trebao nesto kod njih, pa sam ih pitao koliko ce biti za ovu godinu. Necete verovati, koliko sam trazio, toliko sam i dobio (naravno - nisam trazio 100 dinara).

Vremena su se promenila i u tvom je interesu da ti je osnovica veca, da bi mogao da podignes kredit ....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice20.09.2006. u 10:16 - pre 213 meseci
Sta ce mu kredit. To mu u zivotu ne treba!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

max86
Dimic Zoran
Prokuplje

Član broj: 40608
Poruke: 64
212.200.123.*



Profil

icon Re: Otvaranje igraonice20.09.2006. u 12:50 - pre 213 meseci
Hvala puno svima, sad mi je jasnije... Nisam znao da oporezivanje zavisi od toliko sitnica... Hvala pctel a hvala i Marko_L za prechicu, poshto sam laik nisam znao da je osnivanje agencije isto shto i osnivanje radnje, a takodje nisam znao da mogu da je prijavim kao sztr i da reshim stvar... Izvinite zbog muchenja, nadam se da cu moci nekako da se oduzhim. Usput, chim budem zavrshio sve poslove oko igraonice, postovacu od a do sh shta je potrebno za otvaranje iste.
ZD
 
Odgovor na temu

plava_motorola

Član broj: 79223
Poruke: 175
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice22.09.2006. u 01:32 - pre 213 meseci
Jos nesto,ne trebati WIN XP PRO,moze i WIN XP HE OEM verzija.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Otvaranje igraonice22.09.2006. u 14:54 - pre 213 meseci
Igraonica se tretira kao iznajmljivanje racunara. Potrzite na internetu License agreement za XP Home i XP Pro, cini mi se da u ovom prvom pise izricito - nema rentiranja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje igraonice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 25350 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.