Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
212.200.115.*

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 10:17 - pre 213 meseci
Jel moguce da napravim poruku ali da dugme koju mogu da pritisnem ne bude OK, ili Cancel ili Ignore ili tako nesto, nego da kazem Macka, Pas ili sta vec ocu da mi bude i da to moze i sam program generise da ne bude neka konstanta
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 10:29 - pre 213 meseci
> Jel moguce da napravim poruku ali da dugme koju mogu da pritisnem ne bude OK, ili Cancel > ili Ignore ili tako nesto, nego da kazem Macka, Pas ili sta vec ocu da mi bude i da to moze > i sam program generise da ne bude neka konstanta

Slično pitanje je bilo pre manje od mesec dana, pogledaj.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 10:53 - pre 213 meseci
Pozdrav,

ne znam da li sam te dobro shvatio, ali tebi treba da na TButton pri OnClick pozoveš neki voice?
Ako je tako, možeš napraviti da pritiskom na TButton pozoveš neki recimo .wav fajl.
Za tu svrhu postoji niz komponenti kao TButton, ali sa opcijom pozivanja .wav fajla recimo.
Možeš pogledati na Torry's Delphi pages...
Dalje, delphi ima mogućnost korišćenja Microsoft Speech API-a, primer:
Code:

...
uses Comobj;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
  voice: OLEVariant;
begin
  voice := CreateOLEObject('SAPI.SpVoice');
  voice.Speak('Hello World!', 0);
end;
...

Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
212.200.115.*

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 11:16 - pre 213 meseci
nije to ali sam se snasao. hvala
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 13:24 - pre 213 meseci
Primetio sam da ljudi ne umeju često predstaviti svoj problem, odnosno ono što im treba.
Gube se reči, brkaju padeži, ..., tako da rečenica gubi svoj smisao.
Ovim putem bih zamolio da se obrati pažnja pri predstavi problema i odgovorima na njih,
jer će tada biti svima lakše i efektivnije, onima koji pitaju i onima koji odgovaraju.

p.s. izvinjavam se što je ovaj post odudara od teme.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
212.200.115.*

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima28.09.2006. u 13:49 - pre 213 meseci
Post je pravi i pokusacu da napisem sta mi je trebalo i kako sam to resio.
Treba mi da kada pokusam nesto da uradim, da mi iskoci forma koja me pita da izaberem jednu od nekoliko opcija i da u zavisnosti od toga program uradi odredjenustvar.

Verovatno vec postoji neka funkcija za to, ali je ja nisam nasao pa sam napravio formu koja sve sto ima je radiogroup u koju upisem opcije i kad kliknem forma se zatvori i znam sta je izabrano
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pravljenje poruke sa ne standardnim odgovorima

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.