Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Meditacija,sekta,nista ili puno

[es] :: Nauka :: Meditacija,sekta,nista ili puno
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unknown-3

Član broj: 64850
Poruke: 145
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Meditacija,sekta,nista ili puno29.09.2006. u 20:18 - pre 213 meseci
Zanima me nesto o meditaciji,znam da su ljudi uradili mnogo toga u spomoc meditacije(pre svega jacali svoj mozak i poboljsali koncentraciju)ja nemam problema ni sa jednim ni sa drugim ali bi hteo da znam malo vise o tome,i zanima me vase misljenje.
 
0

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Meditacija,sekta,nista ili puno29.09.2006. u 22:12 - pre 212 meseci
Mozda ti ovo pomogne u opredeljenju.

MEDITATIVNA SVEST– DUHOVNI INŽENjERING

Učitelji TM-a reklamiraju svoj prevarantski trik kao metodu oslobađanja od stresa “kao dah laku, kao osećaj čistu, kao život božanstvenu”. Njihov nastup pleni neobaveštene koji nehotice postaju radnici i duhovni ratnici spremni da regrutuju nove mase vernika. Na ovaj način, preko TM-a, vernicima biva prepakovana svest, oni postaju ekonomska gomila slična krdu koje više ne treba zatvarati u radne i koncentracione logore. Nacionalne države vernika TM-a ne treba više pobeđivati u ratu niti ekonomski podjarmljivati zato što je njihovo stanovništvo dobrovoljno prihvatilo položaj određen od strane učitelja i svakovrsna eksploatacija ih čini srećnim. Celokupni psihički život meditanata okrenut je od stvarnog života ka unutrašnjem, iracionalnom svetu u kome je mantra od realnih objekata načinila vampirske senke privida.

Više od dvanaest godina živeo sam u “blaženstvu” TM-a, a za to vreme na planu mog realnog života dešavala se potpuna propast: uništeno mi je duševno i telesno zdravlje, razorena porodica, sin koga sam sa četrnaest godina naučio da meditira završio je kao duševni bolesnik, a ja sam i pored svih tih tragičnih činjenica bio “blažen” i dok se realni život oko mene raspadao, ja sam premetao mantru po svom pustom mozgu koja je svojim prisustvom, a često i svojim odsustvom, poništavala moja životna usmerenja, moje duhovne potrebe, jednom rečju moj život.

Osnovni slogan novog duhovnog neokolonijalizma je upoznaj smog sebe, kad sebe upoznaš više ćeš sebe da ceniš, više ćeš sebe da voliš, zato što ćeš na osnovu novih učenja da budeš transformisana ličnost. U tu svrhu napisana je gomila knjiga, stručnih brošura, savetodavnih članaka na osnovu kojih treba da pametno zaključimo da nam je TM na korist.

Vernici TM-a postaju stanovnici eksteritorijalne transcedentne države, a pri tom su izgubili duhovni, nacionalni, porodični i lični identitet. Učenici ove životne lekcije “upoznaj samog sebe” po meditativnim tehnikama za “dijetu uma i post duha”, postaju grdno srećni u pozlaćenim kavezima svoje podsvesti koja im pruža lakoću letenja u novousvojenoj koncepciji života.

Na početku uvođenja u TM praksu, imamo prevaru učitelja da ličnost treningom može da kontroliše spontanu pažnju, a voljna pažnja može da bude automatska. Učitelj uči žrtvu instruišući je u tajne novog učenja da će preko ponuđenih tehnika realnost biti doživljena dublje i u svoj svojoj složenosti. Žrtva zatvara oči, seda u “lotos” položaj, nalazi se u tihoj sobi, i time se usmerenje pažnje ka spoljašnosti svodi na najmanju meru. Pažnja se prenosi na pojave i radnje koje se dešavaju žrtvi, a to su: otkucaji srca, disanje, toplota tela, itd. Pažnja se zatim prenosi na misaoni proces u tom trenutku. Misli koje spontano struje mozgom mogu da budu svakakve (npr. treba da idem kod zubara, treba da uzmem odelo sa hemijskog čišćenja, itd). Meditant je naučen da ove spontane misli sa mentalnog ekrana ne osmišlja već da im dozvoli da skliznu. Na ovaj način mentalni ekran je očišćen, a ličnost čeka dalje dešavanje u procesu meditacije. U stanju mentalne tišine, ni iz čega, pojavljuje se mantra. Mantra je izraz religiozne prakse Indije kojim gurui modeliraju svoju duhovnost. Ona se dobija prilikom inicijacije, a radi se o sanskritskoj reči čije značenje meditant ne zna; zabranjeno mu je da mantru glasno kaže, da je napiše ili bilo kome saopšti. Ovakav odnos prema mantri diktiran je delom iz religioznih razloga, a najvećim delom jer mantra predstavlja suštinu programa koji je usvojen kao implant bez odbacivanja.

Srž podsvesnog programiranja u meditaciji nastaje pojavom mantre koja je najpre svesno odmišljena. Na mentalnom ekranu pojavi se sadržaj mantre koja se ne prepoznaje kao deo životnog iskustva ličnosti i zbog toga se celokupna psihička aktivnost usmerava ka mantri. Ličnost pokušava da krajnjom jasnoćom doživi besmislen sadržaj mantre. Ona postaje ujarmljena od strane mantre. Rutina meditiranja dovodi do gubitka bilo koje misli, sem u podsvesti implantirane mantre. Pokušaću da racionalno objasnim ovu iracionalnost. Predstavite sebi da je sadržaj mantre okrugli, glatki, bezukusni i bezmirisni kamenčić koji je primio toplotu vašeg tela, koga premećete po ustima jezikom u nekoj od indijskih pustinja da biste zavarali glad, žeđ i umor. Opsena trikom da mislimo misao bez sadržaja na spontani način izaziva niz novih pojava. Dešava se da se tokom procesa meditacije mantra izgubi sa mentalnog ekrana, ali to ne znači dovođenje ličnosti u normalno stanje, jer je komanda mantre na početku meditacije zabranila bilo kakvu pojavu misli. Mentalni ekran je potpuno prazan. Ovo stanje je najbolje označiti kao ugovorno stanje smrti. Ličnost je dovedena u stanje obavljanja bazičnih funkcija, ona je živi mrtvac, čak nije ni hodajući leš, ona je u statusu isključivo fiziološkog života. U tom stanju mrtvila ličnost biva preplavljena osećajem iracionalnog blaženstva. To osećanje imaju svi TM praktikanti, ali to je iskustvo i “vernika” drigih sekti, bez obzira na suštinu njihovog učenja, ako učenje podrazumeva neku meditativnu tehniku. I iz ovakvog stanja i iz ovakvog iskustva rađa se ceo jedan sistem novih normi koje ličnost, probuđena iz TM-a unosi u realnost. Celokupni psihički i duhovni život ličnosti usmeren je da dosegne nivo zadovoljstva bez želja i ispunjenja. Klinički opis osobe koja meditira je: um na strogoj dijeti, duh neaktivan, fiziologija blizu kliničke smrti. U ovom stanju apsolutne neaktivnosti kod meditanta se javljaju nevoljni trzajevi glave, čiji je opis najbliži opisu parcijalnog epileptičkog napada. Lekari su mi to upoređivali sa napadima Džeksonove epilepsije. Na “višim” odnosno “naprednim” kursevima TM-a, trzaji glavom ili delom tela, čak i celim telom, dopunjuju se inicijalnim krikom, kao kod početka epileptičkog napada. Grčenja su tako snažna da osoba kod “letačke tehnike” odskače lako i kreće se u odskocima otvorenih očiju i sa iracionalnim osmehom na usnama.
MeditacijaPri izlasku iz meditacije, prvo se opozove mantra na čiju se pojavu više ne čeka i ponovo se uspostavlja porušeni korelacioni odnos sa okolinom, javljaju se spontane misli, a celokupni psihički život polako se diže do normalnog nivoa. Aktivnost u okruženju biva uslovljena meditativnim iskustvom. U relacije sa objektima meditant unosi minimum aktivnosti, minimum osećanja, minimum investicija i to je put koji vodi u kidanje relacija sa okolinom. Osoba ima živi osećaj odmora i zadovoljstva koji je proizišao iz seanse meditacije. Osećaj zadovoljstva i odmora je proizašao kao oslobođenje od neke velike brige ili okončanog teškog, ali korisnog posla, a u stvari to je iracionalno zadovoljstvo izazvano totalnom neaktivnošću duha, uma i tela. Kad se osećaj bezrazložnog zadovoljstva izgubi, javlja se potreba da se meditativno iskustvo ponovi. Svi učitelji transcedetalne meditacije novim polaznicima kurseva ulivaju ideju obaveznog upražnjavanja ove tehnike, dva puta dnevno, prvih petnaest dana. Posle dve nedelje, proveravaju se efekti od strane učitelja. Ukoliko je ličnost uslovljena meditativnom tehnikom, učitelj predlaže ustaljivanje ove uslovljenosti i tek posle šest meseci predlaže joj “dublja” iskustva. Ova rutina, brišući realnost, nameće žrtvi život sastavljen samo od meditacije. Ona živi meditaciju. Bilo koja pojava ili događaj iz realnosti bivaju provedeni kroz meditativnu svest i meditativno iskustvo. Procena realnosti takođe proističe iz meditativnih sadržaja. Pritom, stvarni interesi ličnosti su gurnuti u zadnji plan. Realnost je razbijena na masu detalja koje meditant primećuje, ali se celina objekta izgubila. Neprirodno stanja “blaženstva”, izazvano meditacijom, kod pojedinih zavisnika koji preteraju u dužini trajanja meditacije, završava se potpunim psihotičnim rasturom ličnosti. Nove tehnike se nude, uz istovremeno buđenje želje da se, bez ikakvog napora, a poznavanjem “naprednih” tehnika, uđe u stanje još dubljeg “blaženstva”.

Meditant koji vremenom shvati da relaksaciona tehnika oslobađanja od stresa postaje primarni uslov života, biva kao gromom pogođen saznanjem da je postao duboko religiozan i da živi u neproduhovljenoj sredini. Ovo saznanje je nova vizura kroz koju meditant gleda i doživljava svoju okolinu, ali i okolina njega i, preko tog uzajamnog nerazumevanja, jaz između meditanta i porodice se proširuje. Meditant liči na monaha koji sa užasom shvata da ne živi u ašramu, već u nereligioznoj sredini, u svetovnoj sredini čiji su principi suprotni ašramskim, što ga izluđuje. Čak i njemu najbliže osobe bivaju detektovane kao “satane”, kao “zaprljane” ličnosti. Svaki impuls normalnog življenja ličnost meditanta kod sebe prepoznaje kao satansku aktivnost, kao destrukciju svoje nove transcedetalne strukture. Suprug meditanta će predložiti svojoj ženi transcedetalni seksualni odnos. Ako ona nije u meditaciji, gledaće ga sa zaprepašćenjem kao čoveka koji je sišao s uma, koji joj predlaže nešto što je potpuno neprirodno.

Sve meditativne tehnike brišu ličnost u ime nekog mističnog jedinstva.

Transcedetalna meditacija, sa svojom organizacijom, hijerarhijski čvrsto struktuiranom, deo je velikog sistema čiji je cilj uništenje ličnosti, porodice, nacije i vere. Poslednjih 25 do 30 godina svetom kruži glasnik “sudnjeg dana” i neverovatnom lakoćom i brzinom pridobija nove i nove pristalice. Svojom slatkorečivošću i zmijskim jezikom stvara kolone vernika koje kao zombirane uvodi u propast i sigurnom rukom vodi ka njihovom sudnjem danu. Ti jadnici su duše prodali đavolu, a da toga nisu ni svesni.

Duhovni inženjering se tako vešto sprovodi da žrtve ne prepoznaju da su ispranog mozga. Svakom prija pažnja, a posebno kad on sam sebi postane predmet potpune sopstvene pažnje, obožavanja. Ta gordost je na prvi pogled neverovatna, ali ne smemo zaboraviti da se, radi o prevarenim, zavedenim ljudima. To je bolest duha, podsvesti i emocija koju bolesnik nosi na nogama, a okolina pada pokošena, i sama zahvaćena bolešću zbog nerazumevanja.

Realnost, sa svim svojim sankcijama i inflacijama, ratovima i katastrofama svake vrste manje je stravičan od učenja TM-a Maharišija Maheša Jogija. Ovaj raspop koji je pobegao iz Indije i naselio se u Americi, razara hrišćansku civilizaciju svojom tehnikom doziranog poništavanja same životne želje, pa je to golo osporavanje prava na život.

Zoran Popović
BEOGRADSKI DIJALOG
br. 1, novembar 1997.

"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Meditacija,sekta,nista ili puno30.09.2006. u 12:39 - pre 212 meseci
http://www.elitesecurity.org/t20340-0#139554
http://www.elitesecurity.org/t184463-0#1199862

nema potrebe za otvaranjem novih tema kada postoje aktivne teme o tome...
 
0

[es] :: Nauka :: Meditacija,sekta,nista ili puno
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.