Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?

[es] :: Access :: Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?

[ Pregleda: 2829 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

L a d y

Član broj: 101977
Poruke: 53
*.neobee.net.



Profil

icon Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?03.10.2006. u 09:15 - pre 213 meseci
Kako izvrsiti requery forme, tako da se ne vrati na pocetni zapis, pa da se vraca, vec da ostane na tekucem zapisu?
Forma je oblika Single Form (Default View).

 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?03.10.2006. u 09:31 - pre 213 meseci
Pa zapamti polje na kome si i onda posle requery-ja vrati se na trenutno polje. Ja sam se dugo mučio da pokušam nešto drugo ali sam na kraju shvatio da posle requery-ja nije moguće da se program automatski vrati na prethodnu poziciju, već ti treba da mu zapamtiš ID recorda na koji treba da ide i onda u VBA-u da odradiš pomeranje, MoveNext metoda se koristi.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

L a d y

Član broj: 101977
Poruke: 53
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?03.10.2006. u 15:13 - pre 213 meseci
Tako radim, medjutim pitanje je da li se moze izbeci "blinkanje" prilikom pomeranja.
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?03.10.2006. u 15:27 - pre 213 meseci
A jesi li probao da izvršiš Refresh metod umesto requery?
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako izvrsiti requery forme, tako da forma ostane na tekucem zapisu?

[ Pregleda: 2829 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.