Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Soritranje brojeva.......................

[es] :: .NET :: Soritranje brojeva.......................

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Soritranje brojeva.......................05.10.2006. u 21:05 - pre 212 meseci
pozdrav, ne znam kako da u C# sortiram brojeve recimo od najmanjeg do največeg, prvo sam to narpavio tako da sam u matricu upisao brojeve i onda uz pomoć for petlje itd...napravio sort.no dosta kompl.mi je ispalo na kraju, pa sam mislio dal se to može napraviti pomoču SortedList ili arraylist kolekcije, no tu mi radi ok.al radi kao sa stringom,
25
10
1500

mi sortira da dobim: 10,1500,25 jer je 1 prije 2 a ja bi da to sortira kao broj,dakle int., nadam se da kužite što mi treba??? nemora pomoću ovog što sma ja naveo,bilo kako samo da nemoram sam raditi petlje i provjeravati,...

----više bi mi odg.kad bi se to moglo sa SortedList,jer mi je potrebno da sortira brojeve,a svaki taj broj ima još "oznaku"(a u sort.list se upisuje key i value) tako da kad ih sortira mogu vidjeti koju "oznaku" ima ta oznaka je riječ(string), zbog toga mi je gore došlo dosta kompl.jer sam koristio dvodimenz.matricu, pa je ispala salata na kraju,

hvala!

[Ovu poruku je menjao roberto555 dana 05.10.2006. u 22:21 GMT+1]
----Roberto----
 
Odgovor na temu

toocold
Smed.Palanka

Član broj: 26373
Poruke: 25
213.244.200.*



Profil

icon Re: Soritranje brojeva.......................06.10.2006. u 20:29 - pre 212 meseci
Ne znam da li sam te dobro razumeo ali ovo sve radi kako treba.

Code:
SortedList lista = new SortedList();
            lista.Add(25,"Ovo je drugi");
            lista.Add(10,"Ovo je prvi");
            lista.Add(1500,"Ovo je treci");
            
            
            foreach(string a in lista.Values)
            {
                MessageBox.Show(a);
            }
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Soritranje brojeva.......................06.10.2006. u 22:44 - pre 212 meseci
skuzio sam danas popodne,,, da sam napravio tako kako si mi ti tu napisao nebih ni napravio ovu grešku, ja sam stavio:

SortedList sl=new SortedList();

sl.add(textbox1.Text, textBox2.Text);
sl.add(textbox3.Text, textBox.4Text);
sl.add(textbox5.Text, textBox6.Text);

i normalno da je sort.kao string, kad nisam stavio int.Parse(textbox....) da bude int.,, :)) ah nije vazno glavno da sam skuzio, hvala na odg...

lijep pozdrav!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Soritranje brojeva.......................

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.