Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ili EUnet aDSL

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ili EUnet aDSL

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20536 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.186.eunet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 01:37 - pre 213 meseci
Sta mislite kakva ce biti Telekomova usluga?

Dvoumim se izmedju EUnet-a (1390din) i Telekom-a (1211din) za 256k flat.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 06:14 - pre 213 meseci
Bolje direktno uzmi od monopoliste, tj telekoma.

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 07.10.2006. u 07:43 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 08:43 - pre 213 meseci
Ja imam ADSL kod Telekoma vec citavih 14 sati :-) , dobio sam ga bez cekanja, cak su oni mene cekali par dana(!) da me prethodni ISP iskljuci - zvala me njihova ljubazna sluzbenica i kaze: "Ja bih vas procesuirala ali vas jos nisu iskljucili".

Dobije se obavezno modem i spliter, jer je tako odredjeno po Ugovoru. Buduci da imam svoja dva modema od ranije, uzeo sam "sta bilo" tek da ispunim formu i to "sta bilo" je Speedtouch 330 USB modem i original njihov spliter zanimljive konstrukcije - ima 3 prikljucka, bez kablova je, pa ga onda sam "formiras" - u jednu rupu ulazna zica, ona "iz zida", zatim izlaz za telefon i ADSL. Sve to - dzabe, placa se kad stigne telefonski racun. Promaklo nam je da li ce oprostiti onih oko 5.000 dinara kako sam negde citao, jer je majka isla kod njih da potpise a ja sam kod kuce cekao signal, koji je zaista stigao pre nego sto se majka vratila sa user name i passwordom.

Napomena - za Eunet ne znam, ali kod Telekoma na ovih 1211 dinara treba dodati i PDV, pa izadje oko 1425 din/mesec.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.beobug.com.



+25 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 08:50 - pre 213 meseci
Pa ne, nego su prva tri meseca sa 15% popusta ako zaključiš ugovor do prvog Decembra, tj 1211din za 256/64kbit , a posle 1425din mesečno. tdjokic, mene interesuje da li znaš kolika je agregacija kod Telekoma? Ovaj EUnet-ov Hobby flat 256/64kbit za 1390din ima agregaciju 40:1.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 09:28 - pre 213 meseci
Citat:
gojnik: da li znaš kolika je agregacija kod Telekoma?

Ne znam, niti sam gde primetio da pise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 10:11 - pre 213 meseci
tdjokic
>> (gojnik: /p1311677 ): da li zna� kolika je agregacija kod Telekoma?
t> Ne znam, niti sam gde primetio da pise.


Ma ta agregacija, meni izgleda, samo sluzi za tarifnu diskriminaciju korisnika. Uzimaju vise od onoga ko moze vise da plati i obrnuto.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 11:48 - pre 213 meseci
dobro jutro
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.87.eunet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 13:55 - pre 213 meseci
Sto se tice cene,
prevideo sam, (nisam citao ) da je 1211din kod Telecom-a samo za prva tri meseca...

Onda nema dvojbe, uvecu EUnet jer kod njih vec imam mailove koje koristim... a i ozbiljna su firma, ne kazem da drugi nisu ozbiljni
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.yu.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 14:14 - pre 213 meseci
Citat:
Ma ta agregacija, meni izgleda, samo sluzi za tarifnu diskriminaciju korisnika. Uzimaju vise od onoga ko moze vise da plati i obrnuto.


:) He,He naravno da je tako... mislim neka me neko ubedi u suprotno...

pozz

a moj odgovor na pitanje sa pocetka teme je Telekom....



[Ovu poruku je menjao strba dana 07.10.2006. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL07.10.2006. u 17:49 - pre 213 meseci
strba,
s> :) He,He naravno da je tako... mislim neka me neko ubedi u suprotno...


Trebali su odmah to da nazovu pravim imenom se-gregacija, a ne a-gregacija :-)


[Ovu poruku je menjao moon510 dana 07.10.2006. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL08.10.2006. u 18:40 - pre 213 meseci
Ja sam na EUnetu i veoma sam zadovoljan, nikada mi se nije desilo da dodje do prekida ili zastoja u vezi. Uveli su mi ODMAH :) znaci oni mene zvali cim sam dobio tehnicke mogucnosti tj. cim su dlsamovi "posetili" i moju centralu i pitali me kad ste slobodni da dodje neko od momaka da vas prikljuci, ja reko tad i tad, doso covek i cap eto ga odmah sve radi kako treba :)

A jos, ako se ne varam Telekom naplacuje prikljucenje 5000 dinusa, tako sam negde procitao...
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

sokrates

Član broj: 116249
Poruke: 3
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL08.10.2006. u 21:58 - pre 213 meseci
Gospodo draga, kako to preporucujete jedan drugom provajdera sa kojim nemate nikakvih iskustva u odredjenom servisu? Kvalitet provajdera se procenjuje po kvalitetu tehnicke podrske koju pruza a ne po tome kako se zove i cije ime se vrti po reklamama. U sustini Telekom nista vise ne moze da vam ponudi nego bilo koji drugi provajder. Linka svi imaju dovoljno, svi koriste iste parice, iste portove...Ali tehnicku podrsku i kvalitet kontakta sa korisnicima ne nude svi podjednako a pogotovu ne monopolista. Takodje i opremu koju vam daju na koriscenje nije sve jedno kojeg je kvaliteta. Koju je to telekom toplu vodu izmislio? Pa neka prvo otkace silne dvojnike i pcm-ove i neka digitalizuju mrezu ako imaju kvalitet. Ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 01:35 - pre 213 meseci
Citat:
sokrates: Gospodo draga, kako to preporucujete jedan drugom provajdera sa kojim nemate nikakvih iskustva u odredjenom servisu?.....

Lepo si ovo napisao, ali zivot je obicno vrlo ruzan. Pre 15-tak minuta sam opet video na TV reklamu "jednog provajdera" kako njegova "analogno-digitalna" linija omogucava itd., - sta vise reci o takvom provajderu?

Ne znam kako cu proci sa Telekomom, ali moj dosadasnji provajder (nije onaj "analogno-digitalni") mi je napaltio 2000 dinara pristupne takse (OK), nije mi dao opremu (i to mi je bilo OK), nije mi nista montirao u stanu (ovo mi je narocito bilo OK, jer mrzim kad dodju neki kursisti da me uce kako se srafi sraf ili slicno, a ja sam od toga ziveo celog zivota), dakle dovde sve u redi, ali zatim je nastupila nirvana - nista vise od tog provajdera nisam dobio. Da nisam imao stari dial-up nalog, ne bih mogao ni stari web mail da otvorim, cena je bila konstantna i relativno visoka i trebalo je ili direktno kod njih uplacivati ili popunjavati uplatnice, na sajtu nisam primetio neko stanje uplate ili bilo sta, na kraju su me jedva iskljucili - vec su me iz Telekoma zvali da bi me povezali ali ne mogu jer me prethodni jos nije iskljucio (zbog cega sam napravio nehotice i neki dodatni protok i mozda cu morati prethodnom provajderu da platim jos neke pare, totalno bez potrebe) dakle jedna vrlo bezlicna i pasivna usluga.

Telekom me je prikljucio pre par dana, dao modem i spliter Thomson, sve "dzabe" - placa se preko telefonskog racuna, sto je meni licno velika stvar (da, ljudi su cesto cudni - vazno im je nesto sto drugome nista ne znaci!), za onih oko 6.000 dinara (nije 5.000) jos ne znam, citao sam razlicite informacije, mesecno je cena niza od prethodnog provajdera za moj paket 275 dinara + ne moram da brinem hocu li zaboraviti da platim ili ne i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

NBG
Beograd

Član broj: 7162
Poruke: 491
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 11:19 - pre 213 meseci
Imao sam prvo sezam adsl, pa sam prešao na PTT ,a sad ću na Telekom,recite mi kako se prijavljuje ,da li je setap besplatan i da li je moguće dobiti ruter umesto modema.Gledao sam telekomov sajt, našao sam neku prijavu i popunio je,ne znam da li je to dovoljno.Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 15:01 - pre 213 meseci
ja ne znam sta Vi imate protiv Sezama gospodine tdjokic-u kkad su stvarno (za mene) najbolji a uveravam i druge da je Zezam najbolji.Ja kod njih imam aDSL vise od godinu dana i nisam pozvao nijednom njihovu podrsku ali znam i da je jedan moj drug nazvao njih u pola noci i da su odmah resili problem i naravno bili su vrlo ljubazni, a primecujem da ste mnogo ljuti na ono "analogno digitalna Sezampro linija" ok to je glupost ni meni se nesvidja narocito ali pobogu pa to je reklama jel vi hocete to da ukinete reklamu??!!??
Puno pozdrava svima
P.S.Sto se tice odgovora na pitanje je bih pre uzeo Telekomov aDSL, tako da ako nekad zakaze Sezam ja odmah prelazim na monopolistu,a nadam se da ce ostati najbolji zauvek.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 20:03 - pre 213 meseci
Citat:
virus_crew: primecujem da ste mnogo ljuti na ono "analogno digitalna Sezampro linija" ok to je glupost ni meni se nesvidja narocito

Nije to glupost, to je prevara neinformisanih ljudi, jer se tako implicira da samo Sezam ima tu "specijalnu" stvar. To nije reklama vec nekorektna reklama. Inace, nemam nista protiv Sezama kao takvog.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 21:01 - pre 213 meseci
Pa ovako:
Internet je ionako Telekomov - tako da nema (ne bi trebalo) uticaja koji je ISP 'ispod'.
Dalje, ako ne bilo šta ne radi, ionako će svi kod ISP-a uglas da se deru da je do Telekoma (i kad jeste i kad nije), tako da se ovako izbegne jedno grlo - ako ne radi ti znaš da je do Telekoma.
Eto, vrlo prosto
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Din-Dushmanin

Član broj: 105822
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 21:14 - pre 213 meseci
Citat:
sokrates:U sustini Telekom nista vise ne moze da vam ponudi nego bilo koji drugi provajder.


Osim slobodnih portova na centrali.

Sustina je, zapravo, da, barem kada je ADSL u pitanju, drugi provajderi u potpunosti zavise od Telekoma bas kao i obicni smrtnici koji cuce za kucnim kompjuterima. Koliko provajderi zavise od Telekoma najbolje ilustruje primer da kada posaljete upit za ADSL, 90% provajdera odgovori da imate tehnickih mogucnosti za ADSL i da brze-bolje dodjete po ugovor i opremu jer je bas u toku velika akcija - 2 meseca gratis + besplatna oprema + besplatni setup + poliranje automobila i striptiz u krilu. Gotovo nijedan vam ne kaze da ih je Telekom rutinski obavestio da za vas nema slobodnih portova i da ne zna kada ce ih biti. Kazem, gotovo nijedan. Onda vam jedan provajder prenese obavestenje Telekoma i vi shvatite da mozete da potpisete ugovor kod svih provajdera i iskoristite sve njihove akcije, ali od adsl-a nema nista i da vas onih 90% provajdera samo bezecuje na kvarnjaka u nadi da ce portovi da pristignu u dogledno vreme

Obavezno pitajte provajdera o tome sta ih je Telekom obavestio u vezi sa portovima i recite im da znate da, ako imate cistu liniju, teoretski imate mogucnost za adsl, ali vas interesuje stanje sa portovima. Ako vam kazu da ima slobodnih portova pa ni posle desetak dana ne dobijete adsl, slagali su vas. Ako vam, pak, kazu da nema slobodnih portova, Telekom vam je jedina nada.

Na kraju, da li neko zna da li Telekom jos uvek naplacuje 5.900,00 dinara fizickim licima za adsl?

 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 21:21 - pre 213 meseci
Citat:
tdjokic: Nije to glupost, to je prevara neinformisanih ljudi, jer se tako implicira da samo Sezam ima tu "specijalnu" stvar. To nije reklama vec nekorektna reklama. Inace, nemam nista protiv Sezama kao takvog.

Pa dobro kad te nesto zanima a ti se raspitas o tome sta je kako radi... o bilo cemu da se radi bar ja tako radim kad nesto ne znam a verujem i vi sta neko neinformisan kaze prijatelju "e jel si video onu reklamu analogno... bla,bla,bla Sezampro liniju: a ovaj mu odgovara pa nije to njihova nikakva linija to je asimetricna digitalna pretplatnicka linija (Asymmetric Digital Subscriber Line) to je samo reklama druze to mozes sada da uzmes i kod telekoma".Eto i tako neinformisani prijatelj postane informisan i zna da je to samo reklama.
Pitaj, kazace ti se!!!
Pozz
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Telekom ili EUnet aDSL09.10.2006. u 21:34 - pre 213 meseci

Na kraju, da li neko zna da li Telekom jos uvek naplacuje 5.900,00 dinara fizickim licima za adsl?[/quote]
Ne naplacuje do decembra
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ili EUnet aDSL

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20536 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.