Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nalepnice za keramiku (npr.solje)

[es] :: Izdavaštvo :: Nalepnice za keramiku (npr.solje)

[ Pregleda: 14179 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commanche
Vladimir Mancic
Nis

Član broj: 117586
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.commanchedesign.com


Profil

icon Nalepnice za keramiku (npr.solje)17.10.2006. u 01:05 - pre 213 meseci
Da li neko ima iskustva sa nalepnicama za keramiku (koja bi se pekla u peci za keramiku).
Konkretno znam da postoje specijalne folije za keramiku na kojima se stampa na obicnom ink-jetu ali da su skupe, ali cuo sam da postoji neka jeftinija varijanta.
Da li neko zna kako se stampaju nalepnice za keramiku ili u krajnjem slucaju da se kupe i gotove, i da li zna neko kako se koriste.
Znam da nije bas uobicajna tema, ali moj prijatelj i ja zelimo da napravimo neki svoj dizajn pa da vidimo ako je to preskupo uzeli bi nesto gotovo.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)10.11.2007. u 11:29 - pre 200 meseci
E, jesi li saznao nesto, i mene interesuje ista tema. Ja radim tampon stampu ( upaljaci , olovke isl. ) a zanima me to sa keramikom, ako saznam nesto javicu ti.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)10.11.2007. u 18:07 - pre 200 meseci
hm
Primedex pa ako radis zaista tampon stampu znas valjda da keramika moze da se stampam na tamponu samo se mora peci...

commanche batalis e tih sluposti ja sam sve vrste tih nalepnica probao i nista od toga nevalja..ali ako pak hoces dap robas firma je uni promet ima averi presliakce za keramiku, tj ono sto se stampa na indzetu...
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)11.11.2007. u 08:05 - pre 200 meseci
Ma znam bre Devil za to, ali moze da se stampa jedna boja na tamponu, ja imam dvobojnu masinu i veruj mi da je mucenje stampati solje i piksle. Cuo sam za ove nalepnice i interesuje me, valjda moze i pun kolor da se radi.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)11.11.2007. u 11:21 - pre 200 meseci
Primedex imam ja te preslikace 4 a4 sam uzeo za indzet ali nevalja uopste i kontam dasam bacio pare
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)11.11.2007. u 12:11 - pre 200 meseci
Jebi ga, ja mislio valja, a kako ovi rade solje za kafu sa vise boja, ako idu boju po boju na situ, to je cimanje, a mala zarada.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)11.11.2007. u 17:47 - pre 200 meseci
evo kako ide

ima prvo specijalne boje za sito stampu reslikaca za keramiku, i istampa se na specijalnom papiru (preslikacu za keramiku) i onda se lepkom prenese na salju (znaci radise miror) posle prenosenja no solju ide u pecnicu na pecenje


rec je o sito stampi

stimm sto je papir za preslikace jeftin, ali su bolje papreno skupe i tesko se nalaze...

znaci lakse je ostampati full color na papir nego direktno
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)11.11.2007. u 19:30 - pre 200 meseci
To sam otprilike znao mada nisam dolazio u kontakt do sada, nego sam cuo da moze da se stampa sa nekim stampacem na neku foliju koja se zalepi na casu i onda se pece. Bio sam na sajmu ali nisam video nista slicno.
 
Odgovor na temu

gordecka
Novi Sad

Član broj: 14135
Poruke: 38
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)17.11.2007. u 18:00 - pre 199 meseci
Pa ovako, imas dva nacina transfera na solje:
1. sa Inkjet-om na DECAL papir koji se potopi u vodu posle stampe, a zatim kada se razdvoje dva sloja papira, onaj na kojem je stampa se nalepi na solju, istisne se visak vode, i sta vi se na pecenje.
2. stampa na Inkjet-u na specijalnom papiru, za tim se taj papir prisloni na solju , pa se sve to lepo stavi u presu za solje, na temp oko 180 stepeni , na 30 -40 sec, i posle se samo skine papir, i dobijes foto solju.
kod drugog nacina su potrebne solje sa visokom glazurom.

sve sam ja to tebi lepo objasnio, i sve bi to tako trebalo da bude, pa sam povucen tim ove godine na sajmu kupio termo presu za solje. Kada mi je stigla presa, sa papirima(solje sam nabavio od Publik-a iz Valjeva) i probao da odradim solju, i tu su poceli problemi.Osim sto je podeavanje temp na presi u Farenhajtima( ako je to uopste i problem) , jednostavno posle pecenja nisam mogao da da odvojim papir od solje. Nazovem tu firmu , i oni mi tek sada kazu da je kao potreban poseban stampac sa posebnim (sublimacionim bojama) da bi se tako nesto odradilo, i da su potrebne stvarno neke posebne solje ( oko 100 din ) da bi to sve podiglo cenu nekog ulaganja u ceo taj posao za neki 500 E. Kad me nije slog strefio.I kada sam ih pitao sto mi to nisu rekli kada sam se raspoitivao za postupak, samo su cutali, a lepo sam ih pitao u vezi svega toga koje su posebnosti celog postupkaTako da sada lepo ima presu za solje,i nedovoljno para da ulozim da bih krenuo sa radom,a po svoj prilici cu da prodam tu presu(ako naleti neki konj kao i ja),jel se dovodi u pitanje rentabilonost tolikog ulaganja u taj posao sa soljama. tj kolika bi cena solje trebala da bude da bi se to sve donekle isplatilo.

ZNACI dobro povedite racuna pre nego sto se upustate u tako nesto.
Mesecima sam trazio podatke na netu o tome, i mislio sam da sam poprilicno informisan, a na kraju sam opet ispao magarac.!
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)17.11.2007. u 19:09 - pre 199 meseci
Hvala, ta informacija mi je bila potrebna.
 
Odgovor na temu

sitografista
Goran Relic

Član broj: 130294
Poruke: 13
91.150.99.*



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)17.01.2008. u 12:51 - pre 197 meseci
To sa preslikacima i presom nije pogodno za ozbiljniji posao. U masini za posudje skine se stampa.
Druga tehnika je vrlo primamljiva i radi se o sitostampi na transfer papiru koji se potopi u vodu i zalepi na solju, istisne se visak vode saceka da se osusi i pece se u pecnici. Stampa je vrlo postojana.
Problem je nabaviti boje i papir (bar meni), ako neko zna gde to moze da se kupi bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)18.01.2008. u 18:52 - pre 197 meseci
e i meni su problem da nadjem papir i boje, papir manje vise ali boje...pa ako ima nekog
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

daydreamer
Stefanovic Radivoje
agt+ Novi Banovci

Član broj: 176512
Poruke: 5
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)22.03.2008. u 21:15 - pre 195 meseci
za boje i papir probajte www.difol.absolutok (e-mail [email protected]) ili na www.symbol.co.yu bila je ranije i neka firma u Tosinom Bunaru (Zemun) grafokard ali ne znam da li jos rade.Kod njih su se mogle naci Marabu boje
 
Odgovor na temu

Primedex

Član broj: 146549
Poruke: 48
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Nalepnice za keramiku (npr.solje)16.10.2008. u 17:01 - pre 188 meseci
Jos uvek rade i na istom su mestu samo sto se sad zovu Destefiko a ne Grafocard, razdvojili su se na dve firme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Nalepnice za keramiku (npr.solje)

[ Pregleda: 14179 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.