Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356147 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 09:22 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188:
@dexico..............postavi konkretno pitanje sta te interesuje a vezano za klimu Mitsu FH.

Pitanje je isto kao i cele zime - daj tacno koliko je potrosila, za koju kvadraturu, naspram potrosnje druge klime koju imas, i za koju kvadraturu. Nemoj mi porediti kao ranije sa ranijim godinama, zadnja zima je bila toliko mlaka da garantujem da Mica ti ne bi ustedela vise od 1EUR, ako je druga klima Fujitsu kako rece Rovac.
 
0

da-se-naucim

Član broj: 323950
Poruke: 10



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 09:26 - pre 118 meseci
Zbunjen sam pogotovo kada se uporede cene u Srbiji i Hrvatskoj.

ME model SF je u Srbiji skuplji nego LUCA, u Hrvatskoj je obrnuto.

Ima li neko objasnjenje za takav paradoks?
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 09:46 - pre 118 meseci
Citat:
da-se-naucim: Svi su konstatovali da je Mitsu. E - FH dobar uredjaj, ali da je i dosta skuplji.
Pokusao sam da saznam da li Fujicu zaista "Pasat", makar ovaj model o kome sam ja razmisljao - LUCA.

Jeste "Passat" u ovom slucaju.


Citat:
Ranije sam se bio odlucio za model Mits. E - SF i cak sam to postavio kao gornju granicu ulaganja.

Koje su cene za te modele?

Citat:
Takodje sam dobio odgovor, koji sam i trazio, da se diretno preko cene struje sporo vraca investicija.

Ovo je cela sustina. "Kvalitetnija" klima ima finese, koje nekome znace, i kome vredi to, ima izbora. Ali po pitanju vrednosti investicije, postoji donja granica, posle koje je bacanje para po pitanju ustede, jer ce pre uredjaj crknuti nego sto ce se otplatiti.

Vise usmeravanja nego drugi modeli (sto F serija nudi izmedju ostalog), samociscenje (sto isto F serija nudi a vecina Mica ne, ne znam zasto), Plasma filter (samo F serija nudi, ali iskreno nisam video nikakvu korist), i-See senzor (ovo je jako dobra funkcija, i radi dobro) su sve finese, ali su to sitne finese, koje ne vrede tolike razlike u ceni.
Da gledas razliku od 50EUR naspram druge odlicne klime (LUCA), rekao bih da ides na FH seriju. Ovako, posto je razlika 500EUR, ne bacaj novac.


Anone, usmeravanje vazduha u FH ima 5+2 po vertikali (5 koja forsiras, jedan automatski, i jedan da se vrti gore/dole), 5+3+1 po horizontali (5 forsirana levo/levije/srednje/desnije/desno, jace levo/desno, full i jedno koje ne razumem na daljinskom, ali se pokazalo dosta lose za hladjenje, valjda znaci da baca vazduh na sve strane...); i-See senzor me odlicno detektuje gde sam kad je ukljucen i dosta je fin za hladjenje, gde je klima dobro postavljena. Automatic po horizontali odlicno radi, jer trazi gde je toplije i tamo usmerava hladjenje (pretpostavljam i za grejanje tako radi).
Dao sam neke brojke jos zimus. Hoces jos nesto da se vidi da imam te klime sada i kod sebe, a ne samo za probu kod drugih?
Kostale su me u kompenzaciji, njih 5xFH25 (2 su komplet sa spoljnom, 3 su u multisplit, znaci spoljna njima nije MUZ-FH, vec MXZ-3C, 71VA valjda) manje od jedne Nocrie, i samo zato sam ih uzeo. Nisu radile grejanje zimus, jer jos uvek nisu bile postavljene u kuci. Ukljucio sam samo za probu da hlade ove godine, jer nema nikakve potrebe da se kuca nesto hladi ovog leta, jos uvek.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 09:48 - pre 118 meseci
Citat:
da-se-naucim:
Zbunjen sam pogotovo kada se uporede cene u Srbiji i Hrvatskoj.
ME model SF je u Srbiji skuplji nego LUCA, u Hrvatskoj je obrnto.
Ima li neko objasnjenje za takav paradoks?

Tipicna Srbija. Uvoznik je preterao koliko je uvezao Mitsubishi klima, ne moze da ih proda, ali nece da spusti cenu nikako.
Gde si nasao cene za SF, nigde ih ne nalazim u ponudi sa cenom?
 
0

da-se-naucim

Član broj: 323950
Poruke: 10



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 11:06 - pre 118 meseci
@Dexic

Koliko razumem pravila ovog sajta nece mi dozvoliti da okacim sajt sa cenama.
Ali pokusacu, pa neka izbrisu link:
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=704

Googlanjem mozes da pronajdes cene.

SF35VE - 95 000 din.

Stvarno steta, mislim da me jedino cena lomi, inace bi ovaj model uzeo odavno.

Da li imate neki bolji predlog sa ovom maksimalnom cenom?

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 12:13 - pre 118 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
anon3017188:
@dexico..............postavi konkretno pitanje sta te interesuje a vezano za klimu Mitsu FH.

Pitanje je isto kao i cele zime - daj tacno koliko je potrosila, za koju kvadraturu, naspram potrosnje druge klime koju imas, i za koju kvadraturu.


Pa naravno da ja ne sedim pored merace potrosnje struje i belezim pojedinacno potrosnju svake klime -- nisam ja kreten,imam preca posla.Mozda ti imas vremena pa belezis potornju klime,frizidera...........ja nemam bas toliko vremena niti me to interesuje.Inace ja kombinujem centralno na gas i klima uredjaje i moj cilj je da sto manje potrosim gasa jer je kvalitet istog jako los.Kada sam testirao klime ja sam zakljucio da klima Mitsu sigurno trosi manje struje nego Fujitsu LT ,kada bi bile u istim uslovima rada -- u prostoriji do 25 m 2.To sam radio par puta po jedno popodne.To je na osnovu mog iskustva a ne tvojih lazi i izmisljotina.I naravno da ja tvrdim da se uvek ISPLATI KUPITI KVALITETNIJU KLIMU I TO JAPANSKOG PROIZVODJACA.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 12:15 - pre 118 meseci
Citat:
da-se-naucim:
@Dexic

Koliko razumem pravila ovog sajta nece mi dozvoliti da okacim sajt sa cenama.
Ali pokusacu, pa neka izbrisu link:
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=704

Googlanjem mozes da pronajdes cene.

SF35VE - 95 000 din.

Stvarno steta, mislim da me jedino cena lomi, inace bi ovaj model uzeo odavno.

Da li imate neki bolji predlog sa ovom maksimalnom cenom?



Ja sam par puta ovde pomenuo da je moguce kupiti klimu preko racuna "neke " firme tvoje,tvog rodjaka,poznanika i tako se osloboditi poreza na dodatnu vrednost .To vazi i za Hrvatsku,Srbiju.................
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 13:00 - pre 118 meseci
Citat:
da-se-naucim:
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=704
SF35VE - 95 000 din.
Da li imate neki bolji predlog sa ovom maksimalnom cenom?

Previse za te klime, ako vec ides na te cene, FH35VE nije mnogo skuplja, i isplati se.
Ali i ovo je mnogo skuplje od Fujitsu-a.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 13:04 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188:
Pa naravno da ja ne sedim pored merace potrosnje struje i belezim pojedinacno potrosnju svake klime -- nisam ja kreten,imam preca posla.

Drago mi je da napadas mene, a ne argument, i da si tvrdio kako je isplativija i ustedece ti novca na duze staze, a nemas u stvari nicim da to potkrepis, tj. da je isplativija od drugih klima.
Hvala. Sve je receno, ko ima klikera znace koliko vrede tvoje reci na dalje.


Citat:
Kada sam testirao klime ja sam zakljucio da klima Mitsu sigurno trosi manje struje nego Fujitsu LT ,kada bi bile u istim uslovima rada -- u prostoriji do 25 m 2.To sam radio par puta po jedno popodne.

Ajde reci za to jedno popodne koliko je to konkretno.... nisam ni ocekivao da ces to uraditi za celu zimu, dovoljno je BILO KOJE MERENJE, a ne prica.
Dao sam konkretne cifre, nista nisi nasao netacno u njima, ne dajes svoje, lajes stalno kako drugi lazu, Mitsu je bolja, a nijednom za nekoliko meseci da kazes nesto konkretno, samo napadas mene, a nikako argument. Tnx. Ja sam dobio odgovor.

Ne isplati se skuplja klima uvek.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 14:04 - pre 118 meseci
@dexico.........sta je za tebe argument ???? Meni je dovoljno moje iskustvo i kratki testovi razlicitih klima pa da na osnovu toga donesem svoje misljenje.Drugo ja znam koliko je trosila klima Fujitsu LT kada je radila bez Mitsu FH i kakva je potrosnja gasa i struje tada bila--naravno ukupno po mesecima a ne svakodnevno piskaranje potrosnje struje-- i naravno koja je potrosnja struje i gasa sada kada radi i Mitsu FH....................ne mislis valjda da trebam tebi da polazem racune ????
Uvek se isplati kupovina kvalitetnije klime !!!!!!!!
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 14:27 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188: @dexico.........sta je za tebe argument ???? Meni je dovoljno moje iskustvo i kratki testovi razlicitih klima pa da na osnovu toga donesem svoje misljenje.

Odlicno, ajde vec jednom podeli rezultate brojcane tih testova.... zasto ih postavis kad ih imas, nego skoro godinu dana samo vrtis okolo?

Citat:
Drugo ja znam koliko je trosila klima Fujitsu LT kada je radila bez Mitsu FH i kakva je potrosnja gasa i struje tada bila--naravno ukupno po mesecima a ne svakodnevno piskaranje potrosnje struje-- i naravno koja je potrosnja struje i gasa sada kada radi i Mitsu FH....................ne mislis valjda da trebam tebi da polazem racune ????

Aha... a to sto si LT imao kad je bila ledena pretprosla zima, a Micu tokom ove 20*C danju zime, nema veze sa time?:)

Sam sebe kopas sve dublje, hvala na argumentima ;)
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 20:08 - pre 118 meseci
@Dexico............ja mislim da je tebi stvarno potrebna pomoc i to zdravstvena.Verujem da tebi nije lako ........moras da redovno uzimas terapiju bez preskakanja doza.

Jel ti hoces da ti iscitam potrosnju struje po mesecima za 2013 / 2014 godinu i potrosnju gasa ???.Mislis na te rezultate ???


 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 21:17 - pre 118 meseci
Citat:
da-se-naucim:
@Dexic

Koliko razumem pravila ovog sajta nece mi dozvoliti da okacim sajt sa cenama.
Ali pokusacu, pa neka izbrisu link:
http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=704

Googlanjem mozes da pronajdes cene.

SF35VE - 95 000 din.

Stvarno steta, mislim da me jedino cena lomi, inace bi ovaj model uzeo odavno.

Da li imate neki bolji predlog sa ovom maksimalnom cenom?


Ako ih jos uvek ima Fujitsu 07LECA X 2kom.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 21:47 - pre 118 meseci
Citat:
anon3017188:
Jel ti hoces da ti iscitam potrosnju struje po mesecima za 2013 / 2014 godinu i potrosnju gasa ???.Mislis na te rezultate ???

Ne, ne, ne, nego kad tvrdis, nekoliko puta, da je isplativija FH, IZ TVOG ISKUSTVA, daj konkretno koliko je FH trosila a koliko LT, bilo kada, a da su radile u isto vreme. Ne mora mesec, nedelja... mogu i dan/dva, sat/dva... slobodno daj nesto sto vredi.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 22:48 - pre 118 meseci
@dexico

Pa vidi ovako..........Fujitsu 12 LT nekada povuce po satu i 1.6 -1.8 kw struje i nalazi se u dnevnom boravku od 42 m2 gde je jedan deo prostorije u " erkeru " a Mitsu FH povuce po 300 -400 wati struje u decijoj sobi od 17 m 2 -- vrata su otvorena izmedju dnevne i decije sobe.
Uslovi rada su potpuno drugaciji za ove dve klime -- Fujitsu LT se "forsira " a Mitsu FH radi na "minimum".Moje licno misljenje je da Mitsu manje trosi struje ali kada bi se ona - Mitsu nalazila na mesto Fujitsu "sumljam" da bi tako dobro grejala kao Fujitsu LT.
Ove dve klime ne rade u istim uslovima -- tako da ja ne mogu da ih poredim "matematicki ", vec ih poredim na svoje iskustvo,misljenje..............itd.Zato sam i rekao da je moje misljenje da Mitsu trosi manje struje ali Fujitsu mislim da bolje greje -- to sigurno mozes da procitas u mom ranijem pisanju a i ostalo oko buke,kolicine izduvavanja.........itd.
Tesko bi se Mitsu FH 35 VE izborila DA SE NALAZI NA MESTU FUJITSU 12 LT.A isto tako sumljam da bi Fujitsu LT trosila tako malo da je na mestu Mitsu FH pod ovim uslovima rada.
Zato je nekada potrebno izabrati PRAVI uredjaj jer nije krivica do uredjaja nego do korisnika koji mu zadaje uslove rada.Naravno to vazi za Japanske proizvodjace klima uredjaja.
Najavljeno je poskupljenje struje od 30 % pa ti sada na to dodaj i PDV a to je tek pocetak.Zato ja kazem da se uvek isplati uloziti novac u kvalitetniju klimu -- ali to je samo jedna strana medalje mislim na potrosnju struje a ima ih jos defrost,kapacitet na niskoj temperaturi,konfor,trajnost uredjaja,kompresor.............nije sve samo u potrosnji struje !!!!
Mnogo cinjenica je na strani TOP,KVALITETNIJIH klima uredjaja i zato nemoj da "BANALIZUJES STVARI" i ispadas glup ili da izmisljas nekakve gluposti jer si ti rekao da zimi koristis klimu za hladjenje a grejes se na frizider.Moras malo vise svog iskustva i pameti da upotrebis ako ucestvujes na ovoj temi o klima uredjajima a ne samo da kvaris,davis temu. A ono za doktora sam mislio ozbiljno,moras malo da razmislis o tome - to ti kazem prijateljski.Pozdrav..............

UVEK SE ISPLATI ULOZITI NOVAC U KVALITETNIJU KLIMU !!!!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 22:55 - pre 118 meseci
Ko hoce da potrosi vise para za klima uredjaj sada je dobra prilika za Daikin FTXS 50 J2V.Dobra i kvalitetna klima a to sam vec i rekao na pocetku diskusije............i predlozio kao predlog ali ovaj @Dexico se " uvati " za Mitsu FH koji nisam ni pomenuo kao predlog za kupovinu -- @ da-se-naucim.........
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.07.2014. u 23:14 - pre 118 meseci
I na najzad imamo priznanje da uopste nisi mogao da uporedis koja kako radi i da tvrdis da Mitsubishi manje trosi, jer su uslovi skroz razliciti. I opet se vadis na "konfor" za 500e razlike.
Hvala na finalnoj potvrdi da tebi ne treba verovati kada predlazes klime i pricas price o Mici. Off.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.07.2014. u 07:20 - pre 118 meseci
Citat:
Dexic
tvrdis da Mitsubishi manje trosi, jer su uslovi skroz razliciti. I opet se vadis na "konfor" za 500e razlike.


Pa kada si toliko pametan ajde kazi ko od nas ima kuci dve klime koje se nalaze u potpuno identicne dve prostorije i rade u identicnim uslovima ?Pa nismo mi labaratorija za ispitivanje rada klima uredjaja.Ovo je forum gde ljudi iznose svoja misljnenja na osnovu svog iskustva i znanja.Za naucna istrazivanja postoje akreditovane ustanove.
Zaboravio si da pomenes i potrosnju struje,kapacitet na niskim temperaturama,dugovecnost uredjaja......itd..... a ne da banalizujes stvari i sve svedes na "konfor" od 500 E.To samo pokazuje tvoj kapacitet u vodjenju diskusije i objektivnost govora ili mozda to pokazuje i tvoje namere da uvek imas suprotno misljenje od @anon.Meni licno ne smetaju razlicita misljenja jer ni ljudi nisu svi isti -- shvatices jednog dana koliko zaista vredi ISKUSTVO.Valjda ces i ti jednog dana da odrastes i budes pametan pa pocnes da koristis sve prednosti klima uredjaja.
U principu ja ovakav nacin diskusije izbegavam ali ti si mi sipatican jer me uvek nasmejes i potsetis na malo dete kada mu uzmes zvecku.
Ima jedna lepa izreka u nasem narodu..." Nisam ja cuvao ovce sa tobom ".


 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.07.2014. u 08:37 - pre 118 meseci
Iskustvo pokazuje da:
- Nismo dovoljno bogati da kupujemo najjeftinije klime
- Nema smisla kupovati klime tog ranga ili skuplje, jer se ne isplate ni za 10 godina, i da struja poskupi 2x.
Komfor i ostale stvari, na koje se vadis, kome trebaju nece pitati ovde za tehnicke i finansijske savete.

Pricati prosecnoj osobi sa ovih podrucja kako se uvek isplati dodati 500e, 1000e, 2000e za kvalitetniju klimu (po cemu kvalitetniju ako su sve Japanci u pitanju?) je samo po sebi dovoljan dokaz tvojeg iskustva. Tnx again...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.07.2014. u 11:07 - pre 118 meseci
Cemu ova gradacija 500 E,1000 E , 2000 E - ovde niko nije pominja toliku kolicinu para-nemoj tvoje reci da "stavljas " u moja usta.Los si manipulator.Ja sam Daikin FTXS 50 J2V pomenuo onda kada je @da-se-naucim spomenuo Mitsu model FH.Razlika izmedju modela Mitsu FH 35 VE i modela Daikin FTXS 50 J2V iznosi oko 150 -180 E.Prvo si izmislio razliku od 500 E da bi sada dogurao do 1000 E -2000 E.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6356147 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.