Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6349506 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kirpy
Skopje, Macedonia

Član broj: 308840
Poruke: 226
77.28.250.*



+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:49 - pre 82 meseci
Pa dobro ljudi jel ste vi prodali neki inverter ova tri dana ili samo visite na forumu? Najurice vas gazda sa posla jbt... : ))
Panasonic CS/CU RE12RKEW (32 m2)
.....................................................

Panasonic CS/CU UE12RKE (26m2)


PVC 6-komora - 7.5 m2
ALU Shiber - 2.5 m2

2 zida Demit 8cm (jug / istok)
1 zid prema sobi (sever 20-22°C)
1 zid prema sobi (5-15°C)
Podrum (12-15°C)
Tavan: Min. vuna 20cm *od 10/2017
 
0

KBozon

Član broj: 336974
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 09:50 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Rekao sam da necu da pisem, ali posto je Anon uklonjen na 7 dana (yeeee), da mu odgovorim i da se izvinim odmah za pretnju koju sam posle obrisao, malo me uvredio sa ono misevima a ja 105 kila, nema smisla :D To nije moj stil i nadam se da se Anon ne ljuti, i da ce da se vrati sa svojim dobrim postovima koje ipak ima, ali se nisu videli od gomilu gluposti koje je u zadnje vreme pisao. Zadnji njegov post iznad upravo potvrdjuje ovo.

@driverxl, i ako je tvoj post ostar, to je upravo sto mi svi mislimo jer se trudimo da ova tema POMAZE ljudima, da se verno prenose informacije, objektivno i nepristrasno. Treba dosta vremena da se navedeno uradi, i onda kada neko kao Anon dodje i vredja sve sto pisete, nije lako i emocije budu jake.

@KBozon
Opet, moraces da nam das detaljne informacije o objektu, cene klima kod tebe itd. I veruj mi, dobices tacan odgovor kao sto sam ga i ja dobio ovde od ekipe 2011-te, i nikad se nisam pokajao sa mojim LGC modelima.
Pozdrav svima i da uzivamo u narednih 7 dana ;)


Pa napisao sam (5 postova iznad)
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 10:43 - pre 82 meseci
Da budemo iskreni , koliko god da neko ne voli @anona , a da je malo preterao , pa jeste , no ne moze se to resavati na nacin na koji je to pokusao @driverxl . Da budemo realni tu ima more razloga da bude istog momenta banovan zajedno sa @anonom . Ako neko ima nekih problem , bilo koje vrste , imate opciju koju je @djalf iskoristio , pa ako mislite da neko troluje temu , vredja vas na neki nacin , prijavite i moderator bi to trebao resiti . Koliko je on bio uporan da dokaze kako samo japanci ne valjaju , toliko ste vi s druge strane pokusali isto sa kinezima , a sto je jos gore neki jos nisu ni raspakovali klimu a kamli je koristili . Ja sam recimo otvoren za sve predloge , ako neko laze moze da laze samog sebe , i ako da preporuku za Mideu a ona recimo ne odradi posao nek njega .. Moj stav je ja mislim realan , ne moze da se meri Midea Mission sa Fujitsu ASYG 12LLCC ili bilo kojim Fujitsuom , no ima ljudi koji prosto nemaju para i ja ih mogu razumeti , jbg nema svako srece da moze imati japanca . Znaci nisam iskljuciv ali ako mene neko pita , zeli siguricu , to je japanac ( Daikin, Fujitsu , Mitsubishi , Toshiba .. ) , a opet , ako vec ne moze da iznadje love makar za LLCC , onda se ta Midea mozda izdvaja iz ponude kineza a vreme ce pokazati da li je Midea napravila ozbiljnije korake ili je to samo sa ovim modelom uspela . Jedna klima ne cini prolece , imali smo mi i Vivax koji je ustvari bio rebrendirani Gree Hansol , ima dobre specifikacije i ljudi su bili zadovoljni , doduse vise se niko od njih ne javlja da kaze kako je posle par godina . Od tada Gree nije imao klimu vrednu pomena , tako da , videcemo kako ce se pokazati Midea , imamo jako malo korisnika i samo jednu zimu iza nje , no dobro je da ljudi imaju neku jeftiniju opciju ako vec para nemaju . E sad , da li se nekome svidja ili ne moj stav , bem li ga , ali to je to i mislim da je realan .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 11:33 - pre 82 meseci
Izvini, nekako mi je promakao post od silnih znas vec cijih ;)
To je znaci ukupno 28m2, nisi napisao imas li neku izolaciju? To je bitna stavka, jer ako imas, racunaj da ti treba oko 100W/m2 toplotne energije. U tom slucaju RAS13N3AV-E1 koji ti je 770e sa ugradnjom je sasvim dovoljan mada ne mogu da nadjem specifikaciju, imas li neki link? Koji joj je pdesign, koliko daje ispod 0c?

@Kirpy
Ako nemas sta pametno da kazes, onda nemoj nista ni da pises, zbog takvih postova ne vidim covek sta je napisao. Imaj na umu da je tako i Anon poceo pa vidis kako je zavrsio, ladjenje 7 dana.
Sto se tice tvoje opaske o prodaji, rado cu ti skenirati racune iz Cool Shop-a i koliko sam platio klime. Ja sam ovde da pomognem ljudima koliko mogu, ne znam sta ti pokusavas?

@next pisali smo u isto vreme. Pa slazem se sa tobom, ali driverxl i ne bi napisao onakav post da ga nije Anon stalno provocirao. Ok, covek ima klimu u kutiji, evo imam i ja dve 09LLCA pa sta sad, treba da ne diskutujemo o njima jer je nismo koristili? Treba smiriti strasti, znas i sam da Anon dugo vremena provocira korisnike, mnogi ok ljudi su i otisli sa teme koliko sam primetio a ja gubim moje vreme (kao i ti svoje) u pokusaju da pomazemo ljudima. A on se ovde realno segacio, uz par postova koji su mu skroz ok i zao mi je sto je banovan ali zato nije trajno.
Na temu Gree, monter koji ce mi raditi ugradnju mi kaze da je ugradio par Change Premium cini mi se i da su ljudi zadovoljni ucinkom. Moj prijatelj koristi jednu, al opet zaboravih tacno koji model pa cu mu reci da dodje na temu ovde i da utiske o njoj.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 12:35 - pre 82 meseci
Ma vidi , ti si jedno a on je drugo , ti ne mozes pricati koliko si zadovoljan sa LLCA modelom jer ga nisi ni probao ali mozes podeliti iskustva drugih ljudi isto kao i ja , pored toga ti imas visegodisnje iskustvo u grejanju sa klimom i sve ti je mnogo jasnije . Znas kako to izgleda sa strane , kupio je klimu i onda @anon krene pljuje po njoj , a on uvredjen jer je dao poverenje Midei , krenuo da je brani zivotom , sad ili nikad , a nije je jos ni montirao . Ni ja nisam pisao nikakve savete dok nisam krenuo u ovu pricu ozbiljno tj sa grejanjem , a i onda mi je trebalo dosta vremena i citanja da mogu nesto reci nekome tj predloziti . Samo kazem , smirite strasti , probajte nesto pa tek onda komentarisite , kao @sasamanas .. Pa evo mene , grejem se sa Fujitsu koja je i skuplja , i skoro TOP klima Fujitsua , pa opet sam joj nasao zamerke koje ne bi smela da ima , bar po meni , znaci budite samo realni i nista se vise od vas ne ocekuje . Moze neko ovde lagati ali u lazi su kratke noge, jer ako ta Midea ne valja a neko da 50k za nju , pa znas sta ce se desiti , sem ako nije budala pa da cuti . Zato treba jos vremena , jos vise clanova koji su je kupili pa da se stekne neko pravo misljenje o Midea Mission .

Bilo bi dobro da nam se prikljuc itaj tvoj prijatelj , nije lose cuti jos po koje iskustvo , doduse imamo mi ovde clana koji se grejao sa istom , kao i njegov brat , oboje nezadovoljni . Doduse svaka je prica za sebe i svi imaju drugacije potrebe , pa ko zna , mozda to kod njega ipak radi kako treba tj zadovoljava mu potrebe .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 12:43 - pre 82 meseci
Ma slazem se skroz, ali Anon napada i sasamanas-a koji nam pise iskustvo ove grejne sezone, na Benchu imamo jos jednog korisnika koji to potvrdjuje. Anon napada driverxl-a da je lose kupio ali je nije ni on sam probao jer je nema. Dakle Anon pljuje Midea Mission jer ne veruje da je moguce da ima dobre kineske klime. To je njegov stav i niko ga ne moze promeniti. A takvo razmisljanje je zatucano i jednolicno. Ja mogu da vam pisem kako rade LGC i LU modeli jer ih imam, uskoro i 09LLC koje sam ja uzeo najvise podrizvan-u i njegovim informacijama. To nama treba ovde, da nam ljudi koji imaju odredjeni model pisu iskustva a ne da prenose od drugih. Ovi koji samo napadaju i samo njihovo valja realno nam ne pomazu nikako.

Prijatelj se javio, to je Gree Change Premium GWH12KF-K3DNB2G i on je zadovoljan, ima jos dve Fujitsu obicne klime koje istu greju extra.
Evo sa unutrasnje:

Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 12:52 - pre 82 meseci
Ovo je bila ozbiljna tema.
Sad cemo zicom rjesavat kondenz.

Sramota vam je to.

Anon zna pretjerivat......ali trebali ste pokazat postovanje......ipak sa svim svojim manama da nije njeg bilo,nebi bilo ni ovakve teme.....on vam je sve donio servirao skupljao godinama podatke.

Kad bi nas djalf toliko naucio ?

Anon i skopljanko su slicni Oba imaju te trenutke,pretjeruju cesto,ali donose podatke koje ostali nebi nikad.
Jos samo da ne navaljuju jedan na drugog tema bi bila top.

A ovi novi sto su dosli.....nemam rijeci.

Bas ne zanima sta ce se sad moc naucit na temi :)




 
0

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 13:08 - pre 82 meseci
@ nexteen - ne ljutim se jer pretpostavljam da ne mislis nista lose.Ne moras mi verovati ali sam posle svih maltretiranja sasamanas-a zbog njegove klime, recimo da sam bio siguran da ce me upravo on i jos po neki ovde sacekati na noz i pokusati da od mene naprave budalu, da me ismejava i nipodastava pogotovo sto sam ovde novi clan.Nisam pogresio ni u jednom delu i necu da trucam vise o tome moram ti reci da ja ni jednom recju nisam favorizovao ni jedne ni druge proizvodjace i to neces naci nigde u mojih nekoliko postova u kojima sam povlacio neku paralelu jer su ovde svi iskljucivi u svojim tvrdnjama i svako ko kaze nesto drugacije, to je haos.Primetio si verovatno da nisam ni od koga trazio savet pre kupovine vec sam se registrovao tek kada sam nabavio klimu.Posle poprilicno procitanih postova ne svih i ne tako detaljno naravno, ucinilo mi se i verujem da je sasamanas vrlo korektno napisao svoje iskustvo sa midea mission klimom, klimom koja ima eurovent sertifikat i imajuci u vidu za koji je prostor ona meni potrebna, posle silnog premisljanja je odluka ipak "pala" na mideu. Ja ovde mogu da se glupiram i lazem sve vas ali bi u stvari lagao sebe a za tako nesto nemam ama bas ni jedan razlog, a jos manji da se bilo kome ovde ili bilo gde drugde pravdam.Valjda sada mogu da kazem da je moja prvobitna opcija bila ili fujitsu 12 LMC ili f. 12 LLCC no zbunili su me podaci na euroventu oko snage oba uredjaja na -15 stepeni tj.upravo ono sto si ti postavio kao po meni vrlo znacajno pitanje.Ovde osim nekog povrsnog saglasja da se radi o gresci na euroventu u sta iskreno malo verujem a ako treba i obrzlozicu, osim buijice hvalospeva o japancima nisam dobio a mislim ni bilo ko od vas, odgovor na po meni to vrlo znacajno pitanje.Imam ozbiljne namere da se ceo objekta grejem na struju hteo sam prvo da uradim pocetni eksperiment prvo sa jenom klimom u pomocnoj zgradi i to u narednoj grejnoj sezoni, pa ako sa tim' budem zadovoljan onda cu razmisljati o instaliranju i u kuci u kojoj zivim.Shodno prostoru koji imam i koji planiram da grejem mislim da ce mi ova klima odraditi taj posao a ako to ne bude dobro potrazicu neko drugo resenjnje.Uzgred, mnogo se godina grejem iskljucivo na struju i svaka usteda u tom smislu ce mi dobro doci jer su moji mesecni racuni zimi previse visoki.Naravno , imao sam zelju da svoje buduce iskustvo sa tom klimom podelim sa svima vama ovde jer ce to mozda pomoci nekome jednako kao sto je sasamanas sa njegovim iskustvom pomogao meni.
Ljudi se ovde hvataju za rec, imaju i zelju da u usta stave ne slucajno vec namerno i ono sto neko nije hteo da kaze , pa zato pisem lagano i podrobno stacko.Meni to sto o bi jedan uvazeni clan rekao, recimo nesto kao poduzi tekst, ali kada sasamanasu ista klima greje 58 kvadrata, valjda ce i meni zagrejati dve male prostorije duplo manje solidno skockanog prostora i sa izolacijom koja mi tek predstoji u narednom periodu.
Nigde nisam to napisao i nemam nameru da nesto favorizujem bilo kog proizvodjaca klima uredjaja jer nisam iz te price uopste a do pre neki dan nisam ni imao klimu, tako da su meni svi ok samo ako su dobro odradjuju posao na grejanju pa mi tu cak nije nesto ni prmarno to neko vase takmicenje cija je klima manje potrosila obzirom da ja i dalje verujem da ce mi sa klimom svaki moj naredni racun biti nadam se manji od svih dosadasnjih u zimskom periodu.Nije meni problem da ovde napisem da mi je racun za struju u januaru bio neki dinar iznad 25.000,00 dinara a u ostalim mesecima izmedju 15 i 18 hiljada , pa se iskreno nadam da ce grejanje klimom verovatno to popraviti i to upravo zahvaljujuci iskustvima svih vas ovde.Bez obzira na bilo cije misljenje jer o mojim parama odlucujem ja a ne neko drugi, nisam napisao napisao da mozda nece neki odgovarajuci japanac da udje u domacinstvo ili pak ako se midea pokaze odgovarajucom, da kupim jos par jedinica od tog kiineza samo ako ispuni moja ocekivanja.Nisam uposte pacenik od brendova ako nesto no name radi dobar posao.Na kraju, grcki trgovci na kompresor od mida klime pa konkretno i na model mission, daju garanciju od 10 godina na kompresor i 3 godine na ceo uredjaj.To isto vazi i za fujitsu klime a svi ostali brendovi su tu izmedju 2 i 3 godine.Ne znam zasto je to tako ali je tako.
Next, ne moras mi verovati ali meni ni jedan pa ni ovaj forum nije posao niti ja zavisim od ovog ili bilo kog' drugog foruma tako i da me i problem, tako i da me izbrisu a ne da me samo banuju sa ovog foruma, nije to meni nikakav problem jer kao sto vec napisah, imam dovoljan broj godina i recimo da dobro umem da prepoznam neke i one druge "neke" sa kojima nazalost ne mozes komunicirati drugacije nego jednako grubo i obavezno malo gore od toga.Stvar je samo u tome ko kako shvata svoj udeo u tome necemu tako da ces mi oprostit sto cu ti uz puno postovanja prema tebi, napomenuti da nisi ni ti bio tako revnostan u situaciji da"kada neko ima neki problem" prijavi anona administratoru zbog svog ponasanja, vec si i ti ali i dobra vecina vas ( ne svi naravno) dozvolili da pomenuti ovde razvlaci sasumanasa na najgore moguce nacine.Da li je to jednakost koja vazi za sve nas ovde, to proceni sam jer kao sto rekoh, niti ja zavisim od ovog foruma, niti me 'lebom hrani, niti mi utice na rejting i posao a niti cu vam ja nesto previse smetati i ubuduce, ali ako nista drugo onda budimo makar malo fer i korektni.Pozdrav tebi i pozdrav svima vama.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 13:09 - pre 82 meseci
@rovaccccc
Naucice ono sto treba da bi pravilno izabrali. Anon ne da zna da preteruje, nego redja po 5 postova jedan za drugim i ako je to pravilima zabranjeno, imas edit opciju pa dodajes. Znaci covek ne zna da koristi osnovne funkcije foruma. Postovanje moje ima kada se ponasa pristojno. Podaci koje on ovde prosipa samo zbunjuje korisnike, ne retko vodi diskusiju bukvalno sa samim sobom i to nikome ne pomaze. Potpisujem.
djalf uci ljude ono sto treba i sto je sustina. Lako i razumljivo. Za frigomehanicara se uci u skoli a ne na forumu. Ja to nisam, meni lepo pise cime se bavim, ima i ime firme pa me potrazi na Google i vidi da li se negde pominje klima u mom poslu.
Isto vazi i za Skopljanka, brdo informacija koje nikom ne koristi. Znas koliko me briga na koliko HZ radi kompresor, pa necu ja da je pravim, ona radi, greje, hladi za male pare i samo to treba da te interesuje kao krajnjeg korisnika.

Mi smo tu da pomognemo iskustvom. Ponavljam, ja sam moje klime uzeo na predlog bas na ovoj temi. Na zalost, tih ljudi odavno nema a ja sam jos uvek tu i pokusavam da vratim novim korisnicima kako je meni pomognuto tada. Ako ti ili bilo ko ne veruje, ja sam klime uzeo u martu 2011, temu imas pa nadji da vidis da li lazem. I od tad grejem klimama, ako to nije dovoljno a vi kod frigomehanicara koji ce vam 100% reci sve sto zelite da znate. Ali juce.
Mislim da je na temu Anona dosta izgubljeno postova i recenica. Postavio sam Vam pitanje kako hladite, kojoj metodom, koliko kvadrata a niko nije napisao ni jednu recenicu.
Ovo je tema o klimama a ne Frigomehanicarski seminar i tema o Anonu ili meni.
Pozdrav

EDIT:
Evo nekako sam imao srece, ali moje putesestvije ka inverteru i grejanjem je pocelo bas na 100 stranici:
http://www.elitemadzone.org/t22368-100-Koja-klima
Tada sam imao Mideu 18BTU on/off klasicnu i nisam imao pojma sta je inverter. Procitajte i pogledajte ljude koji su mi pomogli tada i koje vise nema na ovoj temi, na zalost.

[Ovu poruku je menjao djalf dana 06.07.2017. u 14:20 GMT+1]
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 14:45 - pre 82 meseci
Nemojte vise pominjati anona, sto se mene tice trebao je dobiti trajni ban.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 15:16 - pre 82 meseci
Kao sto je bakara rekao, vratimo se temi. Dobio je kolegu na ovom delu foruma i mislim da ce odsad biti bolje.
Ja sam primetio danas da kako je toplije napolje da LGC malo pojacava hladjenje u dry modu, ali je opet prijatno s tim da sam povecao sa 23 na 24 jer je napolju sas 33c kod mene. Da ne bude sok kada se ulazi.

Da dodam da je supruzi LU model u lokalu kapljao na unutrasnjoj jer je sacekala da bude 30c unutra pa stavila da hladi na 23c, a frizerski salon. Zene :)
A sad vidim u uputstvu za LLC da bas to pise za veliku vlagu i frizerske salone.

[Ovu poruku je menjao djalf dana 06.07.2017. u 16:48 GMT+1]
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 16:24 - pre 82 meseci
Citat:
KBozon:
Pa jasno je meni od starta da je to tvoje misljenje, hvala na odgovorima svakako.
Moje pitanje je zasto, da mi obrazlozis ako imas strpljenja i vremena.

Nadam se da razumijes da mi to puno ne pomaze bez nekog konkretnog poredjenja.

Za Podgoricu gde je temperatura gotovo uvek u plusu, ja bih izabrao tu Tošibu. Dovoljna za 28kvm umerene klime, a najjeftinija od ponuđenih. Jedino ako taj objekat nije "Vila Promaja" pa da se ne može ugrejati normalnim uređajem. Što se potrošnje tiče pri delimičnom opterećenju, izguglaj Tošibin manual, pa nađi "Heating performance Characteristic" tabelu. Uglavnom, ako troši ispod 900W koeficijent korisnog dejstva tj COP je veći od deklarisanog.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 06.07.2017. u 17:50 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 16:35 - pre 82 meseci
Dule sto se ti samobanujes? U vezi klime i kutije, neko ceka montere a neko kao driverxl da se zavrsi izolacija, fasada. Klime su bile na akciji i steta je ne uzeti ih sad.

driverxl
Jos jednom vratite se temi. Dosta prepucavanja, imate privatne poruke pa tamo nastavite.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
82.117.215.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 16:39 - pre 82 meseci
Djalf, izvini nisam na tebe mislio. Ti se greješ na klimu odavno i imaš kulturu u komunikaciji, mislio sam na one kojima JEDINA klima za grejanje stoji u kutiji, a ovde dele savete i pišu eseje bez da se išta pametno može pročitati.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 18:11 - pre 82 meseci
Jozza znam, razumeo sam i to je sala ali napadate coveka koji sredjuje kucu a klimu kupio jer je na akciji sada. Mislite da je njemu svejedno, daje ko zna koliko para na sredjivanje kuce, 50k za klimu plus ugradnja koja je oko 70e. I sad svi da ga napadamo da je izabrao lose, uz 100 troskova samo podizemo tenziju coveku bespotrebno. A mnogi od nas nisu videli tu klimu u radu a znamo da je losa.
driverxl
Niko nije rekao da moras da nas napustas, cak je i nepozeljno jer imaces klimu koju malo ljudi ima, sto znaci jedno iskustvo vise ovde a verujem da si objektivan. Samo polako i opusteno.
sudija77 ne znam na koga mislis ali niko nikoga nije ubio, anon je banovan na 7 dana i to je to.
A to sa manual i Euroventom, moram da kazem da je preterivanje. Klima mora da se pokaze u realnom radu. Eurovent ne gleda trajnost komponenti vec samo cist test, sto je ok, ali nije dovoljno.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 18:41 - pre 82 meseci
Jbt al ste se raspisali :0

Elem stigla iz njemačke mobilna klima 9btu. A za onaj moj "problem ću se još javiti, nešto sam se predomislio, ili ne ? Ne znam...

Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 19:04 - pre 82 meseci
Dobro ovo izgleda, da li si je probao? Uzeo novu ili polovnu? I koliko to kosta, nisam vidjao kod nas.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 19:26 - pre 82 meseci
Nisam probao ,sad sam je raspakovao. Dosta njih u ovoj zgradi je koriste pa reko ajd , nema druge opcije. Inače ovde u OBI marketu je 400€ , reko pretetaše ga , ubacio ime i izbaci mi pretraživač u nemačkoj za 269€, ja naručio i za 5€ (da pet eura) mi je doneli.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 19:37 - pre 82 meseci
Citat:
boree:


Elem stigla iz njemačke mobilna klima 9btu. A za onaj moj "problem ću se još javiti, nešto sam se predomislio, ili ne ? Ne znam...


Mnogo je lepa, pravi ukras u kuci, nije bela k'o frizider, kakve su obicno mobilne klime. Ja sam imao (ne ovaj model, naravno) i nismo bili zadovoljni. Kod nas u stanu je pretoplo (6.sprat, jugozapad), pa je bila vrlo salbog ucinka na +39. O bucnosti, da ne pricam. Kao i svaka klima, smanji vlaznost u vazduhu, pa se lakse dise, ali je slabo spustala temp.u sobi. Nasa je imala jedno crevo za izduvavanje, sto znaci da se sam kompresor hladi , hladnim vazduhom iz prostorije, koji sam proizvede. Drugi problem je taj,sto su one predvidjene za ugradnju na klizece prozore ili vrata, koji su kod nas bas retki, pa mora da se improvizuje, sto u vecini slucajeva ne dovodi do adekvatnog resenja.
Koliko creva ima ova, nisi je slikao od pozadi? Ako ima dva creva, daleko je efikasnija, jer preko jednog uvlaci vazduh iz okoline, a kroz drugo ga ispusta. Jos ako imas adekvatan nacin za izduv i ako nije mnogo bucna, verujem da ce dobro da te sluzi.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.111.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.07.2017. u 19:47 - pre 82 meseci
Uh, al ste se raspisali, propustih najzanimljiviji deo :D

Nego, ovaj Fujitsu mi stalno vraća krilca. Ja ih namestim da duvaju na dole, a on ih posle nekog vremena usmeri ravno, prema meni. Ima li neka fora?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6349506 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.