Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317630 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
*.internet.mts.telekom.rs.

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 14:42 - pre 77 meseci
Reci prijatelju da je meni najveci racun prosle zime bio 10500 din.Dve klime na 28c uglavnom, bojler non stop, masina za susenje i ves skoro svaki dan.Nek se greje opusteno nece ga klima poslati u crveno.Na -10 obe klime su trosile cini mi se 1,5 kw.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 17:26 - pre 77 meseci
Jedan zanimljiv oglas upravo procitah...


"Servisiramo sve vrste klima , naravno sa garancijom, brzo i kvalitetno. . Postavljanje grejaca da bi klima mogla grejati i zimi kao inventer. . "
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:04 - pre 77 meseci
Nisu naveli da li ce grejati unutra ili spolja 😂
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:07 - pre 77 meseci
Ko te pita gde ce grejati.... kad radi KAO inverter :-D
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
77.243.25.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:14 - pre 77 meseci
Jel pise inventer ili inverter u oglasu? Ne zbunjuj nas
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:15 - pre 77 meseci
Vid stvarno....bilo je copy paste.
Znaci inventer!
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:20 - pre 77 meseci
Pozivam forumase da se ukljuce u problem korisnika Cimo kome traze da skine klimu i posalje dobavljacu midea 18 u pitanju,koliko znam ovde su nekima zamenili klimu bez pogovora,korektno bi bilo da se pomogne koliko moze uostalom osim price o klimama forum sluzi i za konkretno pomaganje clanovima po meni,naravno koliko se moze,a ne samo za preporuku ko da ugradi i gde da se kupi
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 18:32 - pre 77 meseci
Druga je to problematika....
Ovde je pomogao onaj preko koga je i kupljena,a isti i montirao.
Tamo je kupljena preko tehnomanije bese?
Jedino neko da hvata za gusu ceo prodajni lanac.
Nazalost,mnogo ce zivaca verovatno potrositi dok izvija svoju reklamaciju,jer je ostavljena mogucnost vec pri kupovini da se svako od svakog pere,i samo prebacuje odgovornost.
Jedni prodali,drugi ugradio,a treci treba da utvrde nepravilnosti u radu.

Pod pretnjama permabanovanjem je zabranjeno tamo i ime spomenuti onog sto je jozi i pomogao.
A svima cudno zasto covek ima svoju politiku da montira samo ono sto je i sam nabavio.


Ja bih preporucio da kontaktira licno elkom,telefonom a i mail-om. Trzisnu inspekciju svakako,a i savet od udruzenja za zastitu potrosaca.
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 19:48 - pre 77 meseci
Pozdrav ljudi. Kupio sam klimu fujitsu lt 12, na akciji, trebalo bi da mi stigne do kraja nedelje. Sudeci po vasim prethodnim diskusijama, verujem da sam dobar uredjaj uzeo. Sad hteo bih da vas pitam, ima li neko da mi preporuci kvalitetnog majstora na teritoriji Gornjeg Milanovca ili Cacka, koji bi mi to uveo. Moze odgovor i u privatnoj poruci, ako ne sme ovde javno. Hvala
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 20:46 - pre 77 meseci
Citat:
mrbakero:
Pozivam forumase da se ukljuce u problem korisnika Cimo kome traze da skine klimu i posalje dobavljacu


To je ovaj odgovor ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-- " Vasa zalba je otvorena pod brojem 53398.Kako bismo Vasu zalbu uzeli u razmatranje zamolicemo Vas da nam, po preporuci dobavljaca, dostavite uredjaj kako bi prosao radionicko testiranje.

Potrebno je da demontazu uradi servis koji je montirao klimu i istu posalju na Novi Beograd, Bezanijskih Ilegalaca 37, Elcom Trade, Bex-om o trosku dobavljaca. Nakon kompletnog testiranja dobicete izvestaj o dobijenim rezultatima. Srdacan pozdrav ".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ko je dao ovakav odgovor , njemu skidam kapu -- svaka cast.Treba malo i narod da se nauci i dozove pameti !!! Platis klimu 550 Eura i to 18 btu i sada kao nesto nije dobro....Krse se prava kupca , nisu tacne specifikacije itd.
Drugo -- ko kaze da nisu tacne specifikacije ...?
-- maksimalna potrosnja struje je tacna i nema opasnosti od preopterecenja instalacije jer specifikacije odgovaraju .
-- kapaciteti grejanja se navode pod uslovima CDB CWB , gde je vlaznost vazduha npr 40%.
-- minimalni input na koji vi dajete primedbu ,postize se na spoljnoj temperaturi od 20 C -- prema nasim rezultatima i ispitivanju uredjaj radi u opisanom zakljucku i testu koji su izvrsili nasi strucni i obuceni ljudi.

Ako niste zadovoljni nasim odgovorom , molim vas angazujte neki sertifikovani institut koji ce izvrsiti proveru naseg testa i stava o ispravnosti uredjaja.
Ovim putem pokazujemo nasu volju i zelju, da svakom kupcu izadjemo u susret kako bi resili sve nedoumice.I naravno " Srdacan pozdrav ".........

Caaaooooooooo....




[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 21.11.2017. u 21:57 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 20:48 - pre 77 meseci
Citat:
AndrijaGM:
Pozdrav ljudi. Kupio sam klimu fujitsu lt 12, na akciji, trebalo bi da mi stigne do kraja nedelje. Sudeci po vasim prethodnim diskusijama, verujem da sam dobar uredjaj uzeo.


Klima je dobra , samo je jako vazno i kako je dimenzionisana tvom prostoru i tvojim potrebama.
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 21:13 - pre 77 meseci
Ok anon da li pise ovo negde sto si napisao pri kupovini klime pri kojim uslovima je testirana i sl. i da li ta klima uopste spusta ispod 700w potrosnju ,da li je to negde napisano sitnim slovima ili nije napisano uopste.
Evo sada citam na sajtu te firme i nigde ne pise pod kojim uslovima je testirana i za koje uslove vaze ti parametri tj. min i max potrosnja itd. Kupac ni u jednom momentu ne sme biti doveden u zabludu i sve sto kupuje mora biti transparentno makar kostalo i 100e .Treba malo prodavci da se nauce pameti i da znaju sta prodaju ljudima i sve im objasne a ne samo kako da prodaju nesto,mislis da on ne bi uzeo skuplji uredjaj da je imao ovakvu informaciju vaziiii.
Caoooooo
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 21:42 - pre 77 meseci
Prvo i osnovno kod svake kupovine treba biti realan.Ajde sada je tebe da nesto pitam -- " sto nisi ti kupio te klime ? ".
Pustite vise tu filozofiju i te ljude koji pisu svasta a drugi ih greju.Pa takvi su najpametniji za prodaju lepo upakovane magle i da drugima dele savete.To je toliko uzelo maxa da " strucnjaci " zauzeli kompletan YU domen u nameri da pokazu kako te klime mogu biti dobre za grejanje kuca,stanova i sa jako niskom cenom uredjaja.
Svaka garancija koja se daje sadrzi prava i obaveze i kupca i prodavca i definisana je.

Napraviste nauku od tog primera ali zato treba da se izvuce " pamet ", koja je vrlo jednostavna i prosta a glasi vrlo jednostavno---- " sta mi je ovo trebalo u zivotu ako sam moga da lepo kupim Japansku klimu 09 -12 btu i Bog da me vidi " --- sve to, jos odavno je pricao "ANON", ali ima tu i drugih " strucnjaka ", koji misle drugacije.
Ako se ne uklapas u Japance 09-12 btu , onda kupi sporet,pelet,gas....itd....nije obaveza da svako koristi TP za grejanje -- drugo , ni svaki objekat nije moguce grejati na TP.
Jedino utesno za tog vaseg sa " biserne obale" moze biti podatak da ima onih koji su kupili i vise komada.Neka uteha , emotivna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 22:08 - pre 77 meseci
Citat:
mrbakero:
Evo sada citam na sajtu te firme i nigde ne pise pod kojim uslovima je testirana i za koje uslove vaze ti parametri tj. min i max potrosnja itd. Kupac ni u jednom momentu ne sme biti doveden u zabludu i sve sto kupuje mora biti transparentno makar kostalo i 100e .Treba malo prodavci da se nauce pameti i da znaju sta


Pise sigurno u nekoj dokumentaciji a ima razne dokumentacije i moze biti standard 12456 ili iso 15689 .....a moze biti i da su rezultati dobijeni u labaratoriskim usloivima i uzimaju se kao priblizne vrednosti za neki uredjaj.Takva klima radi i ona je ispravan uredjdj greje-hladi.Jedino je problem sto njen rad nije isti kao kod Japanca .Pa nije iste jer i cena tih uredjaja nije ista.............svakom pametnom dosta a pametnom dosta je zato sto zna koliko je platio uredjaj a isto tako i Pametan kaze , koliko sam platio odlicno radi......tako je bilo , nego sada su tu i ovi strucnjaci zaduzeni za savetovanje i filozofiju .Sve ovo je oduvek bilo u trgovini i svaka trgovina nosi rizik.Zato kupujes klimu kod onog ko prodaje klime i zivi od tog posla.Sve je jednostavno i prosto.
Mora narod da se malo trgne i razmisli pre kupovine kome poklanja svoje poverenje ali i svoj novac.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 22:49 - pre 77 meseci
Citat:
anon3017188:
Prvo i osnovno kod svake kupovine treba biti realan.Ajde sada je tebe da nesto pitam -- " sto nisi ti kupio te klime ? ".
Pustite vise tu filozofiju i te ljude koji pisu svasta a drugi ih greju.Pa takvi su najpametniji za prodaju lepo upakovane magle i da drugima dele savete.To je toliko uzelo maxa da " strucnjaci " zauzeli kompletan YU domen u nameri da pokazu kako te klime mogu biti dobre za grejanje kuca,stanova i sa jako niskom cenom uredjaja.


To ne znamo. Možda te klime i greju. Možda su čak i dugotrajne. Ni to ne znamo.
Znamo da njihov način rada ne dozvoljava da proverimo ovo prethodno, jer niko ne želi da ga trpi dovoljno dugo vremena :)


Citat:
anon3017188:Jedino je problem sto njen rad nije isti kao kod Japanca.

Nema ovo veze sa Japanom. Njen način rada, izgleda ne odgovara očekivanjima od bilo koje inverterske klima.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 23:12 - pre 77 meseci
Filozofija je vrlo jednostavna i ti mozes da nama pruzis odgovor -- ako nema veze sa Japanom , ti kupi jednu klimu van Japana pa nama prenesi utiske -- ali prvo kupi !!!
Upravu si da ima tu jos nedoumica oko rada -- treba sacekati i videti koliki je pad kapaciteta grejanja i NARAVNO najvazniju funkciju defrost -- to vec ulazi u opsti rad jednog uredjaja i ima veze koliko toplote ubacuje uredjaj u neki prostor koji se greje a vezan je za vremenski interval..Los defrost znaci i manja kolicina toplote u prostoru -- svako ko je realan , njegovo interesovanje nije usmereno na trenutnu potrosnju struje i trenutno grejanje , vec se posmatra opsti rad jednog uredjaja..........itd.
Ima mnogo nedomumica kod takvih i slicnih uredjaja, koje cesto zavrse sa pricom -- e samo kad bi , ili kad bi malo ovo-ono ....e onda bi bila extra.E to malo obicno kosta MNOGO jer radi kako treba.
Generalno nema tu mnogo filozofije samo su ocekivanja kupaca prevelika jer se upecaju na marketing ili ih " strucnjaci " obrade pa naprave gresku........
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.11.2017. u 23:37 - pre 77 meseci
Nisu ocekivanja kupaca prevelika vec traze ono sto pise da klima daje ,pazi sad pise sigurno u nekoj dokumentaciji nije nego ,pa moze da pise i da ima rernu ako cemo tako u nekoj dokumentaciji,sta cemo ako klima i po tim tvojim specifikacijama ne spusta potrosnju pri tom to nigde ne pise da se to odnosi na odredjene uslove ,to sto sam ja kupio japance nema veze sa ovim,ono sto pise za japance u specifikaciji pri kupovini je tacno odstupanja minimalna,pricamo o tome da TA klima ni priblizno bar ne radi onako kako pise .... ?
Niko ni ne kaze da moze biti isto midea i fujitsu,svako se pruza koliko moze i za svoje pare trazi ono sto prezentuju kad kupujes istu.Kazes kupiti klimu kod onog ko je ovlascen ,pa ko je njima dao te klime i kako onda mogu da ih prodaju ,tuzno je sto se tako ponasaju za reklamaciju.
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.11.2017. u 00:34 - pre 77 meseci
Anon je u pravu, pitanje je kako te klime rade Defrost, koliko ostaje led po spoljnoj jedinici, koliko traje i trosi... Ja tu ne bih rizikovao kao i sto nisam, sacekao da se skupe finansije i dodao opet Fujitsu, makar i kao LLCA, bolje ulazni model japanca nego neprovereni Kinez.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.11.2017. u 01:46 - pre 77 meseci
Citat:
mrbakero
Niko ni ne kaze da moze biti isto midea i fujitsu,svako se pruza koliko moze i za svoje pare trazi


Tu je problem da coveku koji nema para za Japansku 18 bty klimu, objasni da treba da odustane ili kupi Japansku klimu 06-12 btu.A to znaci da ima resenja !!!
Sve ostalo je stvar promotera,marketinga i filozofija mangupa i grebatora.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.11.2017. u 10:54 - pre 77 meseci
^ To su one price, samo nemci znaju da prave automobile.

Golf 2 dizel car svih automobila
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317630 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.