Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316156 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
31.176.227.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 15:41 - pre 76 meseci
Citat:
Jiu-Fujitsu: @Mateuss ok hvala. Jeli njih treba sa nekim alatom za svijanje ili se moze rucno? To me najvise brine pa mislim mozda bolje da to ostavim majstoru. Rupu cu busit ravno iza klime. zid mi je 29cm a ona kraca cijev od klime je oko 33cm tako da ce obje cijevi i matice proci kroz zid. u slucaju da ce negdje pustat ili neki drugi problem lako ce se moci do njih. Citao i vidio na vise mjesta da majstori rezu te holendere i vare, a proizvodaci kazu da se to nebi trebalo radit, a i nebi stavljali holendere da tu treba varit. uglavnom montaza ce bit onako kako proizvodac kaze da mora bit. Sad samo moram naci mestra koji ima moment kljuc :D

@anon3017188 bas taj daikin mi je nekako najdrazi. Rovaccc je pridonio svojim iskutvom sa njim da bude prvi pick, ali prostor mi je neizoliran trenutno i brinulo me dali ce moci ugrijat pa isao na sigurniju opciju. Na papiru je fujitsu ipak vrh sto se samog ucinka tice. Potrosnja je nesto visa, ali sve je to na kraju zanemarivo. Da je manji i izoliran prostor isao bi na njega, a da bas gledam u svaku kunu onda toshiba mirai. Za 3200kn toshiba. Stvarno jeftino.

Kanalice jer mi cijevi idu iz tog stana kroz zid u spremiste i iz spremista van. U to spremiste svasta ubacujem i zna bit guzva pa mi se kanalice cine kao najsigurnija montazna opcija. kaoflex bi tesko mogao lijepo postavit a i moguce da bi se pomicao kad nesto stavljam ili vadim van i tako jer je to uzak prostor, a i vani bi puno ljepse bile kanalice. Dovukao bi kanalicu skroz do one plastike koja pokriva ventile tako da nikad necu morat obnavljat izolaciju. Vidim da ameri i po europi rade tako, samo te njihove kanalice su malo kvalitetnije od ovih tankih sta kod nas ima. Ne znam koliko ce dugo izdrzat, ali bar nije na suncu pa si mislim da bi mogle dugo. jos ne znam samo sta bi sa kablom za struju. uzeo bi taj gumeni 4x1.5 samo ne znam kako ce on podnijet uvjete vani. Najrade bi i njega u neku kanalicu


Sretno sa trazenjem majsora koji ima moment kljuc,Ja ga nemam a nisam vidio ni jednog kolegu da ga koristi.
Jednostavno godinama se stekne osjecaj za zatezanje holendera.Stvarno nisam cicija i ne zalim dati pare za alat
ali moment kljuc nebi kupio.Nadji ti majstora koji ima kvalitetan pertl alat,jer kad pusta plin 90% je zbog lose napertovane cijevi.
Holenderi na unutrasnjoj jedinici se mogu sjeci i cijevi variti samo sto se mora ispostovati da se cijevi vare pod strujanjem dusika.
Pa sta mislis kako su ih oni u tvornici zavarili.Ako holenderi ostaju u zidu ja ih obavezno odsjecem i zavarim, a ako im se moze prici
kao sto je u tebe slucaj onda pertlujem cijevi.Kad ce cijevi motaju pod 90 stepeni da bi stale u kanalicu treba ih motati sa biger masinom
jer rukom je tesko saviti tako mali luk koji moze stati u kanalicu.

 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 16:53 - pre 76 meseci
U hrvatskoj je 200 kuna jeftinije ako sam bušiš i montiraš a "majstor" dođe da spoji i pusti u rad. Inače je u hr ugradnja klime 1200 kuna sto je oko 170 evra. Uglavnom meni su do sada ugrađivali jedan recepcioner i jedan prodavac koji su se predstavljali kao "majstori"

Moment ljuc je bagatela sramota da ih nemaju klimadzije svaki vulkanizer ga ima i koristi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.22.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 17:02 - pre 76 meseci
Razumijem ja da majstor dobije osjecaj, ali nekako bi bio sigurniji da to radi moment kljucem. Kako je ovo malo mjesto i tesko je naci uopce ikakvog majstora, a cesto su to mladi decki koji su tek krenuli. Nebi bas da na mojoj klimi razraduje taj osjecaj. Kod nas ih je znalo bit po 15-20€ u lidlu ali bez tih vilicastih nastavaka. Nije neka investicija a ljudi bi bili mirniji da majstor sa tim radi.

Vidim da ima tih koljena koja se daju namjestit pa mozda idem na to pa ce bit malo otvoreniji kut. vidjet cu sa majstorom u vezi tog jos..

@bordzija da ne znam koliko ce me jeftinije izaci. iskreno ne radim to zbog ustede, nego hocu taj dio posla napravit onako kako meni pase, a od mestra ocekujem da svoj dio odradi korektno i ispostuje sve sta proizvodac kaze.Klimu nisam na ulici nasao da radi kako njemu pase. Ovdje jos nisam uspio naci jednog majstora, od gradevine, struje, vode, bilo ceg,a da ne pricam za automehanicare. Bolje da se ne prisjecam. Jednostavno nema ljudi koji znaju a i nije bas da zele napravit posteno. Tu kazu ljudi kao da je nogama radio i bas tako i je. Vidjet cemo sta bude...
Fujitsu 12LLCE
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
109.175.55.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 17:37 - pre 76 meseci
Citat:
djalf:
O, pa gde si ti nama podrizvan 100 godina, nema te? Znaci na Manual nije bilo baga na LLCA? I ja ih tako drzim na manual, rade non-stop od kako je krenulo hladnije, jedno 10-15 dana i sve ok za sad. Grejanje je sad mnogo ugladjenije i rasporedjenije a klime se ne cuju dok rade jer sve rade sa malom snagom cak i na -5c koliko je bilo pre neki dan. Nocria ledi jer je veliki izmenjivac i radi verovatno vecom snagom od ovih LLCA jer je ona bese u vecem prostoru u prizemlju, ne znam koliko je to m2? I kod mene LGC isto ledi vise jer su vecem prostoru.

Nema bug-a na manual definitivno. Da nocrija poktiva nekih 70% grijanja kucr od 135 kv. Ostalo tri llc
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 19:26 - pre 76 meseci
Moment kljuc je odlicna stvar ali djaba ako se napravi losa pertla.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.22.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 19:43 - pre 76 meseci
A kako prepoznati da je dobro ili lose pertlovano? Pretpostavljam da to prosirenje i rub moraju bit jednaki. Nebi smjelo bit nekih razlika recimo sa jedne ili sa druge strane
Fujitsu 12LLCE
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 20:25 - pre 76 meseci
Losu pertlu treba da prepozna majstor da je odsece i napravi novu.
Laiku koji to gleda sa strane svaka pertla ce biti dobra.
Losa pertla moze da bude recimo previse mali sesir ili previse veliki sesir uzduz puknuti sesir ris na sesiru ili nepravilan oblik sesira (pertle).
Uputstva za montazu (barem kod Toshibe) daju tacne mere za razlicite cevi i naravno i momente stezanja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 21:00 - pre 76 meseci
Ja bi to sam montirao i spajao ali je problem sto se po dalmaciji uglavnom prodaju poluispravne stvari koje su poslali iz zagreba pa app.

Zato namerno stavljam "majstori"

Ajde fujitsu javi mi na pp gde si i kako ti je ispala montaža, kako radi jer treba i ja da uzimam nesto. Obicna klima sad na 5 stepeni napolju drzi 25 m2 na 18 stepeni.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 22:09 - pre 76 meseci
@Nexten....nema te .....sto se ne javis ? Diskusija je krenula opet u pravcu montaze klime-Fujitsu,novi CLANOVI...Mozes da podelis iskustvo jer kod tebe je instalacija duzine 7 m.

Jiu-Fujitsu ZRENJAN. - bordzija , Nexten ima potpuno profesionalnu instalaciju i montiranje Fujitsu klime, mozda treba sacekati i neki njegov komentar.Mada to mozete i vi-- poruke na PP--- mozete izmedju sebe, ako se poznajete.
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.22.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 22:57 - pre 76 meseci
Nista,nadam se da ce majstor znat sta radi.

@bordzija nisam ja nju jos montirao tako da ti ne mogu nista reci. Sam cu kupit sav materijal i ovo sta sam vec pricao. Nadam se da ce dobro grijat

@anon ne znam ja nexteena ali citao sam dosta njegovih postova. Mislim da je u pravu sto se tice grijanja i fujitsua. Na papiru je ogromna razlika izmedu njega i konkurenata. Ova moja daje 3kw na -15 dok daikin da 2kw a mirai samo 1.8kw. Dosta jak argument za kupovinu. Cak dosta skuplji modeli daikina i drugih nemaju takve podatke. Ja govorim sta je na papiru. Vi koji ih imate znate bolje kakve su u praksi. Jasno netko nema takve potrebe. Odlicna izolacija i tako pa se vise orijentira na nisku modulaciju ali bolje da ne krene opet rasprava :D
Fujitsu 12LLCE
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 23:29 - pre 76 meseci
Hej pa ja imam tu tvoju klimu kod žene u stanu, tek sada sam pogledao iz tvog potpisa.
Fujitsu 12LLCE

Tiha je ali kad da pun gas zuji ko boing. Unutrasnja jedinica duva nenormalno jako kada se ukljuci turbo. Daljinski je skroz socijalan. Nema krckanja i puckanja unutrasnja jedinica je super.

Radio sam joj letos nekoliko servisa tj čišćenja i dezinfekciju, mrežice su kvalitetne i sve deluje kao mercedes u odnosu na kineze. Ako si u primorju stavi obavezno nerđajuće nosače i što manje krivina u instalacijama a ako baš mora neka budu blage.

Letos nam je hladila bez problema 70 m2 visina plafona 240 cm

Grejali se nismo tj nesto malo u prelaznom periodu pa nemam procenu.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.12.2017. u 00:50 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.22.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 23:45 - pre 76 meseci
Eto odlicno. Uglavnom sam citao o llc ili llca. Ovaj llce je valjda noviji model iako na papiru su isti ili mozda neke sitne razlike. Danas malo zavirio u vanjsku. Vidim ima bakrene cijevi. Samo sta mi se ne svida skroz je doljni dio unutarnje. Onako sjajna plastika je a ovo gore je onako malo hrapavija. Ljepse mi je to hrapavije nekako ali to je vec cjepidlacenje. Ako montaza prode kako treba vjerujem da cu bit zadovoljan. Samo nisam skuzio iz uputa jeli moguce onaj sleep odabrat tako da spusta temp recimo po noci a da ne gasi klimu? Tamo pise da se mora namjestit vrijeme kad ce se ugasit ali bilo bi ijepo kad bi moglo da samo pusti za par stupnjeva kroz tih recimo 8 sati po noci pa da opet krene grijat na zadatu.

Stavit cu pvc nosace i sve sarace inox i ispod sajbica mislim plasticne sajbice tako da inox ne bude u kontaktu sa limom od klime. To najprije pocne hrdat,osobito ovdje.

Zavoja ce u najboljem slucaju bit 4 mozda cak 5. To me malo brine jer ne znam koliko to moze njoj smetat
Fujitsu 12LLCE
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2017. u 23:59 - pre 76 meseci
Taj sleep ti je upravo da posle par sati podigne temperaturu jer kada zaspis ti se hladis par stepeni a posle valjda 8 sati se vrati na normalu. To ti treba samo za hlađenje a za grejanje mozes i sam da spustis. U hr ljudi stede pa ne greju nocu koliko sam vido pa koriste tajmer 😊Spavaju sa otvorenim prozorom.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.12.2017. u 01:09 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.22.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 00:56 - pre 76 meseci
Moram pogledat u manual, ali nisam tako skuzio. ja sam mislio da funkcionira u hladenju i grijanju. u grijanju pusti da temp padne za koji stupanj, jer po noci dok covjek spava i ne treba bit jako toplo. Ugodnije je spavat.
Fujitsu 12LLCE
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 08:05 - pre 76 meseci
anone duso , nismo li se dogovorili da me vise ne stavljas u usta , vidis da si taj koj potencira svadju

I jel vidis sta ti je trip da su svi kao ti i lazno se predstavljaju na svakom od foruma pa sad mislis i da sam i iz HR , shvati jednom , samo jedan nick imam i nikad sebi ne bi dozvolio da me ljudi prozivaju za to sto sad ja tebe prozivam . Razumem ja tebe s jedne strane , svojevremno dok sam bio zenskaros i toliko spletkario sa njima, uvek sam razmisljao o najgorem , da su iste kao i ja , i sad ti mislis da ako su svi hostapleri kao ti i lazno se redstavljaju tj da svi to rade , pa ne rade , a ni one nisu bile kao ja , sve je to u tvom mozgu i nigde vise . Dokazi da je tako . kao sto sam ja tebe navatao i pokazao svima s kim imaju posla i onda je to to , do tada odbi od mene



Jiu-Fujitsu

Dobro si skontao za Sleep mod , na grejanju spusti temp a na hladjenju podigne .. Ne opterecuj se sa anonom jer ga vise niko ne shvata ozbiljno pa nemoj ni ti .. Ne moze on da preboli to sto vise niko ne slusa njegove savete i sto je postao nebitna licnost , da si uzeo Daikin ma bio zlatan a ovako si crna ovca , i da , ti si ja , a i ja sam bordzija , ma ko MATRIX jbte

[Ovu poruku je menjao nexteen dana 11.12.2017. u 09:27 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Jiu-Fujitsu
Hrvatska

Član broj: 337706
Poruke: 46
93.140.83.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 08:38 - pre 76 meseci
zbog tih vasih rasprava i prepucavanja sam se i registrirao ovdje :D japanci ni ne znaju kakve oni predstavnike imaju na balkanu. trebalo bi vas na platnu listu stavit. Evo ja dok sam otvarao kutiju od klime, unutra 100€ nasao. Nema do fujitsu :D
Fujitsu 12LLCE
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 09:39 - pre 76 meseci
Ajd se drzite teme, cemu prepucavanja? Pisite lepo i iskreno i niko nikoga nece prozivati niti vredjati. Fujitsu je u Srbiji izbor broj jedan iz sledecih razloga:
Dokazana klima na grejanju na minusima i ispod -20C
Cena
Kvalitet
Nizak nivo reklamacija
Veliko iskustvo korisnika koji je vec imaju

Kome ovo nije dovoljno neka kupi sta hoce.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 10:02 - pre 76 meseci
Ej , al moram , salju mi ljudi PM bez da trazim ista , prosto ga obozavaju
Mene samo interesuje kako se vise ne pogubi sa svim ti nickovima a ima ih bar 10 , kako samo zapamti ko je gde , sta gde trkelja , ma ludilo ..



Evo necu vise ali nisam mogao da odolim , pa jbte samo na ovom forumu je imao bar 3 nicka
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
+1

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 10:08 - pre 76 meseci
Nisi ukapirao -- ti imas najduzu instalaciju unutrasnje jedinice i to sve pokriveno kanalicom.Tako da mozes preneti iskustvo sa kanalicama.Da li skupljaju prasinu ili menjaju boju......itd.
Ja opet o klima uredjajima .....
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja11.12.2017. u 11:13 - pre 76 meseci
Citat:
djalf:
Ajd se drzite teme,


@Djalf .. ako mozes dodaj i neki " video klip " o pravilnoj montazi uredjaja.Imas u potpisu nesto od dokumentacije , dodaj i video.Stalno se vracamo na pocetak i montazu klima uredjaja.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316156 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.