Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

String maipulation-sva sam se zapetljala

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: String maipulation-sva sam se zapetljala

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djovanovski
Danijela Jovanovski

Član broj: 115204
Poruke: 11
*.hsd1.mi.comcast.net.



Profil

icon String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 12:23 - pre 212 meseci
trebam da napravim program koji ce da cita text file i citajuci liniju po liniju da radi odredjene operacije. e sada muka mi je jer ne znam kako da napravim da program cita liniju pa da izbaci kao output i kako posle da das instrukciju programu da ide na sledeculiniju. e sad u znam ja da otvorim program i procitam ceo fajl ali ne znam bre ovo sa odredjenim brojem linija.


pomozite
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Code:

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    const int line_len = 100;
    ifstream fs("file.txt", ios::in);
    char line[line_len];

    while (!fs.eof())
    {
        fs.getline(line, line_len);
        cout << line << endl;
    }
}


chita red po red iz file.txt i ispisuje na ekran.

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 14:21 - pre 212 meseci
da ali kako da procita samo jednu liniju i tu stane ? ovo sto si ti napisao ja sam vec uradila.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 14:28 - pre 212 meseci
Ukloni petlju ako hoccesh samo jednu liniju ili stavi brojach linija pa break kada uchita odredjen broj linija.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 14:42 - pre 212 meseci
izvini ja tebe ne razumem, kao prvo nemam pojma sta je petlja, drugo nikada nisam koristila nikakav brojac linija. Da li mozes da pojasnis?
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 15:01 - pre 212 meseci
Uklonish while petlju, tj. da bude

Code:

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    const int line_len = 100;
    ifstream fs("file.txt", ios::in);
    char line[line_len];

    fs.getline(line, line_len);
    cout << line << endl;
}


ako hoccesh da prochita samo jednu liniju, ispishe je i zavrshi.
Ako hoccesh da prochita odredjen broj linija, onda stavish promenljivu koja broji linije i kada prochita odredjen broj linija izadjesh iz petlje:

Code:

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    const int line_len = 100;
    ifstream fs("file.txt", ios::in);
    char line[line_len];

    int counter = 1;
    while (!fs.eof())
    {
        fs.getline(line, line_len);
        cout << line << endl;
        if (counter == 10)// zavrshi kad prochita 10 linija
            break;
    }
}


Ova dva primera nisam isprobao.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 15:33 - pre 212 meseci
hvala lepo isprobacu ja to :)
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 15:37 - pre 212 meseci
Ispravka, brojach nije brojao, ubachena linija sa counter++.

Code:

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    const int line_len = 100;
    ifstream fs("file.txt", ios::in);
    char line[line_len];

    int counter = 1;
    while (!fs.eof())
    {
        fs.getline(line, line_len);
        cout << line << endl;
        counter++;
        if (counter == 10)// zavrshi kad prochita 10 linija
            break;
    }
}


Valjda radi sada.:)
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 18:20 - pre 212 meseci
compile & run sve bez greske sem sto nemam nikakav output. prazan crni promt samo. sta nije u redu? fajl mi je smesten na E:\\text.txt i ubacila sam par linija teksta.
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 18:39 - pre 212 meseci
aaaaaaaaaaa radi :)))))))) hvala hvala hvala sad idem da izmanipulisem taj string :) ako bude frke eto mene opet
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala02.11.2006. u 19:43 - pre 212 meseci
evo mene opet. sledece pitanje kako da kada procitam odredjenu linu iz fajla, da tu liniju upisam u drugi kreirani fajl ( recimo outFile.txt) i da se ponovo vratim na sledecu liniju input fajla.

evo sta sam do sada napisala mada treba da dodam jos neke druge funkcije tipa brisanja odredjenog broja slova, zamene string-a i ostalo ali to sad nije bitno.


#include <cstdlib>
#include <fstream>
#include <string>
#include <iostream>


using namespace std;
using std::string;

int main(int argc, char *argv[])
{


string line;
string str1;

ifstream myfile ("e:\\text.txt");
int i = 1;

if (myfile.is_open())
{
while (! myfile.eof() )
{
getline (myfile,line);
cout << line << endl;
cout <<"The length of line 1 is: "<<line.length()<<endl;
cout <<"Please enter string to find position:"<<endl;
cin >>str1;
string::size_type pos = line.find (str1,0);
cout<<"String "<<str1<<"is at position "<<pos<<endl;


i++;

if(i ==2)
break;
}
myfile.close();
}

else cout << "Unable to open file";






system("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;
}
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala03.11.2006. u 08:42 - pre 212 meseci
Bolje bi ti bilo da si pogledala neku C++ knjigu gde se objasnjava rad sa fajlovima, petljama i ostalim. Ne znam koliko je pametno da sve dobijash gotovo, ali evo:

Code:

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    ifstream ifs("infile.txt", ios::in);
    ofstream ofs("outfile.txt", ios::out);
    string line;
    
    while (!ifs.eof())
    {
        getline(ifs, line);
        ofs << line << endl;
    }
}


P.S.
Koristi tagove za kod, da bi prikaz bio lepshi.

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
*.dsl.sfldmi.ameritech.net.



Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala03.11.2006. u 16:19 - pre 212 meseci
hvala :) ja imam knjige iz c++ to sto nisam znala sta je petlja jeste sto studiram u inostranstvu i nikada nisam koristila takvu terminologiju, druga stvar zaista ne znam koju knjigu da kupim a da ima objasnjeno sve u detalje. jednom prilikom sam imala zadatak da uradim nesto sa vektorima a u knjizi iz koje ucimo u skoli vektorima je posveceno samo pola stranice bez ikakvih primera, e sada ti meni reci kako ja da saznam ono sto mi treba. naravno moram da pitam, da trazim po netu i zapamtim za sledeci put.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: String maipulation-sva sam se zapetljala06.11.2006. u 08:25 - pre 212 meseci
Ako kreccesh iz pochetka sa programiranjem (dakle hoccesh u detalje objashnjenja za loops, conditions, itd.) onda uzmi Herb Schildt: C++ Complete reference. Ako vecc imash neke osnove, onda Lippman: C++ Primer. Obe knjige se mogu nacci i u e-formatu. Verovatno ni za jedan jezik nije dovoljna samo jedna knjiga, ali za C++ to najvishe vazzi.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: String maipulation-sva sam se zapetljala

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.