Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?

[ Pregleda: 7117 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?02.11.2006. u 23:09 - pre 212 meseci

http://www.potrosnjauzdobit.com/
http://www.myffi.biz/en/section_100.asp

Jedan moj drug koristi to, kaze da stvarno auto manje trosi. Sto se tice snage ne moze da primijeti da li ide bolje jer i ovako ide kao luda(Honda 160KS).
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?03.11.2006. u 09:07 - pre 212 meseci
Baš sam jučer gledao na nekom njemačkom kanalu reportažu o tome! Nijemci ispituju raznorazne vrste proizvoda koji se reklamiraju i stavljaju na tržište, pa tako su ispitivali u laboratorijima i servisima razne tablete, tekučine i nekakve "magnetske ionizatore" goriva, a kojima u opisu piše kako služe za smanjenje potrošnje..

Zaključak ispitivanja je bio: za manju potrošnju potrebno je odabrati-kupiti je auto koji manje troši, ili vozač mora voditi računa o načinu vožnje (ne imati "tešku nogu").. Dakle, popljuvali su sredstva - aditive za gorivo..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?03.11.2006. u 10:07 - pre 212 meseci
Je l' su i tebi nudili da počneš da ih prodaješ? Meni je jedan tip nudio da pristupim njihovoj MLM mreži. Naravno, kao i sve druge stvari, da vredi išta ne bi ga prodavali kroz MLM. Sve te stvari koje smanjuju potrošnju goriva ne vrede ništa. Konkretno za tu kompaniju koju pitaš (FFI) sam malo potražio po internetu kada mi je bilo nuđeno i našao sam da je nezavisno istraživanje u kontrolisanim laboratorijskim uslovima dalo rezultat da tablete nemaju efekta. Takođe da je pokrenuta i privatna tužba protiv kompanije (na Floridi ako se dobro sećam).
Uglavnom, mnogo veći efekat uštede bi postigao menjanjem vozačkih navika ili jednostavnom zamenom guma. Isto važi i za kojekakve elektromagnete i slične šarene laže.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 03.11.2006. u 14:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?03.11.2006. u 13:30 - pre 212 meseci

Ma i ja to mislim, to su gluposti. Nudili su mom drugu da ih prodaje. Dobijes kao nekakav prospekt na kojem je slika bracnog para vlasnika te kompanije koja proizvodi ove tablete, mislim gluposti. A to da covjek pomisli da manje trosi posle ubacivanja ovih tableta, mislim da je to na psihickoj bazi, isto bi mislio da manje trosi i da ubaci andol u rezervoar a da ne zna da je to andol.:))
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?03.11.2006. u 13:54 - pre 212 meseci
Potpuno se slažem.
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

KKnD
Član broj: 27580
Poruke: 24
*.ptt.yu.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?04.11.2006. u 10:24 - pre 212 meseci
Vec dugo imam problema sa autom (polo 1.7sdi). Izbacuje crni dim, tesko se pali, ECU nekad dodaje gas da se auto ne bi ugasio na leru itd. Sumnjao sam na filtere, pa sam uradio redovan servis. Nista.
I jednog dana na OMV-u vidim aditiv za gorivo za koji tvrde da cisti injektore, poboljsava cetanski broj itd...
Kupim, jbg. ne moze valjda da skodi... i nije mnogo (oko 400din). Ljudi, moje tople preporuke. Nema dima, a po mom subjektivnom misljenju auto za trunku bolje vuce. Dakle proizvodjac je Wynn S ili tako nesto. Raspitao sam se o tim stvarima, i kazu da je slicna tecnost od Motul-a jos bolja.
Sto se tice potrosnje, ne znam... Ionako mi auto trosi k'o upaljac, pa je bespredmetno govoriti o nekom primetnom smanjenju. Ali ipak po logici stvari, ako je smesa sada zbog aditiva eksplozivnija, ECU ce manje intervenisati pri kretanju, pa ce i potrosnja biti nesto manja
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?04.11.2006. u 11:05 - pre 212 meseci
Ja sam takodje sipao neki octan booster kupljen na OMV pumpi, posto su mi se culi ventili posle kupljenog goriva na istoj pumpi...
Prvo sam sipao, malo, (prema uputstvu, ne secam se...) nije bilo efekta, kada sam sipao celu flasicu, auto je isao kao zmaj, ali samo dok nisam sipao jos goriva u rezervoar...posle je bilo sve po starom.

Razocarao sam se kad sam procitao na ambalazi da je unutra obican kerozin...Proizvodjac je isto bio Wynn...
Ja to vise necu kupiti.

Nego da li vrede oni cistaci brizgaljki? Isto neka hemija?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?04.11.2006. u 12:36 - pre 212 meseci
Mi ovdje miješamo jabuke i kruške, govorimo o potpuno različitim stvarima! Postoji puno aditiva, za sasvim različite svrhe u istome mediju - na pr. gorivu ili ulju. Diskutirali smo o tabletama i sredstvima za "smanjenje potrošnje".. Druga je stvar s aditivima za čišćenje sustava za ubrizgavanje, za uklanjanje naslaga u komori cilindra i ventilima, za povečanje oktanskog broja goriva, protiv "smrzavanja" dizel goriva i sl..

Najbolja iskustva imam s dodatkom za čišćenje sustava za ubrizgavanje, tu se mogla primjetiti neka razlika! Slično je bilo sa aditivom za čišćenje sustava na diesel motoru, ali tu ništa nemože pomoći kao promjena filtera, ispuštanje taloga i kompletno čišćenje sustava za ubrizgavanje..
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

KKnD
Član broj: 27580
Poruke: 24
*.ptt.yu.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?04.11.2006. u 13:27 - pre 212 meseci
Kako da uradim to kompletno ciscenje? Koliki su troskovi takve operacije (za moj auto)? Jel ima neko neka iskustva? Ponavljam, kada sam zamenio filtere ulja i goriva, nisam resio problem, a dodavanjem aditiva za ciscenje injektora sam dosta poboljsao situaciju.
 
Odgovor na temu

NOVISAD
Novi Sad

Član broj: 61775
Poruke: 65
*.eunet.yu.

ICQ: 323372728


Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?04.11.2006. u 16:18 - pre 212 meseci
Moram da se ukljucim, mozda je malo off ali je svrha ista. Dakle, bio nam je dosao porodicni prijatelj iz Engleske. Ja sam i ranije znao da on drzi nesto za kola ali me nije interesovalo sta. I pitam ga ja da mi sad tacno objasni sta on to drzi i kaze mi za nesto za ssta nikad nisam cuo. Znaci, to je neki uredjaj koji se ugradjuje u automobil (ne secam se da li ide u auspuh ili negde drugde) i smanjuje zagadjenje, buku i potrosnju, a povecava snagu. On mi je objasnjavao kako kad bih uzeo D2 dizel da bi sa tim radio kao D3 i sl. Inace uredjaj je za sva vozila svih tipova motora. Posto prica veoma brzo, a jos na engleskom pricam vam samo ono sto sam uspeo da pohvatam. I rekao je da to kao kod nas nece nikad zaziveti jer je uredjaj jako skup i kod nas nema niko para za to. Inace, ima svoj sajt pa pogledajte www.fuelcat.co.uk
Ako neko zna nesto vise o tome neka napise..
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?01.03.2007. u 18:44 - pre 208 meseci
1.2 motor na 1065 kila kolima, sa 'neznom' nogom trosi prosecno 6,7 litara kombinovane voznje... benzinac... Isti taj, moze da trosi i 12... sa tezom nogom...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta mislite o ovim tabletama koje se dodaju gorivu?

[ Pregleda: 7117 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.