Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL vs Wireless posle godinu dana?

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL vs Wireless posle godinu dana?

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon ADSL vs Wireless posle godinu dana?04.11.2006. u 19:21 - pre 211 meseci
E, posto se ADSL, moglo bi se reci, ustalio kod jednog dela korisnika, mogli bi nama, smrtnicima, izneti iskustva t.j. predjenja ADSL 256/64 i Wireless-a 256/256 (uopsteno: stabilnost veze, upload, download, ping, p2p....) pa da se odlucimo za bolje, posto su cene otprilike iste!
Takodje, interesuje me da li postoji mogucnost (isplativost) udruzivanja nekoliko stanara (5) u cilju formiranja jedne brze internet veze (wireless ili ADSL upload + satelit download) koju bi delili kroz LAN
Unapred hvala, u moje a verovatno i u ime ostalih, koji cekajuci ADSL dolaze u iskusenje da uzmu Wireless!

"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: ADSL vs Wireless posle godinu dana?04.11.2006. u 23:42 - pre 211 meseci
Sve zavisi od provajdera.

Na ADSL-u imas veci ping, manji protok (28-29KB/s za 256k paket), manji upload.


Ja trenutno koristim wireless u Nisu gde se trenutno nalazim, i zadovoljan sam sa kvalitetom usluge koju mi pruza provajder. Za priblizno iste ili simbolicno vece pare dobijam stabilniji protok (99% vremena je na 31.2-31.9KB/s), manji ping do provajdera (2-3ms) u odnosu na ADSL (~50ms).

Wireless je ipak skuplja investicija na pocetku, jer je bitno da link bude kvalitetno odradjen, kako bi veza bila stabilna.


Znaci ADSL je mnogo jeftinije resenje, ali ako se wireless link uradi kako treba definitivno je kvalitetniji, i ne mnogo skuplji za koriscenje, mada kao sto rekoh zavisi od provajdera.


Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: ADSL vs Wireless posle godinu dana?05.11.2006. u 00:35 - pre 211 meseci
Zato i pitam.
Kod nas se sada pojavio Terra net ( http://www.msp-terra.net/ ) wireless ISP, i nude 256/256flat za 1500din i potrbnu opremu + setup za 5000din (moze na rate).
Takodje nude i brzinu od 512 kpbs ogranicen do 2GB podataka za 1450.....
Po meni je jos prednost, sto posle sa tom opremom mogu birati i drugog provajdera ili je koristiti za WLAN u lokalu, ako predjem na Telekom ADSL, koji ce poceti u S. Mitrovici za mesec dva (besplatan setup i <1250din 256/64 flat u prva tri meseca a verovatno i kasnije!.
Da li se u ADSL-u nudi neka lokalna razmena podataka vecim brzinama.....
Sada mi trebaju iskustva sa terra net provajderom...
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

Pujda
Igor Plazovic
Sremska Mitrovica

Član broj: 118034
Poruke: 36
213.244.220.*



Profil

icon Re: ADSL vs Wireless posle godinu dana?09.11.2006. u 17:24 - pre 211 meseci
I ja sam na Terra-netu i da ti pravo kazem oni su u Mitrovici za sada najbolji ali nemaju lokalnu mrezu i filtriraju peer-to-peer a u posledenje vreme se javlja jako cest slucaj diskonekcija na momente sto zna da bude iritrirajuce. inace sto se tice downloada i uploada preko neta to im je na solidnom nivou. Sa neta se skida samo tako bar kod mene ali peer-to-peer je jako los. verovatno zato sto nemaju lokal. Konkurisao sam i za adsl ali izgleda da ce biti mrka kapa i od toga, no dobro. koliko vidim da cu najverovatnije ostati na wirelessu.
Batalite mandrake,suse,fedore,redhat i ostalu djubrad i instalirajte SLACKWARE!
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: ADSL vs Wireless posle godinu dana?09.11.2006. u 18:26 - pre 211 meseci
@Pujda

Tako nesto sam i ja cuo.
Ti povremeni prekidi, bi trebalo da se rese ove ili sledece nedelje, postavljanjem jos nekih "ne znam ni ja sta" po gradu. P2P, je kako mi rekose moguc samo od 00 do 07 casova da bi izbegli zagusenja preko dana ???

Cuo sam da no online igranje (CS) nije radilo pa me interesuje da li to sada funkcionise i kakvi su pingovi...

Ja sam ih zvao da mi ugrade opremu i puste wireless, ali rekose mi da trenutno nemaju antena i da cekaju posiljku ovih dana!

Takodje ne znam da li ce to dobro raditi sa 12-15m kabla od PC-a do antene, koliko je neophodno za moj polozaj, (1. sprat na kontra strani zgrade), inace 200 metara udaljen od AP.

Sto se tice ADSL-a, na koji sam se i ja prijavio, rekose mi da ce biti, verovetno, do nove godine. Ako se pokaze kao dobar, verovatno bi presao na ADSL, a antenu bi mogao koristiti za neku lokal community mrezu ako tako sta postoji ili bude zainteresovanih da se to organizuje, kao u vec dosta gradova.

S nestrpljenjem i radoscu, ocekujemo da i mi konacno udjemo u srednji vek IT-a!

"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: ADSL vs Wireless posle godinu dana?20.11.2006. u 11:51 - pre 211 meseci
I ja sam ugradio terra net prošlog ponedeljka u ZR. I čim su mi ugradili opremu odmah su mi rekli da imaju nekih problema, ali da će ih rešiti do sutra.
Tog dana mi je prsla veza jedno 20-tak puta, pa sam rešio da ostavim surf za sledeći dan. Ni u utorak nije bilo poboljšanja, a u četvrtak mi je protok skroz stao.
U petak ujutru još uvek je bio jako slab protok 2-3Kb/s i veza je pucala kao luda. Probao sam da se konektujem i sa Linuxom i na kraju sam počeo da sumnjam u opremu pa sam otišao da vidim šta se dešava. Rekli su mi da nije problem sa opremom, i da je problem kod njih i verovatno će sve popraviti
do večeri. Kad sam se vratio na stan net je poludeo i za tih 40min sam skinuo jednu linux distribuciju, odradio upgrade na ubuntu i pri tom sam sorfovao neverovatnom brzinom, dok je moj cimer skidao neki film sa google video i još neke programe i pri tome isto komforno surfovao. Nakon toga veza je skroz stala. Za vikend nisam bio tamo, nadam se da su to do danas već sredili...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL vs Wireless posle godinu dana?

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.