Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni

elitemadzone.org :: MadZone :: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24023 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
*.vdial.verat.net.



+25 Profil

icon Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni07.11.2006. u 16:06 - pre 212 meseci
Pre nekoliko dana je bila havarija u Petrohemiji za koji malo ljudi zna jer bi usled probijanja te vesti nastao opsti haos.
Da "sam bog" nije sacuvao pancevce, grad Pancevo bi usao u istoriju kao grad koji ne postoji.
Fabrika je u potpunom raspadu i samo je pitanje kad ce nastati eksplozija, koja ,kako kazu neki ,ako bi se dogodila , razorna moc bi mogla biti i do 30km radijusa....

Da, to znaci da ce i voljeni Beograd biti razoren ako nastane haos.
Samo kad se Beogradu nesto desi onda se prica,a B92 , RTS i ostali ni takli nisu ovu temu.
Neka dodju malo i snime postrojenja i ostalo....svakog dana smo zahvalni bogu sto smo zivi !
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.crnagora.net.



+32 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni15.11.2006. u 17:20 - pre 212 meseci
Mislim da je bolje, ako već želiš da RTS (ili B92, TVBK...) snimi to...da ih nazoveš i objasniš kakva je situacija. Ovdje to neće puno pomoći.
Ako je tako kako pričaš, bolje je da ih odmah pozoveš.

Ajde pa javi šta se zbilo.

Pozdrav.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni15.11.2006. u 17:58 - pre 212 meseci
Citat:
Milan M. Radovic: Pre nekoliko dana je bila havarija u Petrohemiji za koji malo ljudi zna jer bi usled probijanja te vesti nastao opsti haos.
Da "sam bog" nije sacuvao pancevce, grad Pancevo bi usao u istoriju kao grad koji ne postoji.
Fabrika je u potpunom raspadu i samo je pitanje kad ce nastati eksplozija, koja ,kako kazu neki ,ako bi se dogodila , razorna moc bi mogla biti i do 30km radijusa....


Nije prvi put. Bog nas voli, izgleda. Južna zona je od svog nastanka bila tempirana bomba, ja se sećam kako sam pre 20ak godina kao klinac gledao kako Rafinerija gori. Onda ponovo za vreme bombardovanje ista priča, samo što su gorele sve tri fabrike a podzemni vodotokovi su zatrovani teškim metalima, EDC-om i VCM-om. Što se tiče Petrohemije, kako radi pravo je čudo da do sada Pančevo nije otišlo dođavola. Dok je Azotara radila, deo grada je konstantno bio pokriven amonijakom, znači dan i noć magla od amonijaka. A u školama smo učili da je amonijak bojni otrov (!) Hvala Bogu pa više ne radi. Da bar građani Pančeva imaju neku vajdu od tih fabrika, nego decenijama muzu što iz Novog Sada što iz Beograda a Pančevcima ostaje samo zagađenje i mrvice od enormnih profita koji su otišli u ko zna čije džepove. Bednici, za 40 godina im je bilo teško da podignu zeleni pojas koji je obećavan od početka rada hemijske industrije. Dodatna informacija: industrijska zona je izgrađena na mestu gde su nekada bile šume, jezero, vinogradi i bašte, a u fabričkom krugu Rafinerije se nalazi pravoslavni manastir iz XV veka što je jedinstven slučaj u svetu!!!

JEDINO REŠENJE je blokada svih saobraćajnica dok se ne reši problem zagađenja pa nek nadležni gledaju šta će. Na žalost, za sada nema volje za takvu akciju. Ovo paradiranje gradonačelnika i predsednika republike je sramotno i predstavlja bacanje prašine u oči građanima. Pred izbore se uvek naglo javi briga za zdravlje Pančevaca a kad isti prođu niko više ni ne pominje. Da li bi gospodin predsednik došao u Pančevo da gradonačelnik nije član DS-a? Pa jel na našoj muci zasnivate predizbornu kampanju!? Inače ovaj problem je dospeo u medije tek kad je smrad počeo da stiže i do Beograda. Kad se to prvi put desilo, svi beogradski mediji su prekidali program i detaljno izveštavali o tome, dakle kad zasmrdi u Beogradu - vanredno stanje, a u Pančevu, koga briga.

A onim Pančevcima koji misle da je za grad dobro da ima Južnu zonu - neka pogledaju Bor i šta je njegovim građanima ostalo od nekad slavne industrije i kako sada vlast brine o njihovim problemima.

P.S. Milane, ako može neki detalj o havariji? Ako ti nije zgodno javno, može na PP.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni15.11.2006. u 19:34 - pre 212 meseci
Ne znam koliko ste informisani ali sinoć su se u Pnačevu oglasile sirene za hemisku opasnost.
Oko 19 ili 20 časova došlo je do povećanog zagađenja, a sirene se oglašavaju u 23:30 za početak i oko 03:00 za kraj hemiskog zagađenja. Ako sam se dobro informisao, sirene su predviđene kada zagađenje premaži podzvoljenu granicu za 10 puta, a sinoć je bilo čak i 25 puta veće!!!
Mi srednjoškolci smo organizovali danas protest ispred opštine. Tačnije, Gimnazija je to sve organizovala, a ostale škole im se pridružile. Oko 10:00 smo izašli iz škole i bili ispred opštine.
Prvi su došli gimnazijalci pa mi (iz elektrotehničke). Većina nas je nakon 30-ak minuta čekanja ispred opštine puštena unutra.
Glavni problemi koliko sam saznao su stanice koje mere zagađenost. Nema ni jedne na dimnjaku i ogradi pomenutih fabrika tako da se ne zna koja fabrika je izazvala zagađenje. Veći problem je što država neda pare za modernizaciju i pored toga što samo rafinerija puni minimum 20% budžeta Srbije!
Održana je vanredna sednica skupštine u 12:00 časova (mogli ste pratiti na TV Pančevu) na kojoj su prisustvovali i predstavnici srednjoškolaca (pored poslanika i još nekih gostiju).
Posebno bih pohvalio jednu učenicu gimnazije koja je postavila mnogo dobrih i konkretna pitanja nakon čega je dobila aplauz cele sale!
Toliko za sada, videćemo šta će se dalje desiti. O narednim okupljanjima i dešavanjima ću vas obavestiti.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 00:52 - pre 212 meseci
Ja prosto ne mogu da verujem da su ljudi naseli na ovo, nije ovo nikakva katastrofalna nesreća već su radili ono što rade svaki put, pumpali su otpadne vode, sto puta je nivo zagađenja bio veći nego juče pa nisu bile nikakve sirene niti napumpavanje u medijima, ja imam sačuvana merenja iz 2005 ako neko želi da vidi gde je bilo mnogo više benzena u vazduhu nego juče i tada niko ništa nije uradio.

Stvar je da će uskoro izbori pa su političari morali da naprave ovu lakrdiju kako bi dobili na rejtingu, mediji prodaju maglu pričaju prazne priče, ovakve stvari se redovno u Pančevu događaju, ali sada odjednom pred izbore su se svi jako potresli, dok je bio nivo benzena 160 deca su se igrala po parku i sve je bilo normalno a sada odjednom su se svi zabrinuli.

Ja sad kad vidim da ljudi koji važe za intelektualnu elitu krenu da pričaju kako je samo Bog spasao Pančevo juče onda se zabrinem jako, jer ako i takvim ljudima mogu da serviraju laži i prazne priče šta da očekujemo od naroda.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 00:57 - pre 212 meseci
Citat:
mmwc: Ne znam koliko ste informisani ali sinoć su se u Pnačevu oglasile sirene za hemisku opasnost.
Oko 19 ili 20 časova došlo je do povećanog zagađenja, a sirene se oglašavaju u 23:30 za početak i oko 03:00 za kraj hemiskog zagađenja. Ako sam se dobro informisao, sirene su predviđene kada zagađenje premaži podzvoljenu granicu za 10 puta, a sinoć je bilo čak i 25 puta veće!!!


Vau, ma nije valjda, pa do sada je bilo mnogo puta čak i veća koncentracija pa nije bilo nikoga da se javi povodom toga, to pokazuje da vas šetaju ko majmune.

Citat:

Mi srednjoškolci smo organizovali danas protest ispred opštine. Tačnije, Gimnazija je to sve organizovala, a ostale škole im se pridružile. Oko 10:00 smo izašli iz škole i bili ispred opštine.


I šta ste uradili, dali ste još jedan bod političarima, još jedan bod njihovim lažima a i vaša organizacija je sama produkt toga, izašli ste jer ne želite da budete u školi a ne zato što je bila "opasnost", gde ste bili 100 puta do sada?

Citat:

Prvi su došli gimnazijalci pa mi (iz elektrotehničke). Većina nas je nakon 30-ak minuta čekanja ispred opštine puštena unutra.
Glavni problemi koliko sam saznao su stanice koje mere zagađenost. Nema ni jedne na dimnjaku i ogradi pomenutih fabrika tako da se ne zna koja fabrika je izazvala zagađenje. Veći problem je što država neda pare za modernizaciju i pored toga što samo rafinerija puni minimum 20% budžeta Srbije!


Kucate na pogrešna vrata.

Citat:

Održana je vanredna sednica skupštine u 12:00 časova (mogli ste pratiti na TV Pančevu) na kojoj su prisustvovali i predstavnici srednjoškolaca (pored poslanika i još nekih gostiju).
Posebno bih pohvalio jednu učenicu gimnazije koja je postavila mnogo dobrih i konkretna pitanja nakon čega je dobila aplauz cele sale!
Toliko za sada, videćemo šta će se dalje desiti. O narednim okupljanjima i dešavanjima ću vas obavestiti.

[/quote]

Slušao sam tu lujku što je bila za govornicom koja nema pojma o igri koja se vodi, nego mlatara neke baljezgarije koje se prodaju narodu kao magla, vao dobila je aplauz, zato što svi vi pipate po mraku, niko ne razume ništa a svi znaju da se bune za nešto a ni sami ne znate šta, teško mi je kad vidim da čak i omaldinom manipulišu u političke svrhe, pa doke...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 07:26 - pre 212 meseci
Mislim da preteruješ... deca ne mogu mnogo da urade, osim ako imaju glasačko pravo!

Mnogo je bio smešan Tadić, onako podbuo... valjda su ga digli iz kreveta!? Jel' vaš Predsednik opštine stvarno bio promukao od benzena ili se negde drao pa izgubio glas!?

Koliko mi vas je žao, Pančevci, toliko ste sami i krivi, jer samo pasivno osuđivanje nije dovoljno. Čekajte, ako vam dođe Velja Ilić za koji dan, ima nade!!!

Dok se ta smrdljiva Petrohemija ne proda nekome ko će biti ODGOVORAN, ništa od čistog vazduha. Država je i BOG i BATINA, neće se mnogo osvrtati na vašu tužbu. Privatna kompanija je ipak nešto drugo.

Evo, danas opet 60 mikrograma...

A što se tiče vaše "omraze" prema Beogradu, drugi put...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 13:57 - pre 212 meseci
Ma nije strasno, imamo euro3 standard, direktor je podneo ostavku koju mu nisu uvazili, krenuce kosava i nema problema. Postoji cak i ministarstvo za ekologiju. Cemu onda brige. Jedan zaposleni iz petrohemije, javno rece da je to normalna, redovna procedura, samo se potrefilo da nije bilo vetra, i malo je smrdelo. Opstinske vlasti, vasi sugradjani, zasedali su, celu noc, neprekidno, trudili se.. I problem ce biti resen. Podnece krivicnu prijavu protiv Eol-a, i primerno ga kazniti, da pazi sledeci put.

Poz.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:01 - pre 212 meseci
Sutra u 09:30 je okupljanje izpred Pančevca i ide se za Beograd.
Prevoz je organizovan i besplatan, svi su dobrodošli.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:03 - pre 212 meseci
Ja mislim da smo odgledali lepu predizbornu predstavu, a zabole njih sve k... sto se ljudi truju vec godinama. Ni vise, ni manje od ovoga preksinoc.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:06 - pre 212 meseci
Poenta price je da se ovo desava po ko zna koji put.

Posto su, uskoro, je li - izbori, red je da prodefiluje galerija politicara koji ce kritikovati, osudjivati, zahtevati istragu, odrzavati sednice vlade u tom mestu, kritikovati nedostatak autonomije Vojvodine i sl...

A onda se cirkus seli u neki drugi grad :(

I tako...

Jedini nacin na koji Pancevljani mogu nesto da urade je da lepo blokiraju prilaze toj rafineriji, dok se drzava, trenutni vlasnik - ne odluci da ulozi novac neophodan za dovodjenje te rafinerije u stanje koje zadovoljava minimalne zahteve civilizacije.

Ako nisu u stanju - a nek je lepo prodaju - hteli bi leba bez motike.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:10 - pre 212 meseci
Citat:
Jedini nacin na koji Pancevljani mogu nesto da urade je da lepo blokiraju prilaze toj rafineriji

Sutra idemo za Begorad, a nadam se da će biti i neke blokade jer ovo više nema smisla. Da li će to biti rafinerija ili neki značajniji putevi ostaje da se vidi.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:25 - pre 212 meseci
Čekaj Ivane, nedosledan si... Zar nisi ti prvi pričao kako bi napujdao Žandarmeriju na one što blokiraju puteve? :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:47 - pre 212 meseci
Nisam mislio na blokiranje puteva (put kao auto put, magistrala, gradska uliza), vec blokiranje prilaza rafineriji.

I to zato sto je rafinerija u drzavnom vlasnistvu, a drzava ima obavezu da omoguci elementarne zivotne uslove na povrsini na kojoj ubira porez od gradjana.

Evo - vec vidim, planira se protest u Beogradu - verovatno blokirajuci ulizu Kneza Milosa - pa dokle vise. Blokirajte rafineriju - kad drzava uvidi da gubi pare tamo gde ih dobija, mozda i ucini nesto da se situacija promeni.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 14:59 - pre 212 meseci
Za sutra nije planirana blokada već pregovori. Ako ne urodi plodom verovatno će doći do neke blokade.
Žalostno je i to što Pančevo ne dobija ni jedan dinar od rafinerije!
Pre ne znam koliko meseci bila je jedna blokada rafinerije i bio je opšti haos u zemlji.
Videćemo šta će posle ovoga biti.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 15:05 - pre 212 meseci
Hehehe, Ivane... "Slippery When Wet"!!!

Markome, njega nećeš uhvatiti rukama, isklizne taj i bućne nazad u vodu!!! Pritom je u pravu, šta ima da blokiraju ulice?

Citat:
Žalostno je i to što Pančevo ne dobija ni jedan dinar od rafinerije!


Deder ti nama, sinko... pojasni ovu tvrdnju! Baš me zanima odakle ti ovo? Nije da ti ne verujem, nego mi je suludo.

A, ako odlučite da blokirate Kneza Miloša... za kada je planiran protest ispred Vlade sutra? Da vas zaobiđem nekako, imam posla u Centru?
Iako je to samo "razgovor", biće vas na stotine, pa će svejedno da zatvore raskrsnicu kod Vlade.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 15:27 - pre 212 meseci
Bolje blokirajte rafineriju, nego ulice po Beogradu. Prvim ce te mozda postici cilj, a drugim samo nervirate sugradjane :).
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 15:35 - pre 212 meseci
Tu i jeste problem, da Pančevo dobija 1 dinar od prodaje svake litre beznina rafinerija bi cvetala, a Pančevo bio čist grad. Jedino što dobijamo je zagađen vazduh.
Sve pare idu za Beograd i Novi Sad. Mislim da to sad polako ulazi u politiku koju ćemo zaobići.
Ako sam dobro informisan rafinerija u Novom Sadu služi samo kao skladište, tamo se ne odvija proizvodnja. Zato se ti problemi i javljaju kod nas.
Za blokadu nam je bliža rafinerija nego Beograd ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 17:17 - pre 212 meseci
Citat:

Sve pare idu za Beograd i Novi Sad.


A od cega onda zive ljudi koji rade u pancevackim drzavnim sluzbama, i od cega se grade putevi, skole, bolnice i sl?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni16.11.2006. u 17:28 - pre 212 meseci
Pa još i plate da ukinu!
Koji je to put, škola ili bolnica izgrađna u poslednje vreme u Pančevu?
O tome se radi, valjda bi Pančevo trebalo imati prednost ali izgleda da nije tako
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ovom porukom pozivam medije da naprave emisiju o Pancevackoj juznoj zoni

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24023 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.