Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem putanje do fajla u operi

[es] :: Javascript i AJAX :: problem putanje do fajla u operi

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vecitiKrivac
Kv

Član broj: 61914
Poruke: 44
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon problem putanje do fajla u operi09.11.2006. u 23:33 - pre 211 meseci
Pozdrav.
Poznato mi je da radoznalost ubija, ali to mi nece smetati da postavim jedno glupo pitanje. Imao sam seminarski koji sam zavrsio, i u tom radu sam pomocu
<input type='file' ...>trebao da dodjem do putanje fajla, a ne da ga uploadujem. Sa donji kodom sam uspesno dobija tu putanju kada koristim explorer ili mozilu. Problem nastaje kada zelim da koristim operu.
Code:

<html>
<head>
    <title>java script</title>
    <script>
        function vrati_put ()
        {
            document.funk.prijem.value=document.funk.slike.value;
        }
    </script>
</head>
<body>
<form name='funk' action='index.php' method='POST' enctype="multipart/form-data" onsubmit="return vrati_put()"> 
    <input type='text' name='MAX_FILE_SIZE' value='402000'><br>
    <input type="file" name='slike' maxlength="100" size=100><br>
    <input type='text' name='prijem' maxlength="100" size="100"><br>
    <input type='submit' name='dugme' value="click"><br>
</form>
</body>
</html>



Code:

<?
    // onSubmit="return za_putanju()"
    include ('pocetak.html');
    if (isset($_POST['dugme']))
    {
        print "<pre>";
        print_r ($_FILES['slike']);
        print "</pre>";
        print "<br>";
        print "$_POST[prijem]";
    }
?>

Znaci, zelim da u operi poslednje stampanje $_POST['prijem'] bude tekst na primer: D:\DOKUMENTA\baza podataka\1-Uvod.ppt, ne pravim pitanje i ako kao rezultat dobijam putanju sa duplim sleshevima. Za sada u operi dobijam samo ime fajla 1-Uvod.ppt, dok mi u mozili daje korektne rezultate. Resenja mi nisu hitna jer sam posao zavrsio, samo bi zeleo da znam da li sam pogresio negde u kodu, ili mi opera nije dobro podesena. Ako bi kod po vama bio u redu, da li bi vam smetalo da mi kazete nasta da obratim paznju za podesavanje opere.
Unapred hvala.



Eheeh ehhehe
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: problem putanje do fajla u operi10.11.2006. u 07:53 - pre 211 meseci
Pa ako malo razmislim, Opera sasvim korektno postupa što krije putanju. Koliko sam pogledao šta čuva file objekt, nigde nema putanje.
 
Odgovor na temu

vecitiKrivac
Kv

Član broj: 61914
Poruke: 44
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem putanje do fajla u operi10.11.2006. u 20:32 - pre 211 meseci
Citat:
noviKorisnik: Pa ako malo razmislim, Opera sasvim korektno postupa što krije putanju. Koliko sam pogledao šta čuva file objekt, nigde nema putanje.


To me i muci, jer ne znam kako da pristupim putanji. Da li mozes da mi kazes sta da trazim, ili neki link.
Pozdrav
Eheeh ehhehe
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: problem putanje do fajla u operi10.11.2006. u 21:42 - pre 211 meseci
Rekoh da Opera korektno postupa što krije putanju. Klijentski fajlsistem se ne tiče javascripta.

Ne znam zbog čega ti to treba. Pogledao sam sve propertije file inputa - on nigde ne pamti putanju do fajla, samo ime.

Ako misliš da li postoji neki hack koji ovo obilazi, to ne znam, moraćeš da potražiš na netu.
 
Odgovor na temu

vecitiKrivac
Kv

Član broj: 61914
Poruke: 44
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem putanje do fajla u operi10.11.2006. u 22:37 - pre 211 meseci
Citat:
noviKorisnik: Ne znam zbog čega ti to treba.


Zadatak mi je bio da napravim editor koji ce da kreira SMIL prezentaciju. Tu je potrebno vremenski sinhronizovati video zapis i slike (pawer point slajdovi). Posto u odredjenom folderu moze da bude mnogo slika, pa da korisnik ne mora da uzima svaku sliku ponaosob, potrebno je samo da izabere jednu. Ideja mi je bila da pokupim adresu gde se nalazi neka slika, pa onda da pomocu te putanje izlistam sve slike iz datog foldera i u odredjenom smil fajlu dodelim im vreme prikazivanja. Ali kako mi se cini da to skorije nece moci.

Hvala u svakom slucaju, makar mi je malo lakse. Svrljacu jos malo po netu pa ako sta nadjem postavicu resenje.
Pozdrav:)
Eheeh ehhehe
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: problem putanje do fajla u operi

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.