Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto

[es] :: Access :: Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.axpan.net.



+1 Profil

icon Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto12.11.2006. u 12:51 - pre 212 meseci
Napravio sam jednu formu u kojoj imam Header i Footer Form. U Footer form sam postavio dva dugmeta. Takodje forma ima i Detail Form u kojoj se nalazi lista racuna, interesuje me kako pomocu tipki na tastaturi mogu da predjem iz detail forme na Header ili footer forme i obrnuto.

Hteo bih da napravim aplikaciju u kojoj se sto manje koristi mis a sto vise tastatura tako da sada eksperimentisem s tim.

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto13.11.2006. u 14:30 - pre 212 meseci
Najjednostavniji nacin je da u tekstu koji ispisujes na dugmetu upises & Ako stavis na primer "I&zlaz" kao labelu na dugme, slocvo z ce biti podvuceno. To opet znaci da korisnik sa Alt Z 'skace' pravo na to dugme. Za kontrole, & se stavlja na labelu koja ide uz kontrolu.

Postoje i komplikovaniji nacini, sa mapiranjem tastera, pa recimo koristis F1, F2 itd da obavljaju enke funkcije. Pogledaj u helpu evente koji se bave tsataturom (Keypress, KeyDown i slicno)

:-)
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.axpan.net.



+1 Profil

icon Re: Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto14.11.2006. u 05:43 - pre 212 meseci
Hvala zidar probao sam i to radi, probao sam i mapiranje tastera F1,F2,....
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Prelazak iz Header/Footer Form na Detail Form i Obrnuto

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.