Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju

[es] :: E-Marketing :: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju

[ Pregleda: 3425 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.reverse.qsc.de

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju20.05.2003. u 16:37 - pre 254 meseci
Mozda nije tema ove diskusije kako uraditi pretplatu na nekom sajtu ali sam medju porukama na ovaj diskusije, negde, nasao i par komentara u vezi ovoga (cini mi se) ali ne mogu da nadjem detaljne clanke

Znaci, kako pripremiti posetioce sajta da ce se mozda u nekom trenutku preci na pretplatni model ?

Ima li ko iskustva sa ovim ?

Mozda i ovo neka vrsta marketinga, jer moramo na najbolji nacin da predstavimo zasto mora da se predje na pretplatu i slicno
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju20.05.2003. u 17:19 - pre 254 meseci
Evo ti jedno "divno" iskustvo iz prve ruke:

http://www.elitesecurity.org/tema/22547
 
Odgovor na temu

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.reverse.qsc.de

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju22.05.2003. u 17:57 - pre 254 meseci
Hvala na linku.
Pretpostavljao sam da je ovakva situacija. Jednostavno mislim da nasi ljudi jos nisu spremni da placaju za sadrzaje na netu ali to polako postaje neminovnost.

Inace ono sto mi je zasmetalo je sto neko izvodi racunicu da li ces ti da se obogatis. Po meni je to strasno. Svi bi hteli da sve funkcionise kako treba, da se sajt ubrzava, da bude novih sadrzaja a kada se pomene novac, vecini je : "... jeste pa da se ti obogatis".

Katastrofa.

Zasto da ti, odnosno ja i slicni ljudi i ne zaradimo nesto ako postoji mogucnosti, a verujem da nismo pokrenuli nase sajtove sa tim ciljem nego iz entuzijazma (barem je kod mene tako) ? A i samo kada se pogleda koliko je vremena i rada ulozeno u sajtove i naravno to se ne racuna.

Ja samo mogu da kazem da nemam komentara za nase ljude koji ce verovatno radije da plate na stranim sajtovima a da napadnu vlasnike domacih.

Oliver

P.S. Zvucim ogorceno ?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju22.05.2003. u 23:08 - pre 254 meseci
Zvučiš realno.

Za sada to prepisujem lošoj finansijskoj situaciji u kojoj se većina nalazi. Zanimljiva je i konstatacija "pa sad radi, zašto sad da plaćamo?". ES je uvek morao prvo da prestane sa radom i da mesec-dva puca server pod opterećenjem da bi se onda krenulo u prikupljanje novca i hardvera i ponovno osposobljavanje sajta.

Ali dobro više od toga neću da komentarišem, onaj link sam za sebe govori dovoljno.
 
Odgovor na temu

ldl
Nemacka

Član broj: 10527
Poruke: 8
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.lovedelux.com


Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju23.05.2003. u 01:09 - pre 254 meseci
Moram samo jos ovo da napisem.

Da li je losa finansijska situacija da ljudi ne mogu da daju 1-2 eura mesecno ? Npr. kada bi ti dobijao od 1000 ljudi 1 euro mesecno tebi bi to omogucilo da ulazes u sajt a istovremeno i da imas neki dzeparac od toga. Sto je 1 euro, to nije ni pakla cigara ili jedna kafa u gradu (da ne pominjem dijasporu).

Ok, ako se ide sa smesnom cifrom ne treba naplacivati na mesecnom nivou nego na 3, 6 ili 12 meseci, da se ljudi ne maltretiraju svaki cas.

Ponekad mislim da mora da se napravi "cut" i vremenom ce ljudi prihvatiti.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju24.05.2003. u 09:22 - pre 254 meseci
Verovali ili ne, nije problem u parama za subscription servis da bi funkcionisao, pitanje je samo koliko neko treba informacije koje se nude za neka sredstva. Imate i primer kod nas - http://www.vibilia.co.yu/. Ova firma daje veoma korisne informacije (Mića može da priča o tome, jer na poslu koristi ovaj sajt) i baš me zanima koliki broj firmi plaća pretplatu na ovaj servis. Inače, oni se dosta promovišu offline (ciljano).

Nije prvo pitanje koliko staje preplata:

1. Koliko plaćeni materijal treba ciljnoj populaciji?
2. Da li toga već negde ima jeftinije/besplatno?
3. Koliko se lako model može prekopirati?


 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju27.05.2003. u 13:44 - pre 254 meseci
Sto se Draganovog pitanja tice evo odgovora iz usta Aleksandra Parezanovica direktora portala: "8,500 korisnika svakog jutra prima mejl sa izabranim informacijama koje su se tokom 24 časa generisale u bazi portala."

Smatram da se odgovor na pitanje koje je u nazivu ovog thread-a krije u reklamama koje Vibilia svakodnevno objavljuje u dnevnoj stami gde pored ostalog stoji "Prvih 20 dana besplatno".

Ako nesto besplatno nudis moras u startu da odlucis da li to ostaje sve vreme besplatno za korisnike ili ce u jednom trenutku preci na placanje sadrzaja/usluge itd.
Bez obzir ast ase desavao. Moras u pocetku da postavis pravila igre. U suprotnom racunaj n arasipanje clanstva zbog uvodjenja pretplate.
Najgora varijanta je da stvar razvijes kao besplatnu (iz bilo kog razloga-recimo zeleo si da se oprobas kao webmaster) a u jednom trenutku troskovi koje imas (bilo vreme i rad, bilo hostig ili sta vec) postanu nepodnosljivi i teraju te da razmisljas o modelu sa naplatom.

Savet. Nemam vremena da detaljno analiziram servis koji razvijas ali razmisli imas li mogucnosti da ga unapredis. Na bilo koji nacin. Ponudi clanovima da im uporedjujes podudarnost znakova u horoskopu, da analiziras vremenske zone iz kojih se javljau da ne bi spajao ljude koji ne mogu da telefoniraju jer jedan spava kad je drugi budan,..itd - bilo sta sto ima smisla).
Onda na sva zvona izreklamiraj tu novu, poboljsanu uslugu koja ce se sitno naplacivati. Kao Yahoo. Imas emejl nalog dzabe. Za veci prostor na disku platis 9.99 dolara godisnje i tako redom.
Dakle mozete da ostanete sa sadasnjim nivoom usluge besplatno ili da koristite unapredjene mogucnosti uz uplatu.
U stvari sjajan je varijanta ako si navukao masu sveta na besplatno pa im za sitne (za njih a ne za Srbiju) pare ponudis "new and improved service".

NIKAKO ne idi na socijalne varijante da ti teba pomoc clanova za odrzavanje sistema, da mnogo vremena trosis da bi im omogucio da se spoje u virtuelnom svetu i slicno. Koga to briga? ES forum i njegov hardver su drugo, ovo je commmunity koji ima drugacija pravila.

Pozdrav i srecno
Miloje



 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju06.06.2003. u 12:15 - pre 254 meseci
Ovo je suština priče o pretplatničkim servisima:

Citat:
Ako nesto besplatno nudis moras u startu da odlucis da li to ostaje sve vreme besplatno za korisnike ili ce u jednom trenutku preci na placanje sadrzaja/usluge itd.
Bez obzira sta se desavao. Moras u pocetku da postavis pravila igre. U suprotnom racunaj na rasipanje clanstva zbog uvodjenja pretplate.
Najgora varijanta je da stvar razvijes kao besplatnu (iz bilo kog razloga-recimo zeleo si da se oprobas kao webmaster) a u jednom trenutku troskovi koje imas (bilo vreme i rad, bilo hostig ili sta vec) postanu nepodnosljivi i teraju te da razmisljas o modelu sa naplatom.


Isti je slučaj u bilo kojoj varijanti kreiranja kvalitetnog prisustva na Internetu:

1. Kreiranje strategije prisustva firme na Internetu
2. Kreiranje koncepta u odnosu na strategiju
3. Kreiranje scenarija u odnosu na prva dva.
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.satlynx.net

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju26.09.2003. u 08:55 - pre 250 meseci
Iako na ovu temu nije bilo ništa odavno, evo malo aktuelnosti.

Ugledni beogradski politički nedeljnik NIN www.nin.co.yu počeo se sa naplaćivanjem pristupa kompletnom mrežnom izdanju ovog časopisa, nakon nekoliko godina totalno slobodnog pristupa svim tekstovima koji se daju i u štampanom izdanju. Pristup elektronskom NIN izdanju u celini uz pretplatu počeo je 19.09.2003. godine. Uz ovu novinu, NIN je izvršio i kompletan redizajn sajta koji je sada mnogo pregledniji i prijemčiviji. Naplata pretplate ide preko PayPal-a. Vreme će pokazati koliko je ovo bila mudra odluka, nadam se da je uredništvo NIN-a angažovalo nekoga da ispita potencijalno tržište (u smislu korišćenja njihovog servisa) i proceni isplativost ovog poteza, jer sigurno je da su uložili neka sredstva u automatizaciju i komercijalizaciju sajta.


ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Pretplata na sajtu tj. kako pripremiti posetioce na nju

[ Pregleda: 3425 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.