Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je dovoljno televizije

[es] :: Nauka :: Koliko je dovoljno televizije

[ Pregleda: 3636 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 15:35 - pre 211 meseci
Dete ( treci razred osnovne ) blesi pred teveom po ceo dan. Treba da lupim sakom ali ne znam na koliko da uvedem restrikciju - dali je 2 sata dnevno OK?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

petar_ns
Novi Sad

Član broj: 77696
Poruke: 43
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:07 - pre 211 meseci
2 sada je po meni mnogo. Ali ako je naviklo da gleda i nekoliko sati vise, onda smanjivanje na 2 sata moze da bude napredak. Uz to, da se i dalje smanjuje.
 
Odgovor na temu

Nenad Andrić
Beermuda

Član broj: 122526
Poruke: 27
*.ptt.yu.



+16 Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:08 - pre 211 meseci
Mnogo je 2 sata
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:21 - pre 211 meseci
2 sata = 1 film= 4 humoristicne serije ~ 8 crtanih filmova (kratkih)

zavisi sta gleda.. ako gleda film neki (dug film, ili crtani dug), bolje je da pogleda do kraja
a kod ovih kracih stvari moze da se smanjuje po potrebi
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:41 - pre 211 meseci
Citat:
whitie2004: Dete ( treci razred osnovne ) blesi pred teveom po ceo dan. Treba da lupim sakom ali ne znam na koliko da uvedem restrikciju - dali je 2 sata dnevno OK?

A sta ce da radi u preostalo vreme? TO je problem, ne koliko gleda TV. Ako ima nesto drugo da radi, zaboravice na TV. "Nesto drugo" nikako ne znaci citanje knjiga ili ucenje, misli se na neku aktivnost koja ga zanima, koju voli, gde moze da se sa nekim druzi / dokazuje itd. Sport, neki hobi itd. I na kraju utvrdis da za nesto nema slobodnih termina, za drugo para, za trece jos niko nije cuo u "nase selo" i tako se dete vrati gledanju televizije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:42 - pre 211 meseci
Ne znam da li ovi koji daju savete imaju decu ili ne, ali mislim da lupanje šakom o sto i nekakvo ograničenje od dva sata dnevno nije u redu. Mnogo je važnije šta gleda nego koliko dugo. Ja imam ćerkicu od 5 godina i prilično pazim na to šta gleda.

Kada sam ja bio klinac, školski program je bio jako dobar i moglo je poprilično da se nauči.

Za dete od 10 godina je bih preporučio odlazak u krevet najkasnije do 22 časa, a u toku dana mu treba ponuditi alternativu za gledanje televizije. Dakle, svi mi imamo trenutke kada bismo se najradije osamili i pustili dete da radi šta hoće, ali ako si zaista zabrinut, onda pokušaj da dete animiraš na drugi način kada smatraš da je bilo previše zurenja u TV (neka društvena igra, odlazak u šetnju ili na izlet, igra sa drugima, zajednički rad na domaćim zadacima itd.).
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Koliko je dovoljno televizije24.11.2006. u 16:55 - pre 211 meseci
Nema svrhe lupati shakom. Nadji neke druge aktivnosti da zamijene TV - znaci AKTIVNE aktivnosti; nesto gdje ce se raditi nesto korisno - ples, muzika, sport, razne sekcije, najbitnije - spakovati dijete u paket i poslati ga da se igra sa drugom djecom :). Blejanje u kutiju je cisto pasivno, a primjeceno je da djeca u tom uzrastu (pogotovo ona mladja od tri godine) imaju usporenu motoriku ako svakodnevno prate program. Normalno je da ce dijete zanimati sta se desava na kutiji, ali gledaj da to interesovanje usmjeris na nesto korisno. Npr. kad kupite program svake sedmice, sjedni sa djetetom i prodjite kroz citav program; a ne da izbor prepustas slucaju, jer sa jednog crtanog, predje to na dva, pa na tri, onda dolazi serija, pa opet nesto trece, i tako moze da traje do sutra. Ne ocekuj ogroman pomak u pocetku, ali ako ostali ukucani daju dobar primjer, dijete ce vremenom vidjeti da kutija ne nosi mnogo cara i ljepote.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Koliko je dovoljno televizije

[ Pregleda: 3636 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.