Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

par TFT pitanja, zracenje i preporuka

[es] :: Video karte i monitori :: par TFT pitanja, zracenje i preporuka

[ Pregleda: 4838 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sneak

Član broj: 94404
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 16:09 - pre 211 meseci
Par pitanja posto sam laik.

1. Koliko zrace TFT monitori, odnosno koliko u odnosu na klasicne ?

2.Treba mi TFT monitor od 19 inca pa bi voleo neke preporuke, vidim da im cena stalno pada.
(Bavim se muzickom produkcijom i ne igram FPS igre, mada bi voleo pristojan odziv i performanse za neke razumne pare)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 17:30 - pre 211 meseci
Za zračenje ne brini, to nisu katodne cijevi sa VN trafoom od prije 50g :)
Za izbor monitora....http://www.elitesecurity.org/t67358-Izbor-izmedju-Monitora
http://www.elitesecurity.org/t...i-odnos-cene-kvaliteta-TFT-inc
http://www.elitesecurity.org/t...cite-Samsung-BF-ili-Samsung-BF

....ima jos dosta tema oko izbora monitora

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 17:31 - pre 211 meseci
Imas dosta toga, pa koristi pretragu

1. Zracenje = 0 i slovima nula
2. za 250 ojra mozes pronaci inca widescreen , recimo Samsung 940BW i sl
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 17:37 - pre 211 meseci
Ti si barem četvrti čovek iz domena muzičke produkcije, koji pita za zračenje monitora. :)
Vi baš imate fobiju od zračenja, čini mi se? :)

Šala mala. Zračenje je fakat nepostojeća stavka kod TFT tehnologije. Naravno, nije svako zračenje isto. Ima ih više, a kod TFT-a je prisutno jedino elektromagnetno zračenje i logično je pretpostaviti da je, takvo-kakvo je, prilično slabo, uzimajući u obzir da ceo monitor povlači vrlo malo struje (u proseku oko 30w), što nije direktno srazmerno emisiji zračenja, ali se može uzeti kao nekakva mera poređenja, odnosno etalon.

Potpuno je druga priča to što je EM zračenje praktično totalno bezopasno (svaki kućni uređaj, a posebno telefon) "isijava" barem 10 puta više EM zraka od prosečnog TFT-a.

O gama zračenju nema ni govora - TFT tehnologija prosto izuzima takvu mogućnost.

Što se izbora konkretnog modela tiče, sačekaj preporuke drugih korisnika, pošto od mene nećeš dobiti nekakvu korisnu. Ja TFT monitore mrzim iz dna duše (lično, višestruko iskustvo paralelnog korišćenja obe tehnologije, pokazalo mi je mane TFT-a izraženijim nego što mogu da prihvatim). Ako bih nešto i preporučio, to bi bilo malo skuplje, ali ipak ne preskupo. Na primer Samsung 971P.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sneak

Član broj: 94404
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 18:50 - pre 211 meseci
Hvala Storm, nego ostaje nerazjasnjeno tvoje misljenje o vecim manama tft monitora?

Ne bavim se dizajnom pa mi verodostojnost boja na monitoru ne znaci mnogo, ako si na to mislio...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 20:16 - pre 211 meseci
"kockasta" slika. ima o tome i slicnim stvarima rasprava u "lcd vs crt" temi, samo potrazi.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka27.11.2006. u 21:29 - pre 211 meseci
Tako je. Pretraga, pa ako nešto ostane nejasno, slobodno postavi pitanje :)

Kao što rekoh, većini prosečnih korisnika ne smetaju stvari koje meni smetaju. Te mane su posebno beznačajne kada se baviš baš time čime se baviš. Sve dok rad ne zahteva savršen prikaz palete, savršenu vidljivost iz svih uglova, kao i beskomromisni scroll, dotle su mane i moje mišljenje vezano za njih - irelevantne.

Naravno, ukusi su različiti, a kriterijumi još različitiji. A opet, svemu tome na kraj stoji namena, koja bi trebala biti i presudna pri odabiru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka28.11.2006. u 08:06 - pre 211 meseci
Widescreen sam ti predlozio zbog njegovog oblika.
Mislim da ce ti biti pogodnije da postavis vise otvorenih programa/prozora po horizontali

A cena je potpuno razumna a ipak se radi o 19 inca

imas vec temu na tu temu http://www.elitesecurity.org/t211990-TFT-wide-grafika
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

sneak

Član broj: 94404
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: par TFT pitanja, zracenje i preporuka28.11.2006. u 23:30 - pre 210 meseci
Hvala svima...kada procim postojace teme pitacu jos nesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: par TFT pitanja, zracenje i preporuka

[ Pregleda: 4838 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.