Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14517 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA04.12.2006. u 11:27 - pre 210 meseci
Ma pusti to sta ti oni kazu. Ja placam ulje isto toliko (Valvoline) pa ga menjam na 4-5000 ili 6 meseci (sta dodje pre), pod obavezno. To je stvarno minimum koji mozes da uradis za svoj auto. A i vrlo je jeftino kada pogledas koliko znaci. Neko ce ti reci da sa pojedinim sintetickim uljima mozes da predjes i po 20-30k kilometara a sa nekim mineralnim po 7-8k, ali ja zaista ne bih zeleo to da isprobavam. Vec posle 4000 osetim kako motor za nijansu malo drugacije radi, drugacije se cuje i vibrira. Kada zamenis ulje, ono milina:)

Ulje menjam sam (sto bi preporucio svakome), tako da racun izadje oko 1800 dinara sa filterom i pola sata posla. Ne znam za tvoj Ford, ali na Toyoti ulje mozes da zamenis bez kanala i dizalice, tako da mi jedino treba ravna povrsina... Toliko para potrosim na benzin za nedelju dana i stvarno mislim da to nije nikakav trosak, a velika korist.


P.S. Mislim da to nije slucaj kod tebe, ali znam da potrosnja ulja zavisi i od nacina voznje. Meni se ulje uopste ne trosi, ali kada sam bratu jednom pozajmio kola - uspeo je da sagori cca 1/2 litre za 20 minuta zato sto ga debil vozi na crvenom (gas do daske, pa polako pusta kvacilo). To ubija motor i trosi ulje k'o ludo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA04.12.2006. u 11:32 - pre 210 meseci
Ja sam pomenuo fabiu, ona mi potrosi vise od pola litre na 4000km i kazem ti da to nije nista, sve zavisi i koliko ga gazis...
A to sto ti garantuju u servisu zato ulje ne znaci i to da ne treba da kontrolises ulje i dolivas po potrebi.
Ulje ne moras menjati na 3500km, ja ga recimo menjam na 6000km, ti mozes i na 10000km, a do tada kontrolisi, dolivaj i gledaj da ga uvek bude dovoljno...
U ostalom pitaj u servisu, siguran sam da ce ti reci isto sto i meni...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

stefanbg
bgd

Član broj: 123775
Poruke: 4
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA04.12.2006. u 12:01 - pre 210 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru. Verovatno cu da probam to ulje. Neki mi jos sugerisu da probam Fordovo ulje. Ima ga u nekim prodavnicama za Fordove delove.

Posto Fiesta nema 6 cifru ( merac predjene kilometraze ) ne mogu da utvrdim koliko je presla. Tako da na satu stoji
06.000 km ( to moze da bude 106 a moze da bude i 206.000 km ) ko ce ga znati.

Pregledao sam i poklopac za ulje, nema niceg belog niti nekakvih drugih znakova.

Hvala svima u svakom slucaju, verovatno sam smorio i u nekoj drugoj zemlji bi mi rekli sta bre oces auto 9. god a da ti radi besprekorno menjaj debilu...ali posto je ovo Srbija auto od 9. god se smatra novim - na zalost tako i na na njega gledam.
S
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA04.12.2006. u 15:01 - pre 210 meseci
Kad si vec pomenuo chep, pogledaj ispod njega da li je zapusen skorelim uljem. Ako jeste, skini i ocisti u benzinu ili u nekom drugom sredstvu za rastvaranje masti. To moze da ti napravi velike probleme, tj. mogu da ti propiste semerinzi, i da ostetis remenicu radilice. To se meni desilo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto]Panika me HVATA - potrosnja ULJA kod FORDA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14517 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.