Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw

[es] :: Elektronika :: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw

[ Pregleda: 24237 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZELEZNIK BG
bg

Član broj: 123825
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw03.12.2006. u 23:31 - pre 211 meseci
Iskopao sam jednu staru TA pec ELIND od 2,5kw za DZ koja mi je dosla ko kec na jedanest (taman sam hteo da dam 60-ak e za polovnu),jeste da joj radi samo jedan grejac pa joj treba citava noc da se napuni, ali kada se napuni greje ko luda,


Jedino je problem sto termostat (poveci plasticni tockic sa leve bocne strane gledajuci je spreda) izlizan tj NE VIDE se brojevi, ISPADA, a i vrti se SKROZ u krug (ili vise krugova ako hoces) i to u oba pravca tako da ne znam na koliko sam je ukljucio a to je nezgodno ako odem na duze od kuce ili ostavim je da se puni preko noci.



Ja imam iskustva sa EI TA pecima, kod njih se tockic termostata okrece od 0 do maximalnih 3 za nekih 3/4 kruga u - smeru (smer kazaljke na satu),ali ovaj je malo drugaciji pa bih molio da mi

NEKO OPISE RAD ELINDovog termostata

Olaksavajuca okolnost je sto se kod ovog termostata osete 3 sklocanja jedo za drugim kada vrtim dugme, a ponekad osetim icetvrto malo dalje pa mi to moze sluziti kao reper.
Inace grjac (punjenje peci) se ukluci negde van tih skljocaja (doduse kad mi tockic ispadne ko za u koji polozaj ga ja vratim) nevezano za smer obrtanja.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw04.12.2006. u 08:04 - pre 211 meseci
Granicnik hoda osovine je polomljen/izkrivljen.Ako nemas iskustva u fuseraciji,kupi nov termostat.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ZELEZNIK BG
bg

Član broj: 123825
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw04.12.2006. u 20:13 - pre 211 meseci
Nazalost iskrsli mi jos neki problemi sa ovom peckom,
prilikom transporta nesto se izgleda odkacilo ili je crklo (valjda nije grejac) pa vise ni nepuni iako kontrolna lampica gori
te cu ipak morati da pozovem nekog vicnijeg.

Hvala u svakom slucaju.

[Ovu poruku je menjao ZELEZNIK BG dana 05.12.2006. u 10:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Nikako da napuni do trojke05.12.2006. u 12:37 - pre 211 meseci
Citat:
ZELEZNIK BG: Nazalost iskrsli mi jos neki problemi sa ovom peckom,
prilikom transporta nesto se izgleda odkacilo ili je crklo (valjda nije grejac) pa vise ni nepuni iako kontrolna lampica gori
te cu ipak morati da pozovem nekog vicnijeg.

Hvala u svakom slucaju.

[Ovu poruku je menjao ZELEZNIK BG dana 05.12.2006. u 10:58 GMT+1]


Ispravnost grejača možeš proveriti unimerom, ali samo dok je peć isključena i nije pod mrežnim naponom.


A sada problem koji mene muči...
Prijatelj poseduje TA peć koja nikako ne može da se napuni do trojke. Svi grejači su ispravni, do njih stiže napon od 230 V koliko iznosi mrežni napon u njegovoj zgradi. Termostat isključuje na položaj 1 i 2, ali na 3 nikako neće. Pomislio sam da je prostorija suviše velika i hladna i da peć nikako ne može da dostigne zadatu temperaturu, ali isto se dešavalo i ovih toplijih dana. Znači, grejači su ispravni, a termostat ne isključuje kada je postavljen u položaj više od 2 jer (valjda) ne može da se zagreje toliko.
Ne isključujem mogućnost pogrešnog subjektivnog osećaja toplote spoljašnosti peći, ali prijatelj vec godinama koristi tu istu peć. Da li neko ima neki predlog? Da li neispravan termostat može da dovede do ovakve pojave?
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
212.200.240.*



+8 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw05.12.2006. u 13:35 - pre 211 meseci
I na mojoj TA peći javlja se isti problem. Jednostavno termostat ima previše širok hod, tako da grejači NIKADA ne mogu dostići termostatom postavljenu temperaturu. Pretpostavljam da je to mana lošeg podešavanja termostata u fabrici (ukoliko je podešavanje termostata uopšte i vršeno). Ukoliko termostat ispravno radi na dvojci, ostavi ga tako.
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw05.12.2006. u 14:15 - pre 211 meseci
Mene samo zanima da li se nešto stvarno desilo sa termostatom ili onaj moj prijatelj greši u proceni spoljašnje temperature peći :)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw05.12.2006. u 20:32 - pre 211 meseci
Postoji mogucnost da je postavljen slabiji grejac.Da termos nevalja izbacio bi sigurnosni termos
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw05.12.2006. u 22:23 - pre 211 meseci
vrlo je moguce da je sonda termostata izasla iz svog originalnog lezista pa vise ne "ocitava" pravu temperaturu.
znaci ako se pomerila prema hladnijem mestu to je razlog zasto termostat nece da iskljuci.
a mala je sansa da je termostat rastelovan a da je neispravan skroz ne bi nikako gasio.
u svakom slucaju je bolje da gasi pre nego da ne ugasi nikako iako postoji sigurnosni termostat (ako ga neki nadrimajstor nije izbacio kao deo koji samo smeta ).

ja tu ne bi dirao nista.

pozdrav
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw05.12.2006. u 23:19 - pre 211 meseci
Sonda je na svom mestu. Nije u prekidu. Ipak, ja mislim da je termostat malo raštelovan i da se mom prijatelju čini da je peć nedovoljno vruća spolja. Moraću da odem i lično je ispipam dok je vruća. Ja sam je pregledao dok je bila hladna i nisam imao priliku da je opipam posle par sati punjenja.

Kako obično izgleda taj sigurnosni termostat? Jedan termostat je onaj na koji ide i točkić za regulaciju punjenja, a gde je taj sigurnosni??? Mozda je i ta TA peć imala bliski susret sa nekim nadrimajstorom...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw06.12.2006. u 00:26 - pre 211 meseci
sigurnosni se nalazi malo ispod glavnog termostata i videces da sve zice prvo idu na jedan pa onda na drugi termostat.
a inace je (uglavnom) crne boje,okrugao i ima u sredini dugme koje se vrati nazad ako termostat iskoci.

samo ja sad nerazumem u cemu je problem sto termostat ne moze da ugasi na 3...
bolje je to nego da gasi pre vremena i sa pec ne moze da se napuni do kraja...
u ovom tvom slucaju znaci da pec napuni maksimalno sto moze cim termostat ne iskljucuje na 3.
ne razumem poentu popravke ili zamene termostata kada i taj postojeci ne moze da iskljuci na maksimumu.
sta ces dobiti ako ti novi termostat iskljucuje na 3?
znam sigurno da nesec dobiti da pec bolje greje.
mozda nisam shvatio u cemu je problem ...

pozdrav
 
Odgovor na temu

mikaso
Miroslav Stević
Normasoft d.o.o.
Beograd

Član broj: 25773
Poruke: 116
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.normasoft.rs


+1 Profil

icon Re: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw06.12.2006. u 10:43 - pre 211 meseci
@tox master
Postoji sigurnosni termostat. Ima ulaz i izlaz za svaku fazu, ali kako je peć monofazna samo jedan ulaz i izlaz su iskorišćeni.
Sve u svemu, ja sam utvrdio da je sve ispravno, a jedini je problem je taj što se mom prijatelju čini da peć slabije greje u odnosu na prošlu zimu i da je tada isključivala na 3.

Hvala!
 
Odgovor na temu

miki_diablo
Makedonija

Član broj: 213272
Poruke: 8
213.135.178.*



Profil

icon Potrebna pomoc oko peci Elind19.02.2009. u 20:29 - pre 184 meseci
Molim vas da mi neko da neki savet oko moje peci,mislim da je 3.5 kw sa dva grejaca.Majstor mi je promenio da radi od trofazne na monofazne.Jedan se grejac pokvario pa sam uzeo novi isti marke Elind.Moj problem je u tome sto na mestu gde je povezan grejac i zice,one pregrevaju i tope se,ali samo na kontaktu gde je novi grejac i zice,stari je u redu i radi nezavisno dali su otapale zice ili kraevi grejaca...

Molim Vas za Savet!!!!

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Potreban OPIS termostat TA peci ELIND 2,5kw

[ Pregleda: 24237 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.