Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

El. gitara za pocetnika

[es] :: Muzička produkcija :: El. gitara za pocetnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11610 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon El. gitara za pocetnika19.12.2006. u 19:22 - pre 210 meseci
Pozdrav svima.Vec dugo vremena zelim da kupim el gitaru a ne razumem se bas mnogo u gitare.Posto sad oko nove godine treba da idem u BG ukazala mi se prilika da je kupim pa bi bilo dobro da mi preporucite koju gitaru da kupim (i u kojoj radnji).Ne mora da bude neka mnogo dobra gitara,samo da je cena razumna posto za pocetak nameravam da sviram "sam sa sobom" ili neko zezanje sa drustvom dok ne naucim da sviram malo bolje pa mozda posle kupim i nesto ozbiljnije ali za sada samo neka osnova.Sta jos da kupim koje pojacalo ili sta mi vec jos treba.. :D Hvala unapred

PS muzika koju slusam i koju bi voleo da sviram je rock i HM _I,,I

Pozz
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika19.12.2006. u 22:41 - pre 210 meseci
Trebalo bi da navedeš koliko bi para mogao da potrošiš na gitaru, koliko na gig bag/ štimer/ kabl(ove)/ trzalice/ pojačalo/ procesor. Recimo da bi kombinacija Yamahe Pacifice 012 i nekog DigiTechovog procesora tebi radila posao, ako kod kuće možeš da sviraš kroz neku mini-liniju/ kompjuter(ske zvučnike). Imaš sreću da dolaziš u Beograd za Novu godinu, pošto baš sada MitrosMusic (lako ćeš im izgooglati sajt, a tamo imaš i adresu) imaju novogodišnji popust na manje-više sve, a i najveći izbor gitara na licu mesta. Bez sumnje ćeš tamo, od pedesetak modela Squiera i Yamaha i oko deset modela DigiTechovih procesora naći nešto i za svoj džep.

Okvirno, pričamo o oko 150 evra za gitaru i oko 100-150 za procesor.



DigiTech RP250, najnovija serija, sada snižen na 14000 (ovaj najdonji):



Aj pa se javi šta si pazario.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika20.12.2006. u 11:38 - pre 210 meseci
Kako bih prosao bez procesora? :D

BTW sta milis o Squier Bullet Strat koji je na popustu u mitros musicu?

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.12.2006. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika20.12.2006. u 12:11 - pre 210 meseci
Bez procesora bi mogao da uzmeš neko malo Yamahino, Rolandovo (MicroCube) ili Brand X pojačalo za oko sto evra. Ako ćeš potpuno bez toga, onda samo gitara - uštekaš je u kompjuter, a tamo ti, na primer, radi AmpliTube Uno ili AmpliTube 2.1 Demo (imaš free download sa IK Multimedijinog vebsajta).

Squier je možda malo jeftiniji, ali ti si rekao da bi svirao hevi metal, zar ne? Pa kako onda bez bar jednog hambakera? Pacifica 012 ima jedan (uz kobilicu) a Squier nema, on ima tri singlecoil magneta, kao klasičan Stratokaster. Ako i dalje ostaješ pri sviranju nečeg jako tvrdog, drži se te Yamahe.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika20.12.2006. u 14:27 - pre 210 meseci
Sa singlom nema nista od sviranja metala .
Imas u sky-u za 200 evra Aria MAC-40. Mislim da je odlicna za te pare. Arie su u principu ocaj (narocito stg) ali baci pogled i na XL-DLX (180e), mozda nije losa , bar izgleda onako "metalski" . A koliko bi ti dao para za gitaru?
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika22.12.2006. u 19:46 - pre 210 meseci
Da li je bolje da (u nedostatku kinte za neko bolje) kupim neko od onih mikro pojacala(kao ovo dole) ili bolje da ga uopste i ne kupujem?


Marshall

MS-4 Micro Stack
36 €
- gitarsko mikro pojačalo,
- dve zvučne kutije snage 2W sa glavom,
- gain, volume, tone kontrola,
- 9V napajanje baterijom,
- 26 x 11 x 6cm dimenzije

 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika23.12.2006. u 00:30 - pre 210 meseci
Bolje se cukaj u komp dok ne skupis pare za neko normalno pojacalo.
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika23.12.2006. u 02:15 - pre 210 meseci
Ja sam imao baš taj MicroStack kao svoje jedino pojačalo dosta dugo, bio sam mlad, glup, i sada se natenane kajem... Čim se "bocneš" u nešto iole veće - biće ti žao što si davao čak i samo 30 evra za njega. Nema tu mnogo od "pojačala" - on može da se pristojno dernja (toliko da je meni na vrata dolazio komšija da me utišava, a ja umirao od smeha, da sam ga sakrio iza leđa i rekao "pa ja nemam pojačalo, uđite i uverite se" čovek bi otišao sluđen ili mislio da ga opasno zavlačim) ali je to samo mutna distorzija i to prilično loša, imam još uvek neke snimke koje sam radio njim, čuvam ih da sebe zasmejavam.

To pojačalce je uglavnom namenjeno za ukras, štimovanje (možda zagrevanje u garderobi pre nastupa) i kao "practical joke".
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika23.12.2006. u 10:38 - pre 210 meseci
Znaci preko kompa? OK
Samo ne znam dali mi treba neka bolja zvucna karta ili ne?
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika23.12.2006. u 14:12 - pre 210 meseci
Ma jok , ja imam integrisanu i super radi, asio4all me je spasao doduse .
Ako je sledece pitanje kako da povezes gitaru sa kompom i koje programe da koristis pretrazi malo forum jer je bilo dosta price o tome .

Jel si se odlucio za neku gitaru?
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika23.12.2006. u 20:12 - pre 210 meseci
Imam ja mikro pojacalo fender mini twin oblozen tweed-om... nije losa stvarcica, nosio sam elektricnu gitaru na more :D
Inace taj marshall je skoro nemoguce naci i kosta vise od 30 eur (ja sam mini twina platio 60 eura, pre nekih 6 meseci)
Nego skupi ti jos malo kesa pa kupi sebi neko pristojno sobno pojacalo 10-15w koje nece biti mnogo skuplje od tog mikro pojacala
 
Odgovor na temu

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika24.12.2006. u 12:32 - pre 210 meseci
Hvala svima na savetima :D

"Jel si se odlucio za neku gitaru? "
Pa najverovatnije Pacifica 012 :)
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika24.12.2006. u 22:47 - pre 210 meseci
Kad smo vec kod toga
Sta je bolje uzeti: Nekog squiera ili neku pacificu? To bi mi bila neka "bolt on project" gitara koju bih doradjivao u buducnosti
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika24.12.2006. u 23:06 - pre 210 meseci
Nisam upucen u cene u zadnje vreme ali razmisli o Ibanez GSA60, za doradu dusu dala . I onako "fabricki" je odlicna ali ako bi menjao magnete i zezao se sa njom mogao bi da napravis cudoviste.Jedina mana (meni) je sto nema 24 praga. I mislim da je preko 200 evra, bar je bila. Mozda i GRG170 , GRX140 , GAX...koji je vec. Sve su to jeftinije gitare sa velikim potencijalom . Ali ja sam Ibanez freak tako da...
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika24.12.2006. u 23:19 - pre 210 meseci
Ok su ibanezi (volem i ja ibaneze) ali sam razmisljao o stratolikoj gitari jer su najjednostavnije, a i uskoro kupujem neku ozbiljniju humbucker gitaru tako da cu na tom polju biti miran neko vreme
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika25.12.2006. u 00:50 - pre 210 meseci
Šta misliš o Squier Standard Telekasteru? Nemaš muke oko tremola (da li je dobar, da li je loš, treba li ga menjati), u Standard seriji dobijaš dobre magnete (AlNiCo V) i OK čivije, ako uzmeš model sa gifplatnom od palisandera ne moraš da se nerviraš oko nelakiranog vrata, vrat je malo deblji od Squier Standard Strata (može da pretrpi više zezanja i teže žice), radijus je bliži dvanaestici nego devetci (ok za sve varijante, od shreda do slajda). Plus možeš da biraš između modela sa P90tkama i onog sa standardnim Telekaster magnetma (i jedni i drugi su najbliže humbuckerima što singlecoils ikada mogu da priđu, pri čemu su P90tke bliže ali malo više šušte).

Idealan Squier za sve i svašta bi bio Squier 51, ali sam u Mitrosu samo jednom video jedan od njih i, naravno, odmah je prodat (cena izvanredna, gitara sjajna - pravi nitrocelulozni lak na gitari od 200 evra, hej). Pacifike su možda za dlaku manje "serijske" od Squiera (ali baš samo za dlaku), pa ako ti je to bitno radi rezervnih delova, onda...
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jackhammer
Stefan Cirkovic
Beograd

Član broj: 118415
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika27.12.2006. u 10:33 - pre 210 meseci
Aj pogledacu te telekastere

Koja je razlika izmedju bulleta i squier standarda (osim magneta)?
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika27.12.2006. u 11:43 - pre 210 meseci
Standardi imaju telo "standardne" veličine, od punog drveta, sa tremolom su. Bulleti imaju manje telo od "propisanog", napravljeno od nekakvog laminata ili iverice (ili prosto lošeg drveta na koje je nalepljen jedan sloj jasena da izgleda lepo) i hardtail su.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Nightbringer

Član broj: 126241
Poruke: 7
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika29.12.2006. u 11:43 - pre 209 meseci
Znaci da bi koristio komp kao pojacalo treba mi samo gitara-pojacalo ( :D ) kabal koji cu da roknem u zvucnu kartu?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.24.27.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: El. gitara za pocetnika06.01.2007. u 19:50 - pre 209 meseci
I treba ti adapter sa širokog "bajoneta" na uži (onaj koji odgovara zvučnoj karti).
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: El. gitara za pocetnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11610 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.