Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta

[es] :: .NET :: ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta22.12.2006. u 09:49 - pre 210 meseci
Imam na formi Button1 i Button2.

U proceduri Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)

zelim poziv

call Button2_Click

Ali mi prijavi gresku jer click event ima parametre sender i e.

Glupo mi je da na tom mestu kopiram isti kod kad mi treba poziv tog clicka. Ili treba da prosledim sender i e, ali na koji nacin.

Mozda je pitanje glupo i pocetnicko ali mi bas pravi problem.


 
Odgovor na temu

Radudzoni
Radoslav Jovanovic
Beograd

Član broj: 8384
Poruke: 133
*.fiberop.matgnet.com.



Profil

icon Re: ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta22.12.2006. u 09:56 - pre 210 meseci
Code:
Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)
       {
               Button2_Click(Nothing, Nothing)
       }


A mozes i taj kod koji ti je "glupo da kopiras" da stavis u neki metod pa onda da kopiras samo poziv tog metoda...

Uzgred, sender ti je kontrola koja je "poslala" dogadjaj pa onda umesto Nothing mozes da posaljes i to dugme kao parametar.
 
Odgovor na temu

oggie

Član broj: 126613
Poruke: 140
212.62.49.*



+1 Profil

icon Re: ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta22.12.2006. u 10:16 - pre 210 meseci
Hvala puno, nemas pojma kako mi znaci ovako expresna pomoc.

Ja sam trazio po netu negde pise Button.PerformClick ali kod mene to nema.
Pa sam probao call Button1_Click (button1,e.Empty) ali opet prijavljuje gresku.

U tom dugmetu mi je vazna logika koja mi se ponavlja na vise mesta, pa mi zato treba njegov klik, mada se slazem da sam to mogao posebno da izdvojim.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP 2.0 Kako u okviru jedne procedure prozvati click event nekog dugmeta

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.