Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gettext i multithreaded server - mogući problemi

[es] :: PHP :: gettext i multithreaded server - mogući problemi

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Whalata
Srbija

Član broj: 54944
Poruke: 58
*.suonline.net.



+1 Profil

icon gettext i multithreaded server - mogući problemi23.12.2006. u 14:16 - pre 210 meseci
Pokusavam da internacionalizujem PHP aplikaciju.
Kao logično rešenje za dedicated hosting, nametnuo mi se Gettext. Nisam ga do sada koristio, ali sam ga probao u lokalu i čini mi se da dosta lepo radi (ako zanemarim to da moram da restartujem apache svaki put kad izmenim nesto u po fajlu). Ono sto mene zbunjuje je upozorenje koje sam nasao na stranici
http://www.php.net/manual/en/function.setlocale.php

Citat:

Warning
The locale information is maintained per process, not per thread. If you are running PHP on a multithreaded server api like IIS or Apache on Windows you may experience sudden changes of locale settings while a script is running although the script itself never called setlocale() itself. This happens due to other scripts running in different threads of the same process at the same time changing the processwide locale using setlocale().

Da li ovo ima ima nekog uticaja na relativno Apache/2.2.0 (Linux/SUSE) i PHP/5.1.2 ?
Poslednje što želim je da mi korisnici prijavljuju da im se neke strane ne učitavaju na željenom jeziku, a da sam ja pre toga potrosio 3 dana na uvođenje ovog sistema.

......pola sata kasnije.......

Pogledao sam kako je loaduje PHP na serveru. Izgleda da nemam sreće. Naišao sam na ovaj red u /etc/apache2/sysconfig.d/loadmodule.conf
Code:
LoadModule php5_module /usr/lib64/apache2/mod_php5.so

Moja je predpostavka da mi gettext neće raditi kako treba.

Da li je gettext vredan toga da tražim od server admina da podesi da PHP ide kao CGI, a ne kao modul? Jako me interesuje šta mislite.
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: gettext i multithreaded server - mogući problemi08.02.2008. u 14:24 - pre 197 meseci
I ja sam upravo natrcao na isti problem. Skroz mi je neverovatno da niko nije odgovorio na ovu temu preko godinu dana.

Upravo sam sproveo par testova na localhost-u. Podesim locale na sr_CS, i klikcem na refresh. Na svakih random(x) pokusaja mi se tekstovi prikazu u default locale-u.

E sad, ako se o necem drugom radi, molim za bilo kakva uputstva. Hvala.
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: gettext i multithreaded server - mogući problemi

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.