Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17508 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.219.*



+4 Profil

icon Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 17:23 - pre 210 meseci
27.12.2006, BEOGRAD
Izvor: (Beta)
ZAPEČAĆENO SEDAM RADIO STANICA U BEOGRADU I TV PALMA

Republička radiodifuzna agencija danas je zatvorila sedam radio stanica i jednu TV stanicu koje su bez dozvole emitovale program na području Beograda.

U saopštenju RRA navodi se da su "mere prinudnog izvršenja odluke o zabrani emitovanja programa" preduzete prema radio stanicama Kruna, Hit, Kriket, OK, KOntakt, Radio 24, Maksis i televiziji Palma.

Predstavnici nekih od navedenih radio stanica pružili su otpor službenim licima, a neki su polomili službeni pečat kojim su zapoečaćeni objekti i emisiona tehnika, navodi se i dodaje da će protiv počinilaca tih dela biti podnete krivicne prijave.

RRA je podsetila da je emitovanje radio i televizijskog programa bez dozvole protivzakonito i najavila da će svim stanicama na teritoriji Beograda koje rade bez dozvole onemogućiti rad.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 21:07 - pre 210 meseci
Pa dokle!!! Ima li to nasilje kraja kome ni Savet Evrope ne može ništa. Ima
li zakon nad tim RRA koji pesmu "Marš na Drinu", naziva najvećim zlom????
Izvinite, ali sam još jednom jako ogorčen!!!!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 22:37 - pre 210 meseci
Iako baš ne mirišem RRA, ne mogu da se ne složim da je gašenje tv palme dobro delo. Očajnije televizije na svetu definitivno nema. Ajd što mi se ne sviđa muzika koja ide, to nije problem, nego je pola ekrana zauzetro smsom i reklamama, osim kad idu bioklinika reklame i sl. Još se vratio i onaj bradati majmun. A nemaju ni filmove, ni serije. Čemu takva televizija?

Jedino što je valjalo na TV palmi je to što je pre 10+ godina išao M.A.S.H.

Citat:
agasoft:koji pesmu "Marš na Drinu", naziva najvećim zlom????

Jesi li siguran da je RRA dala takvu izjavu? Imaš neki izvor?
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 22:40 - pre 210 meseci
hmm maksis bg as... pobogu, sta cemo slusati? Zatvaraju sve stanice koje su
valjale necemu.
Ovo sto se radi moze samo u srbiji i nigde vise! ogorcen sam.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 22:52 - pre 210 meseci
pitam se sta tamo trazi Vladika porfirije?
Kada je bk tv gasen on je gostovao u jednoj emisiji. Voditeljka ga je tako
zestoko ispreskakala da je to strasno...
Zar svestena lica da ucestvuju u takvom ne moralu?
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...28.12.2006. u 23:07 - pre 210 meseci
Pogledaj novine od srede trinaestog decembra. tamo sve piše. pronaćiću tačno
članak i daću ovde. sto posto sam siguran da je takvo saopštenje izdala RRA.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...29.12.2006. u 09:23 - pre 209 meseci
Citat:
Emilio Ranchez: Iako baš ne mirišem RRA, ne mogu da se ne složim da je gašenje tv palme dobro delo. Očajnije televizije na svetu definitivno nema.


TV Palma i TV Palma plus su slicne k'o da su "braca po materi", te se nadam da ce se i s ovom drugom dogoditi to isto. Uostalom, samopromocija vlasnika TV Palma je daleko zesca od samopromocije vlasnika TV BK, jedino sto se ovaj drugi nije slizao s ovom vladom ("čivta se pri muži", sto bi rekao nas burazer ministar) sto ga je kostalo televizije.

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...29.12.2006. u 09:52 - pre 209 meseci
Citat:
Još se vratio i onaj bradati majmun.


Miki Vujović? Hmmm, on je vlasnik Palme... nema on na šta da se "vraća", on je sve vreme tu, još od "Jugoskandika", SSJ, Arkana itd... OSIM ako to nije Baja Špadijer, vlasnik "Bioklinike"... što je slično/isto.



Mene zanima kako to imate opravdanja za očigledan pokušaj kršenja zakona o radio+tv difuziji, fizičkim opiranjem?

Ako im je (ugašenima, tj. TV Palmi) rečeno da nisu prošli konkurs, ako im je dat rok da se prebace na neki drugi medij (kabl, net) ili lokalizuju, ako se fizički opiru... šta treba da se uradi?

Dalje, partizanski, "građanski" otpor više ne pali... evo vam "oružara" u Kragujevcu ili pančevaca. Pozatvaraće se sve nelegalne TV i radio stanice, plaćaće se tantijeme izvođačima, tako je svuda u kulturnom svetu, mahom...

Ne žalim ih. Žalije mi je što su neki drugi, možda i crnji prošli, a ovi nisu.

Radio stanice su stvarno besmisleno mnogobrojne, za ovima niko neće plakati.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...29.12.2006. u 12:51 - pre 209 meseci
jel ti smetaju te mnogobrojne radiostanice? jel im daješ hleb za doručak ?
pa valjda je bolje da ih bude što više. a to što ovi puštaju samo njima
bliske srodnike, dovoljno govori o POŠTOVANJU LJUDSKIH PRAVA, EVROPSKIH
STANDARDA I KONVENCIJA!!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...29.12.2006. u 14:15 - pre 209 meseci
Da, smetaju mi piratski puštači loših MP3-jeva, kao i preterana gužva na skali od 87.5 -108 MHz.

Citat:
pa valjda je bolje da ih bude što više


Ne... malo... ali kvalitetno. Jedino tako se može raditi. Meni smeta što gomila stanica pušta muzika, a da ne plaća autorska ili izvođačka prava. Ovako će popiti packu, osim ako ih neki "čika Velja da bonu" ponovo ne vrati online, kao i ostale preregistracije CG-SR.

Citat:
POŠTOVANJU LJUDSKIH PRAVA, EVROPSKIH
STANDARDA I KONVENCIJA!!!!


Ne teoretiši... niko im nije (komunjarski) odsekao glavu. Elem, imaš li ti štete od toga?
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...29.12.2006. u 22:50 - pre 209 meseci
Imaš li ti koristi od toga? jeli neko prekršio tvoje autorsko pravo? Jel
neko tebi naštetio zbog toga što pušta muziku bez plaćanja autoriskih prava?
Nije li tim muzičarima dosta zarade sa koncerata, tezgi, i prodatih
albuma,pa bi sad još da ojade radio stanicu koja se recimo čuje samo u BG?
Šta tebe pogađa što neko nije platio Peri dugovanja? Zaista ne razumem.A
isto kao da su im glavu odsekli,jer su im uzeli hleb oni koji imaju da
prehrane pola države, a troše novac dok gladni umiru!!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 00:29 - pre 209 meseci
Naklapaš... nažalost. Ne ljutim se, nego mi je krivo...

Kao članu SOKOJ-a, koji ima registrovana dela i kao autora, direktno me već godinama kradu. Nemam snage da ti objašnjavam kako, sve je to odavno prežvakano. Uglavnom, preko neplaćanja tantijema.


Bitno je da mi je direktno UKRADENO, ako samo računam od 2000-te (od "demokratskih promena") oko 4000 evra. Pa ti vidi što sam ljut ili se radujem što ukidaju lopove i utajivače poreza.

Ima ljudi koji ne idu na "tezge" i ne održavaju koncerte, a zovu se kompozitori, aranžeri, producenti... tebi bode oči manje od 10% muzičara i pevača u Srbiji (oni što se čepe po TV). Mi ostali gledamo kako tih 10% odnosi 90% novca, manje ili više nepravedno.

Treba da znaš da estrada+svi mediji utaje državi oko 90% poreza. Počevši od spikera koji čitaju reklame, preko tezgi narodnjaka, do medijskih i marketinških magnata... svi barataju mahom sa kešom-narukvicama i zvanično imaju jako malo para na računu ili vode duplo knjigovodstvo.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 09:55 - pre 209 meseci
Citat:
 Naklapaš... nažalost. Ne ljutim se, nego mi je krivo...
Kao članu SOKOJ-a, koji ima registrovana dela i kao autora, direktno me već godinama kradu. Nemam snage da ti objašnjavam kako, sve je to odavno prežvakano. Uglavnom, preko neplaćanja tantijema.

Bitno je da mi je direktno UKRADENO, ako samo računam od 2000-te (od "demokratskih promena") oko 4000 evra. Pa ti vidi što sam ljut ili se radujem što ukidaju lopove i utajivače poreza.
Ima ljudi koji ne idu na "tezge" i ne održavaju koncerte, a zovu se kompozitori, aranžeri, producenti... tebi bode oči manje od 10% muzičara i pevača u Srbiji (oni što se čepe po TV). Mi ostali gledamo kako tih 10% odnosi 90% novca, manje ili više nepravedno.

Treba da znaš da estrada+svi mediji utaje državi oko 90% poreza. Počevši od spikera koji čitaju reklame, preko tezgi narodnjaka, do medijskih i marketinških magnata... svi barataju mahom sa kešom-narukvicama i zvanično imaju jako malo para na računu ili vode duplo knjigovodstvo.
Pozdrav!

Mislio sam da srežem ova citat, ali ceo je na mestu!

Medjutim, sa jednim se ne slažem.
Po meni, nije poenta zatvarati radio stanice, prodavnice i sl.
Vec ih naterati da rade po propisu.

Vidi analogiju, (zato sam pomenuo prodavnice)
kad radiš po propisima, imaš registrovanu radnju, plaćaš dažbine, inspekcije dolaze u terensku kontrolu,
a, u isto vreme, na raznim pijacama se ista roba prodaje , da ne kažem kako

Ja sam mišljenja da treba dozvoliti konkurenciju, pa i u sferi medija, u interesu onih koji
žele da se informišu. Neka sami odaberu sta ce slušati.
Ali pod jednakim uslovima!!!

Kvalitet je trajan.
"Novokomponovani" traju par meseci. Ko "dotegne" celu godinu, svaka čast!
Ne može se porediti sa jednim Mikijem Jevremovićem (nije muzika koju slušam - ali je poštujem)
Stonsima, Santanom, pa što ne reci i Bregom, koji traju po 20 - 30 godina

Ako već postoje propisi, jednom se moramo navići i da ih poštujemo, inače....
Neću ovde reći kako se to "inače" naziva

@ton_majstor-e
Tek da znaš, kad sam "tezgario" sa gitarom pre 20 i više godina,
isplata je bila preko ŽR i nisam mogao da podignem pare, dok neki procenat,
sad de ne sećam koliko,ali nije bilo puno (davno je bilo), ne uplatim po osnovu autorskih prava.
Ni ja, ni moje kolege se nisu ljutile zbog toga.

Pozdrav i srećna nova godina,
posebno onima koji rade za doček,
da bi uveseljavi ostale.








 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 10:31 - pre 209 meseci
Ma, tačno je da ih treba naterati da rade po propisima, ALI:

Propisan je ODREĐEN broj radio stanica u Bgd. Ovi nisu prošli KONKURS i zato su zatvoreni nasilno, jer dobrovoljno i na vreme nisu hteli.




Mada, sve je ovo offtopic, tj. više nevažno, jer TV Palma uredno emituje već par dana preko kablovske!

Znači, mi se ovde pi*karamo, a gosn. Miki ("dođite..") ili ko već, uredno prihoduje i dalje! Živela RRA!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 17:02 - pre 209 meseci
a mene zanima kako ti imas opravdanje za takvo ponasanje u slucaju bk tv, i
ovih radio i tv stanica. Pa protiv toga se bunio i savet evrope pa nista..
Sta treba da se desi u ovoj drzavi pa da se ovakvim stvarima stane na put.
Po kom osnovu je tv foks dobio nacionalnu frekvenciju na primer ili tv avala
koja nije ni postoja pre tog famoznog konkursa, a bk tv koji radi vec 10 god
i ima dobar program i veliku gledanost nije dobila tu frekvenciju.
Dalje, maksis i bgas su dve najslusanije radio stanice u beogradu uz radio
es, mada me prosto cudi da i on nije ukinut posto je vlasnik bg asa i radija
s isti.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 17:16 - pre 209 meseci
bravo aco konacno da se nas dvoica slozimo oko neceg 100 posto kad nemozemo
oko devojaka, ono bar oko zatvaranja radio stanica :)))))))))
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 20:06 - pre 209 meseci
Bravo Iksi evo ruke!!! Podrška za sve što pišeš
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...30.12.2006. u 20:18 - pre 209 meseci
Bravo, evo vajde i od ove teme...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
195.252.116.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...01.01.2007. u 11:30 - pre 209 meseci
gospodo.

citajte malo izmedju redova.

Sve sto ste napisali moze biti jedan mali procenat istine,nesto drugo se tu valja iza brda,ali ovde nije ni mesto ni vreme da prokomentarisemo.

Nema ovo veze ni sa zakonom ni sa moralom ama ni sa cime.
Ljubac
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...01.01.2007. u 19:17 - pre 209 meseci
ali ima veze sa politikom, novcem, i višim ciljevima viših sila i nadređenih
kompanjona
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Zapečaćeno 7 radio stanica u Beogradu i TV Palma...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17508 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.