Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da pristupim funkciji iz druge klase?

[es] :: Flash :: kako da pristupim funkciji iz druge klase?

[ Pregleda: 3382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon kako da pristupim funkciji iz druge klase?28.12.2006. u 18:40 - pre 210 meseci
Cao, hocu da pozovem neku funkciju koja se nalazi u klasi koju importuje glavna klasa. Recimo funkcija

Code:
nacrtaj(A1, A2, A3) {
      ...
}


se nalazi u klasi dva;

U glavnoj klasi sam u konstruktoru stavio

var _nacrtaj = new dva;

i negde u kodu glavne klase hocu da pozovem f-ju nacrtaj...

Kako to da izvedem, jel moze neki link ka tutorialu, nisam nasao? Jel u klasi dva f-ja mora da bude public? Poz
 
Odgovor na temu

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kako da pristupim funkciji iz druge klase?28.12.2006. u 23:39 - pre 210 meseci
Nema veze, nasao sam nesto na netu, nisam dobro razumeo hijerarhiju...

Evo linka ako nekog zanima: http://www.person13.com/articles/as2primerpartthree/


Nego sta ako vise subklasa extenduje superklasu? Kako onda da to prijavim... Sada imam tri klase koje linearno prate jedna drugu, svaka naredna extenduje predhodnu. A sta ako poslednje dve extenduju predhodnu, za koju treba da se veze movie clip???

[Ovu poruku je menjao sekvoja dana 29.12.2006. u 01:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
217.24.27.*



Profil

icon Re: kako da pristupim funkciji iz druge klase?04.01.2007. u 22:35 - pre 210 meseci
koliko sam ja skontao imash jednu superklasu i dve nezavisne podklase? Ukoliko hocesh MovieClip objekat u jednoj od njih jednostavno ga i ubacish u tu klasu, kao lokalni atribut te klase. Ukoliko se pak taj atribut [mc] pojavljuje i u drugoj podklasi, bolje je proslediti ga navishe, tj. navesti ga kao atribut superklase i automatski ce biti nasledjen od strane obeju podklasa, te se ne navodi posebno u svakoj od njih.

Tako je barem C++ objektno orijentisan. Kako bi se sada to sve vizuelno odrazilo u Flashu... Probaj, ili daj konkretniji problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: kako da pristupim funkciji iz druge klase?

[ Pregleda: 3382 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.