Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wc-solje u javnim ustanovama!

elitemadzone.org :: MadZone :: wc-solje u javnim ustanovama!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32743 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
212.200.181.*



+101 Profil

icon Re: wc-solje u javnim ustanovama!31.12.2006. u 10:15 - pre 210 meseci
Sve bolje od boljeg.Ovo ti je onaj fazon,da moje meni ne smrdi,jer fotke koje sam ja okačio,uopšte meni ne prave problem,
a zbog ovih drugih,umalo,ali stvarno umalo ne povratih.I ovo je deo života,možda čak i neka vrsta subkulture,ali nemojmo
više,aman,ipak nije moj stomak toliko jak.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: wc-solje u javnim ustanovama!31.12.2006. u 18:31 - pre 210 meseci
Kao sto je cesto slucaj, otislo se u off topic.

Wc solje se stavljaju u javne ustanove iz prostog razloga sto mnogi ljudi nisu u stanju da koriste cucavac - stari, bolesni, (pre)debeli i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
217.169.219.*



+2 Profil

icon Re: wc-solje u javnim ustanovama!31.12.2006. u 19:29 - pre 210 meseci
pa zar su toliko maloumni da ne mogu da stave 1 solju :1 cucavac pa ko hoce i moze neka cuci a ko nece neka sedi.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: wc-solje u javnim ustanovama!01.01.2007. u 00:36 - pre 210 meseci
Citat:
time: pa zar su toliko maloumni da ne mogu da stave 1 solju :1 cucavac pa ko hoce i moze neka cuci a ko nece neka sedi.
Ovo si dobro zapazio. Medjutim:

1. Mozda neko to ne bi radio iz cisto demagoskih razloga: "Ju, zar da mecemo cucavce, kao neki primitivci!" sto je bez veze, ali se na mnogim mestima rade bezvezne stvari, sto bi s***e bilo izuzetak ?

2. Postoje odredjene tehnicke teskoce i to bas velike. Debljina masivne betonske ploce u mojoj zgradi (12 spratova, 3 ulaza, mali monstrum) je reda velicine 10 cm. Solje su postavljene NA plocu, a output za "medij" je pozadi i ulazi u kanalizacionu cev horizontalno, tako da nema skoro nikakvog zahvata na betonskoj ploci, ako ne racunamo busenje rupa za 2 ili 4 savrtnja, kako gde, koje su malenkost. Isto tako, gornji komsija sa donjim po tom pitanju nema nikakvog kontakta. Skoro da nema mogucnosti da nesto curi dole (mada je bas meni curila voda sa plafona, ali je to proslo pored vertikalnih cevi ili kroz zajednicku cev za struju, za ventilator na vrhu zgrade, koji provetrava dodatni WC u svim stanovima a koji svaki korisnik moze da ukljuci kad hoce (!) ).

Dakle, postavljanje cucavca bi zahtevalo bitnu promenu gradjevinskih radova, ili nanize ili navise, sto je u danasnje vreme brzog zidanja sistemom klizajuce oplate bas veliki smor. Ne smem da se zakunem, ali mi se cini da sam negde vidjao cucavce podignute na neku platformu u odnosu na ostali pod u prostoriji - mozda je to bilo bas ovo cega sam se sada setio. Ispod cucavca mora da postoji sifon, koji je kod WC-solja integrisan u samoj solji, i opet je cucavac zbog toga mnogo vislji za gradjevince.

Kako god okrenes - s***e !
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: wc-solje u javnim ustanovama!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32743 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.