Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video materijal i izvrsnoj datoteci

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Video materijal i izvrsnoj datoteci

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XGhost

Član broj: 33279
Poruke: 331
*.PPPoE-4596.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Video materijal i izvrsnoj datoteci30.12.2006. u 20:24 - pre 210 meseci
Imam namjeru napraviti progam u kojem bi se nalazile video datoteke.
Zelio bih da te datoke nisu vidljive odnosno da iste ubacim u izvrsnu datoteku
te da ih pomocu uradjenog video playera koristim.
Jel postoji takva opcija.

 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Video materijal i izvrsnoj datoteci30.12.2006. u 21:56 - pre 210 meseci
Opcija je da ili napravis sam tako nesto ili da nadjes gotovu komponentu. Bila je jedna MultiData, ali nisam siguran da je mozes naci (mislim i na source).

Inace sam mozes to da uradis na vise nacina.

1) Jedan je da napravis svoj program koji ce na gotov exe da doda odredjen broj fajlova, a zatim na kraju da upise informacije o tome koliko je velik cist exe, zatim koliko ima fajlova koji su zakaceni, gde pocinju i gde se zavrsavaju. Poprilicno je prosto (mislim na mehanizam).

A u programu napravis sopstveni mehanizam za citanje tih podataka. Znaci otvara se binarno fajl, ali samo za citanje kako se Windows ne bi bunio jer je program koji otvaras kao fajl na disku startovan i krenes da citas ono sto si sa svojim alatom upisao.

2) Da na kraj exe-a dodas neki ID koji bi trebao da bude jedinstven tj. da je mala verovatnoca da se moze pojaviti u tom exe-u van tvoje kontrole, recimo:

XGHOST-9AF80A7D-DB76-4C92-A248-3566DD998E43-XGHOST

Pa posle tog ID-a da dodas podatke o fajlovima koje kacis, a zatim i same fajlove.

Onda iz programa kao u prethodnoj varijanti otvoris exe i trazis pojavu ID-a. Kada naletis na njega znas sta ide dalje...
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Video materijal i izvrsnoj datoteci31.12.2006. u 15:58 - pre 210 meseci
@morlic
Kako bi na kraj exe-a dodao neku svoju konstantu, misilm cisto iz delphi-a, bez koriscenja externih alata? Ako se mora koristiti externi alat, kako onda efikasno debagovati takav program?
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Video materijal i izvrsnoj datoteci31.12.2006. u 20:44 - pre 210 meseci
Iz Delphi-a mozes dodati samo kao resource, to nije problem.

Nisam shvatio za debagovanje?

Evo linka za dodavanje fajlova kao resource-a:

http://delphi.about.com/od/objectpascalide/l/aa021301a.htm
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Video materijal i izvrsnoj datoteci02.01.2007. u 17:02 - pre 210 meseci
Citat:
Nisam shvatio za debagovanje?


Mislio sam na to da preko resursa ne mozes direktno kontrolisati *gde* u kompajliranom exe fajlu ce se nalaziti tvoja ID konstanta, morao bi da koristis neki eksterni program (hex editor ili neki svoj "injektor"), a ako koristis externi program onda ne mozes debagovati jer pri svakom rekompajliranju moras opet da ubacujes svoje bajtove itd., na to sam mislio
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Video materijal i izvrsnoj datoteci02.01.2007. u 19:01 - pre 210 meseci
Imas i za to resenje. Samo treba napraviti plugin za Delphi koji ce registrovati trenutak kompajliranja programa i svaki put dodati resurse. Jedino moze biti problem ako su resursi preveliki. U tom slucaju treba napraviti podrsku u programu za resurse spolja i resurse u exe-u. Program prvo proba da ucita resurse iz exe-a, i ako ne uspe proba da ih uzme spolja (ovo je za debug varijantu). Transparentno, piece of cake!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Video materijal i izvrsnoj datoteci

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.