Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena tehnike sviranja kod semplova

[es] :: Muzička produkcija :: Promena tehnike sviranja kod semplova

[ Pregleda: 3179 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.160.*



Profil

icon Promena tehnike sviranja kod semplova15.01.2007. u 10:57 - pre 210 meseci
Neki vst instrumenti imaju par polja , obicno na pocetku klavijature , koja sluze za menjanje tehnike sviranja ( uvek su druge boje ) .

Zanima kako da to napravim od akai semplova .

Imam ritam , akusticnu gitaru , recimo tri razlicita programa , koje hocu da menjam u toku pesme .

Kako da napravim da mi promeni sempl , pritiskom na odredjenu dirku . Nije mi resenjenje da za svaku promenu ritma imam zasebnu midi traku u sekvenceru .

Radim sa Kontakt 2

Pozdrav ...



Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova15.01.2007. u 20:12 - pre 210 meseci
Mislim da treba da koristiš velocity-switching, tj. da se semplovi menjaju u zavisnosti od jačine udaranja u dirku, kao i u prirodi. Odredi im se range od koga do koga reaguju, pa još i cross-zone, ma milina!

Ne koristim nijedan sw-sampler, pa ne znam kako to da uradiš u Kontaktu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.160.*



Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova16.01.2007. u 10:32 - pre 210 meseci
To znam uraditi , ali ja bih hteo nesto drugo .

Na primer na tonu C3 imam dva sempla , sempl A i drugi sempl B , a na tonovima C0 i D0 imam " prekidac " koji samo ukljucuje/iskljucuje jedan od ova dva sempla .

Kad pritisnem C0 + C3 , svira prvi - sempl A , a kad pritisnem D0 + C3 svira drugi - sempl B .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova17.01.2007. u 02:02 - pre 210 meseci
hm, pa moze. stavis samplove na C0 i D0 sa digitalnom tisinom, i C0 stavis u CUT grupu sa samplom B, a D0 u CUT grupu sa samplom A. trapavo ce da radi, ali radice.

znatizelji nikad kraja, pa el mozes da nam kazes zasto ovako to radis? zasto ne stavis sample A i B na C3 i D0 (bilo gde) respektivno i kad ti trebaju zajedno lupis obe note, kad ti trebaju odvojeno lupis jedan key, kad ti trebaju zajedno opletes dva keys?
 
Odgovor na temu

ZID
Radio Kljuc-Tehnicar
bih

Član broj: 63271
Poruke: 11
80.65.95.*

Sajt: www.kljuc.tv


Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova17.01.2007. u 06:58 - pre 210 meseci
To hoces onaj fazon kao kod Stradivari Solo Violin-e? To je lijepo odradjeno kod ove violine http://www.garritan.com/stradivari.html,pa ako je imas prepisi postavke i primjeni na semplove koje hoces.
ZID
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova17.01.2007. u 15:04 - pre 210 meseci
Aha, sad sam shvatio... pa imaš onda gotov VSTi, koji to radi sa orkestarskim zvucima, barem tako piše.

http://www.synful.com/

Citat:
Synful Orchestra automatically generates natural phrasing and
articulation. It is not a sampler or a sample library. It's a new way
to create realistic and expressive orchestral music.

Automatically Creates Natural Phrasing and Articulation

Synful Orchestra responds to the performer. When you play a phrase with
legato and detached notes, with accents, and pedal nuances, Synful
Orchestra responds with realistic sounding slurs, tonguing, and bowing.
No laborious editing of performances to select from a limited set of
articulations in a sample library.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Promena tehnike sviranja kod semplova18.01.2007. u 07:10 - pre 210 meseci
Citat:
vindic8or:znatizelji nikad kraja, pa el mozes da nam kazes zasto ovako to radis? zasto ne stavis sample A i B na C3 i D0 (bilo gde) respektivno i kad ti trebaju zajedno lupis obe note, kad ti trebaju odvojeno lupis jedan key, kad ti trebaju zajedno opletes dva keys?


Imam ritam gitaru koja u 1. oktavi ima dur , u drugoj mol , trecoj sedmice , cetvrtoj maj ( takav je program ) ...

Treba mi dva ritma + solo akord ( ne svira sve istovremeno ) sto zauzima zajedno oko 15 oktava , a nema toliko i nije pregledno .

Kad bih hteo da promenim ritam , morao bih da transponujem napr. iz 1. oktave u 11.

Ovako su semplovi jedan "preko" drugog , a svira samo onaj koji je ukljucen , korisna stvar .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Promena tehnike sviranja kod semplova

[ Pregleda: 3179 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.