Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup GPG ključeva

[es] :: Linux :: Backup GPG ključeva

[ Pregleda: 2496 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikmil

Član broj: 45895
Poruke: 55
*.crnagora.net.



Profil

icon Backup GPG ključeva15.01.2007. u 18:45 - pre 210 meseci
Treba da reinstaliram Ubuntu 7.04 Herd 2, koji se manje-više razdrndao od korišćenja, ali imam jedan problem. Imam gpg key koji mi služi za potpisivanje e-mailova za neke mailing liste i za potpisivanje .deb paketa. Kako ne znam ništa o gpg-u a ključ sam napravio sledeći "korak po korak" upustvo, ne znam kako da uradim backup.
Je li dovoljno bekapovati ~/.gnupg direktorijum pa ga posle vratiti u home folder?
Ili je, pošto sam taj ključ postavio na key server, možda moguće posle instalacije skinuti taj ključ?
I je li otežavajuća okolnost ako sam svoje ime u tom ključu napisao u ćirilici?
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Backup GPG ključeva15.01.2007. u 20:40 - pre 210 meseci
Dovoljno je da backupujes folder u svome HOME folderu. Inace to sto si postavio na sajt je javni kljuc koji sluzi za proveru autenticnosti tvog potpisa. Privatni kljuc, koji se nalazi u .gnupg foleru, sluzi za samo potpisivanje.
 
Odgovor na temu

nikmil

Član broj: 45895
Poruke: 55
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Backup GPG ključeva16.01.2007. u 09:58 - pre 210 meseci
Izvinjavam se zbog svoje lenjosti, jer me mrzilo da proguglam na ovu temu. Postoji program -> Seahorse, pomoću kojeg može ključ jednostavno da se izveze u fajl ime.asc i posle instalacije vrati.

Hvala, u svakom slučaju.

P.S: Takođe sam našao da nije dobro bekapovati ključ običnim kopiranjem foldera .gnupg, jer se tim postupkom mogu već postojeći ključevi na "friškom" sistemu izgubiti.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Backup GPG ključeva16.01.2007. u 12:16 - pre 210 meseci
Citat:
nikmil: P.S: Takođe sam našao da nije dobro bekapovati ključ običnim kopiranjem foldera .gnupg, jer se tim postupkom mogu već postojeći ključevi na "friškom" sistemu izgubiti.

To je teoretski tačno, ali na novoinstaliranom sistemu — preciznije, kod novododatog korisnika — ne bi ni trebalo da ima bilo kakvih ključeva, osim ako nije neka specijalna instalacija (npr. uposebljena za neku veliku mrežu).

U svakom slučaju možeš da proveriš kojih ključeva ima izvršivši gpg --list-keys, i ako nema nijedan, slobodno prekopiraš sačuvani .gnupg iz prethodne instalacije. Takođe možeš i da prekopiraš samo .gpg datoteke iz .gnupg, ako ne želiš da zadržiš stara podešavanja (tj. .conf datoteke).
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Backup GPG ključeva

[ Pregleda: 2496 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.