Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slike u Access bazi?

[es] :: .NET :: Slike u Access bazi?

[ Pregleda: 7160 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.041net.co.yu



Profil

icon Slike u Access bazi?08.06.2003. u 12:32 - pre 253 meseci
pozdrav,
Kako da napravim accessovu bazu u kojoj mogu da cuvam slike i kako posle da te slike citam i pisem u vb.net-u. HVALA
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Slike u Access bazi?08.06.2003. u 12:38 - pre 253 meseci
Pa, po mom misljenju bi najbolje bilo da napravis tabelu u kojoj ces cuvati putanje do slika a same slike da cuvas kao fajlove u nekom direktorijumu(ima). Posle samo procitas putanju do slike i koristis LoadPicture i SavePicture.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Slike u Access bazi?08.06.2003. u 23:03 - pre 253 meseci
Naravno, možeš koristiti onaj OLE tip polja gde gurneš šta god hoćeš od podataka, za sam vb.net funkcije ćeš morati da se raspitaš u MSDN-u.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.ptt.yu

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: Slike u Access bazi?26.06.2003. u 13:35 - pre 253 meseci
Pozdrav,
Novi sam ovde,ali se dosta dugo bavim vb 6.0.No neke stvari nisam mogao (sam) da provalim.Nadam se da ovo citaju i oni koji jos uvek nisu presli na .net
Da predjem na stvar.To sa ole mi je jasno,ali kad to probam ne radi.Uspeo sam u access xp da kao ole objekat ubacim bmp sliku,zatim sam bazu konvertovao u access97.Picturebox sam lepo povezao sa bazom(preko data kontrole),ali javlja gresku 'invalid picture'.Citao sam help,kaze da uzrok moze biti samo putanja do slike,ali to sam proverio,nije to problem.U help-u vezanom za picturebox ne pise nista konkretno o povezivanju sa bazom.Ako neko bilo sta zna o ovome,neka mi pomogne.
Unapred zahvalan.
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Slike u Access bazi?27.06.2003. u 04:03 - pre 253 meseci
postoji jos jedna varijanta
upisujes slike u bazu u binarnom obliku. samim tim dobijas glomaznu bazu u kojoj imas sve slike i ne trebaju ti putanje.
Po meni, ipak je najbolje resenje u cuvanju putanje do slike u bazi, a slike na hardu.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.ptt.yu

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: Slike u Access bazi?27.06.2003. u 10:03 - pre 253 meseci
Pronasao sam nacin za to,bar u vb 6.0!Stvar je u tome da ne treba picturebox,vec OLE povezivati sa poljem gde je slika u bazi.Povezivanje se vrsi kao i sa svakom drugom vrstom zapisa.Ako ces stavljati slike u bazu pogledaj u msdn-u malo o ole,ali je ipak bolje imati punu kontrolu nad slikama pomocu picturebox-a(sto podrazumeva da u bazi budu samo putanje do slika).

U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Slike u Access bazi?

[ Pregleda: 7160 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.