Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

COOKIES?!

[es] :: PHP :: COOKIES?!
(Zaključana tema (lock), by dakipro)

[ Pregleda: 4995 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markominus
Marko Macesic
Novi Sad

Član broj: 9436
Poruke: 20
*.10.EUnet.yu

ICQ: 52911534
Sajt: solair.eunet.yu/~mache


Profil

icon COOKIES?!13.06.2003. u 02:49 - pre 253 meseci
Dakle radio sam neke stvari sa cookijima na sajtu, konkretno za neko glasanje, medjutim sad vidim da mi bas ne radi sjajno (ne bi znao da li je verzija php-a u pitanju ili sta je, posto kad sam podigao na server taj deo skripte od nedavno bas ne radi).
Verzija PHP-a na serveru je:
PHP Version 4.2.2

Zato bi bio zahvalan da mi neko kopira ovde neki deo skripte koju je koristio (treba da ima proveru da li je cookie setovan, ako jeste da spreci ponovno glasanje, ako nije da setuje cookie i ako ne moze da setuje cookie da takodje spreci glasanje).

Ja cu to vec preraditi za moje potrebe, pa mi je dovoljno kopirati samo deo koji radi sa cookijima, da ne bi sad cele skripte ubacivali ovde.

Hvala svima unapred i puno pozdrava :)
Marko

Verba volant scripta manent.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: COOKIES?!13.06.2003. u 03:55 - pre 253 meseci
if($_COOKIE[glasao]){
#ne moze da glasa
}
else {
#glasaj
}

????

Najprostiji primer

Inače SetCookie(); ne zavisi od verzije PHPa koju imaš.A mogao bi da pogledaš $_COOKIE promenljive i kako da stigneš do njih.


~Say FiQ
 
0

Markominus
Marko Macesic
Novi Sad

Član broj: 9436
Poruke: 20
*.22.EUnet.yu

ICQ: 52911534
Sajt: solair.eunet.yu/~mache


Profil

icon Re: COOKIES?!13.06.2003. u 19:13 - pre 253 meseci
Pa jeste to je vrlo jednostavno, ali zasto meni sledeci kod ne radi posao?

if (empty($PosetioVec))
{
// if not set, set the cookie with the value of current time
// last argument defines how long cookie should be active, in
// this case it is 60 seconds.
// time() function returns the seconds elapsed since the epoch(1/1/1970)
SetCookie("PosetioVec",time(), time()+(20*24*60*60));
}
else
{
$title="Anketa"; /*ova promenljiva se koristi u okviru header.inc za naslove pojedinih php generisanih stranica*/
include 'include/common.inc';
include 'include/header.inc';
//echo $PosetioVec;
print "<h3>Hvala na poseti ali nazalost ne mozemo prihvatiti vas glas.</h3><br />";
print "<b>Glasanje je dozvoljeno samo jednom u okviru jedne ankete.</b><br />";
print "<b>Ako mislite da ste osteceni molimo obratite se webmasteru s objasnjenjem: $MyEmailLink</b><br />";
$greska=1;
}

Konkretno ne znam iz kog razloga ali mogu da glasam milion puta iako kad pogledam snimljene cookije imam uredno postavljen ovaj PosetioVec.

I da naravno da ne zaboravim nisi mi rekao kako da registrujem ako korisniku nisu ukljuceni cookiji pa da ga upozorim da mora da ih aktivira pre nego sto moze da glasa.

Hvala.
Verba volant scripta manent.
 
0

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: COOKIES?!13.06.2003. u 19:35 - pre 253 meseci
a šta kažeš na ideju da probaš kod koji radi:

Code:

$_COOKIE['GlasaoVec']


kao sto je korisnik vec rekao, i jos ti dao linkove ka PHP Manual-u. Nemoj biti lenj! Sto se provere tice, recimo snimis cookie i ako ne mozes da ga procitas, kazes cao! Sve mozes i sa JavaScript-om kako ne bi morao da radis refresh zarad citanja kolaca.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

Markominus
Marko Macesic
Novi Sad

Član broj: 9436
Poruke: 20
*.22.EUnet.yu

ICQ: 52911534
Sajt: solair.eunet.yu/~mache


Profil

icon Re: COOKIES?!13.06.2003. u 19:54 - pre 253 meseci
Hm, vid sad komentar.
Pa Gorane i ovaj kod koji sam ja pastirao je radio do skora.
Ja sam ga licno napisao kao i jos par hiljada linija php koda vezano za druge stvari i nije mi niko to poklonio il dao gotovo.

Nisam lenj, nego imam milion obaveza pa nisam imao i nemam vremena sad ponovo da proucavam manual koji sam pre nekoliko meseci skoro ceo procitao.

Trebalo mi je hitno da mi neko napise par linija koda jer sam skoro otkrio da moj kod ne radi, a nisam imao i nemam vremena da trazim resenje.

Dakle zato sam postavio ovu temu, a ne zato da bi vas gnjavio ili zato sto sam lenj.

Izvinjavam se ako sam nekome smetao.
Uzecu i procitacu ponovo te delove za cookije pa se nadam da cu resiti svoj problem.

Verba volant scripta manent.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: COOKIES?!13.06.2003. u 20:45 - pre 253 meseci
Pa ako si samo promenio host i ne radi proveravanje cookie-a onda je najverovatnije globar_register problem.
Koristi Super global promenjlive ($_COOKIE) a pod ostalom uvek možeš da proveriš da li je poslat Cookie.... SetCookie() vraća FALCE u slučaju da Cookie nije poslat.


~Say FiQ
 
0

Markominus
Marko Macesic
Novi Sad

Član broj: 9436
Poruke: 20
*.29.EUnet.yu

ICQ: 52911534
Sajt: solair.eunet.yu/~mache


Profil

icon Re: COOKIES?!14.06.2003. u 15:20 - pre 253 meseci
Dakle ovako sredio sam problem sa proverom da li je setovan Cookie.
Procitao sam manual i iskoristio $_COOKIE i sad to radi ok.

E sad imam poslednje pitanje ili molbu :) a to je da mi neko kaze kako da proverim da li korisnik prihvata cookije, tj. da li njegov browser prihvata cookije.
Jasno je zasto me to zanima, jer bi hteo da upozorim ljude da aktiviraju cookije (mozda je nekima slucajno ukljuceno blokiranje, a nekom mozda namerno).

Citao sam o SetCookie naredbi i u manualu kaze da ona vraca true ako je cookie uspesno poslan ALI TO NE ZNACI DA JE KORISNIK PRIHVATIO TAJ COOKIE.

Da bi to proverio potrebno je raditi neki refresh stranice, nasao sam neku skriptu u php-u koja bi trebala to da radi, ali ne radi.

Jel znate nesto o tome i jel mozete da mi napisete koje komande treba da iskoristim da bi osvezio sadrzaj stranice, ali po mogucnosti da radi u svim browserima.

Naravno ne iskljucujem ni JavaScript (to je Goran spomenuo) ili bilo sta drugo sto bi mi olaksalo proveru da li su cookiji uspesno snimljeni kod krajnjeg korisnika.

Verba volant scripta manent.
 
0

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: COOKIES?!14.06.2003. u 15:44 - pre 253 meseci
auh. pa lepo sam ti rekao. postaviš cookie, refresh-uješ stranicu sa Header("Location: skripta.php") i onda proveris da li mozes da procitas cookie sa isset($_COOKIE['VecGlasao']). Ako to vrati FALSE, onda prikazes poruku. E sada da ne bi pitao jos jednom:

index.php
Code:

<?php
  if(!isset($_COOKIE['TestCookie']) {
      setcookie('TestCookie','1');
      Header('Location: provera.php');
  }
  /*
     ovde stavi sta god 'oces...
  */
?>


provera.php
Code:

<?php
  if(!isset($_COOKIE['TestCookie']) {
     echo('Ne podrzavati kolace!');
     exit();
  }
  else {
     Header('Location: index.php');
  }
?>


Kako bi izbegao refresh stranice, možeš koristiti setcookie metodu JavaScript-a. Pogledaj developer.netscape.com i WebDesign forum za detalje implementacije, dok se sama logika svodi na isto. Jedino ne moraš raditi refresh.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

rajkoBekrija

Član broj: 123164
Poruke: 53
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: COOKIES?!18.04.2008. u 01:26 - pre 194 meseci
Vidi za to sto tebi treba je suludo koristiti cookies, iz razloga sto ga mozes lako obrisati i ponovo glasati.
Po meni je ok rjesenje da ako vec dozvoljavas neregistrovanim korisnicima da glasaju da se onda uhvatis za IP adresu.
Odnosno da recimo upisujes u jedan file ip-e, i checkiras da lije neki vec glasao $_SERVER['REMOTE_ADDR'].
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: COOKIES?!18.04.2008. u 07:51 - pre 194 meseci
Mislim da se snasao nakon 5 (pet) godina kako da resi problem.
Btw, i ip se da menjati, ako je neko bas voljan da glasa ponovo.
 
0

rajkoBekrija

Član broj: 123164
Poruke: 53
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: COOKIES?!29.04.2008. u 23:55 - pre 194 meseci
haha au matore teme, pa mozda je bila max 6-ta odozgo :)
Da li ovo znaci da je php out?
 
0

[es] :: PHP :: COOKIES?!
(Zaključana tema (lock), by dakipro)

[ Pregleda: 4995 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.