Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko query-ja

[es] :: Access :: pomoc oko query-ja

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon pomoc oko query-ja03.02.2007. u 23:51 - pre 209 meseci
imam problem sa resavanjem query-ja, tacnije nemam ideju kako da dobijem ono sta mi treba. sad cu pokusati da vam objasnim moj problem pa se nadam da ce neko razumeti i da ce mi pomoci. pa da pocnem :)
radi se o nekoj bazi sa dijetama. e sad imam jednu tabelu u kojoj mi je spisak jela i namirnica (jelo sadrzi nekoliko namirnica) i tezina namirnica (npr. przena jaja se sastoje od: jaja, ulja, soli. i za svaku namirnicu pojedinacno imam tezinu jaja 100g, soli 2g, ulje 5g) i imam drugu tabelu u kojoj imam vec gotove dijete. ta druga tabela se sastoji od datuma dijete, imena dijete i jela od kojih se sastoji dijeta. e sad prelazim na problem
treba da saberem tezinu svih namirnica u okviru jednog datuma (u okviru jednog datuma ima vise dijeta) i da bude grupisano po namirnicama (npr ukupno koliko treba soli, hleba, ulja.... za npr 31.1.2007).
ako neko ima zelju da mi pomogne a ako mu treba neko dodatno objasnjenje neka pita
unapred hvala
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 07:37 - pre 209 meseci
Kad si spomenuo jela i dijete, odmah sam te se setio sa http://www.elitesecurity.org/t237448-0#1424407 ;)

Navedi tabele i polja koja su u igri, da ne bi pogadjali kako se zovu, bice ti sve reseno.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 08:41 - pre 209 meseci
Možda bi ovakva struktura tabela rešila stvar ili makar pomogla u razmišljanju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 17:51 - pre 209 meseci
imam tabelu jelovnik u kojoj imam dijeta,polja jelo, namirnice i Kcal(kilokalorija) a u drugoj tabeli imam polja datum, dijeta, jelo1,jelo2..... i sad iz combo boxa se izabere datum i sad treba da mi sabere kcal od svih dijete koje imaju isti datum. kao sto sam rekao jedno jelo sastoji se od nekoliko namirnica od kojih svaka ima vrednost kcal. nadam se da je dovoljno ako treba jos neko pojasnjenje smao reci
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 18:05 - pre 209 meseci
Citat:
pavlakus: imam tabelu jelovnik u kojoj imam dijeta,polja jelo, namirnice i Kcal(kilokalorija) a u drugoj tabeli imam polja datum, dijeta, jelo1,jelo2..... i sad iz combo boxa se izabere datum i sad treba da mi sabere kcal od svih dijete koje imaju isti datum. kao sto sam rekao jedno jelo sastoji se od nekoliko namirnica od kojih svaka ima vrednost kcal. nadam se da je dovoljno ako treba jos neko pojasnjenje smao reci

Treba ;)

Hajde, molim te, da ne bih nagadjao, ili navedi strukturu tako sto ces navesti nazive tabela i nazive i tipove njenih polja, kao i objasnjenje koja su polja u relaciji uz dodatno objasnjenje problema kroz primer "pojave podataka", ili uploaduj te tvoje tabele sa par popunjenih redova. To kako si ti isprojektovao bazu ne garantuje da ce te svako shvatiti (ja ne kontam sta ti je dijeta, sta jelo, sta ti je ta druga tabela, a narocito sta je to jelo1, jelo2 ...) Imam dobru volju da ti pomognem, ali ne razumem sta je sta u ovom sto si poslao.

Pozdrav!

P.S.

Narocito pojasni ono jelo1, jelo2 ... u drugoj tabeli, posto mi to lici na nenormalizovan oblik, tj. kao da je to trebalo da bude posebna tabela, koja bi bila poveznik izmedju dijete i jela (relacija vise na vise) (samo pretpostavljam, zato si ti tu da me ispravis).

Ja bih to sigurno razbio u bar 7 tabela: Jedinica mere, Namirnica, Jelo, Namirnice_Jelo, Dijeta, Jela_Dijete, Program ishrane. Ali to ne mora da znaci da ti gresis, vec samo da razlicito gledamo na celu stvar.

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 04.02.2007. u 19:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 19:03 - pre 209 meseci
tabela jelovnik koja ima polja: dijeta(text)-naziv dijeta npr opsta, proteinska, decija.....; jelo(text)-jela koja se koriste u dijeti npr przena jaja, supa, caj, mleko..... ; namirnice(text)-ono sto ide u jelo npr so, biber, jaja, ulje....; kacl(number)-vrednot svake namirnice u kilokalorijama;

tabela gotove dijete u kojoj se nalaze vec definisane dijete: datum(date)- datum kada je dijete kreirana; dijeta(text)-naziv dijeta npr opsta, proteinska, decija.....; jelo1(text)- prvo jelo u dijeti npr przena jaja; jelo2(text) npr mleko; jelo3(text) npr hleb......

relacija ove dve tabele uspostavljena je preko table sifrarnik u kojoj se nalazi spisak dijeta: id(autonumber); dijeta(text):naziv dijeta npr opsta, proteinska, decija.....;

toliko o samoj strukturi tabela.

p.s
ovo sam dobio vec polu gotovo i ni meni se ne svidja kako je napravljeno ali je prilicno glomazno i vec je dosta uradjeno pa nisam bio u mogucnosti a i nemam vremena da krenem sve iz pocetka. i ja bih ga rastavio na vise tabela
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 19:20 - pre 209 meseci
OK, samo si potvrdio ono sto sam i mislio. Hajde da probam "na divlje":
Code:

SELECT SUM(J1.Kcal) + SUM(J2.Kcal) + SUM(J3.Kcal) AS EnergVred 
FROM ((GotovaDijeta 
LEFT JOIN Jelovnik AS J1 ON GotovaDijeta.Jelo1 = J1.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J2 ON GotovaDijeta.Jelo2 = J2.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J3 ON GotovaDijeta.Jelo3 = J3.Jelo 
WHERE Datum = DateSerial(2007, 2, 4)

Ovo ti je primer energetske vrednosti svih namirnica za danas. Inace, dizajn je blago receno UZAS, dobro sto nije sve strpano u jednu "flat tabelu", tj. bolje bi bilo da je sve u jednoj tabeli nego ovako monstruozno resenje. Jadan ti ako si ovako nesto nasledio, nimalo ti ne zavidim.

Pozdrav i nadam se da sam pogodio!

Inace, ako nisu uvek 3 jela, onda ti ide izmenjena verzija, zbog NULL vrednosti:
Code:

SELECT Nz(SUM(J1.Kcal), 0) + Nz(SUM(J2.Kcal), 0) + Nz(SUM(J3.Kcal), 0) AS EnergVred 
FROM ((GotovaDijeta 
LEFT JOIN Jelovnik AS J1 ON GotovaDijeta.Jelo1 = J1.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J2 ON GotovaDijeta.Jelo2 = J2.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J3 ON GotovaDijeta.Jelo3 = J3.Jelo 
WHERE Datum = DateSerial(2007, 2, 4)

a ako imas vise od 3, onda po inerciji:
Code:

SELECT Nz(SUM(J1.Kcal), 0) + Nz(SUM(J2.Kcal), 0) + Nz(SUM(J3.Kcal), 0) + Nz(SUM(J4.Kcal), 0) AS EnergVred 
FROM (((GotovaDijeta 
LEFT JOIN Jelovnik AS J1 ON GotovaDijeta.Jelo1 = J1.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J2 ON GotovaDijeta.Jelo2 = J2.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J3 ON GotovaDijeta.Jelo3 = J3.Jelo) 
LEFT JOIN Jelovnik AS J4 ON GotovaDijeta.Jelo4 = J4.Jelo 
WHERE Datum = DateSerial(2007, 2, 4)
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 19:33 - pre 209 meseci
pazi kcal mi se nalazi u tabeli jelovnik a spisak jela u tabeli gotova jela e sad treba da saberem vrednosti kcal gde su jednake vrednosti polja iz tabele jelovnik.jelo i gotove_dijete.jelo1, jelo2, jelo3......


ma uzas kako je organizovana tabela. 90% podatak je u jednoj tabeli. ali pritiskaju me sa vremenom pa nema vremena da na tenane sve lepo rasturim
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 20:01 - pre 209 meseci
Citat:
pavlakus: pazi kcal mi se nalazi u tabeli jelovnik a spisak jela u tabeli gotova jela e sad treba da saberem vrednosti kcal gde su jednake vrednosti polja iz tabele jelovnik.jelo i gotove_dijete.jelo1, jelo2, jelo3......

Cekaj, pa tako sam ti i dao resenje, znaci valja ili ne valja? Ili postoji i neka treca tabela GotovaJela koju nisi naveo prethodno?
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 20:12 - pre 209 meseci
puci access kad pokusam da pokrenem kod
znaci treba mi da sabere kcal grupisano po jelim i drugi query grupisano po namirnicama za odredjen datum. nadam se da mi mozes pomoci
nemoj da se uplasis kad vidi kako je lik napravio relacije i samu bazu

[Ovu poruku je menjao pavlakus dana 04.02.2007. u 21:26 GMT+1]
pavlakus grosus
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 20:40 - pre 209 meseci
Evo skinuo sam i gledam; upravo sam posegnuo za casicom rakije da se smirim od shoka

Vidi, resicu ti to, samo prvo moram da shvatim sta je taj tvoj pesnik hteo da kaze, a za to ce mi trebati izgleda malo vise vremena. Sad te tek razumem.
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 20:46 - pre 209 meseci
e ti sad brate vidi kako mi je. rekli mi kao radio je neki momak i on je to skoro zavrsio i sad ti trebas da uradis neke sitnice
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja04.02.2007. u 21:40 - pre 209 meseci
Pozdravi doticnog umetnika kada ga budes video, nadam se da je presao u slikare ili nesto slicno sto ne zahteva preterano umno naprezanje vec samo talenat i inspiraciju (ne omalovazavam slikare) ;)

Evo ti primer za prvih 16 jela, upit je toliko sistemski zahtevan da se kod mene zakuca kada je vise od 16 jela:
Code:

SELECT SUM(Nz(Kal1, 0) + Nz(Kal2, 0) + Nz(Kal3, 0) + Nz(Kal4, 0) + Nz(Kal5, 0) + Nz(Kal6, 0) + Nz(Kal7, 0) + Nz(Kal8, 0) + Nz(Kal9, 0) + Nz(Kal10, 0) + Nz(Kal11, 0) + Nz(Kal12, 0) + Nz(Kal13, 0) + Nz(Kal14, 0) + Nz(Kal15, 0) + Nz(Kal16, 0)) AS KalVred 
FROM (((((((((((((((gotove_dijete 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal1, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J1 ON gotove_dijete.jelo1 = J1.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal2, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J2 ON gotove_dijete.jelo2 = J2.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal3, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J3 ON gotove_dijete.jelo3 = J3.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal4, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J4 ON gotove_dijete.jelo4 = J4.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal5, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J5 ON gotove_dijete.jelo5 = J5.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal6, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J6 ON gotove_dijete.jelo6 = J6.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal7, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J7 ON gotove_dijete.jelo7 = J7.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal8, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J8 ON gotove_dijete.jelo8 = J8.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal9, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J9 ON gotove_dijete.jelo9 = J9.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal10, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J10 ON gotove_dijete.jelo10 = J10.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal11, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J11 ON gotove_dijete.jelo11 = J11.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal12, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J12 ON gotove_dijete.jelo12 = J12.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal13, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J13 ON gotove_dijete.jelo13 = J13.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal14, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J14 ON gotove_dijete.jelo14 = J14.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal15, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J15 ON gotove_dijete.jelo15 = J15.NazivJela) 
LEFT JOIN (SELECT SUM(Kcal) AS Kal16, [Naziv jela] AS NazivJela FROM (SELECT DISTINCT Kcal, [naziv jela], Namirnice FROM JELOVNIK) AS QNam GROUP BY [Naziv jela]) AS J16 ON gotove_dijete.jelo16 = J16.NazivJela
WHERE gotove_dijete.Datum = #1/31/2007#

Ovo ti je primer za dijete na 31. januar 2007. Najveci problem je pravilo to sto se isto jelo pojavljuje u tabeli jelovnik za istu dijetu i za obrok "rucak" i za obrok "veceru", pa je morao dodatni DISTINCT po namirnicama. Dakle, ovo ti je zbir kalorija za namirnice iz svih jela koja su u dijetama na odredjeni datum. ODVRATNO !!!

Ako imas neku zver od racunara, prosiri upit na ostala jela do 23 (Boze me sacuvaj, koji dizajn).

Inace, koji si ti bio optimista kad si u par recenica postavio inicijalno pitanje, a na kraju ispadose i obroci i ....

Ubuduce odmah stavljaj bazu, ustedecemo bar 24 sata (koliko je potroseno za ovaj topik).

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.220.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja05.02.2007. u 06:49 - pre 209 meseci
mngo to hvala na pomoci. posto ne znma na kakvom copmu ovo treba da se radi ne znam da li ce ovo raditi. najveci mi je problem i o njemu intezivno razmisljam kako da prepravim strukturu baze jer mi je problem sa podacima koji vec postoje. ako imas neku ideju reci pa da pokusam da je sprovedem. ne znam da li mi se isplati jer cu morate definitivno da nakucavam neke podatke sto mi ne pada na pamet
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja05.02.2007. u 08:12 - pre 209 meseci


Da se malo umešam. Retko dobar primer loše baze.
Svaka čast Goranvuc-u na trudu da iz ovako organizovanih podataka "izvuče" potreban proračun, makar i pomoću "grube sile". Jasno je da bi svaki sledeći zahtev korisnika predstavljao nemoguću misiju.
Pavlakus, ili radi bazu iz početka, ili beži od tog posla.
Podatke u bazi sam površno pogledao, čini mi se da bi se mogli iskoristiti bez potpunog prekucavanja. Spreman sam da pokušamo da to odradimo ovde, u najmanju ruku, zanimljiv je zadatak. Ako se odlučiš za rad od početka daj nam prvo što preciznije šta su ciljevi, koji sve ulazni podaci postoje i šta treba da se dobije.
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.109.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja05.02.2007. u 10:56 - pre 209 meseci
ovaj query ne sabira kako treba, a ne mogu da provalim sta sabira uglavnom prostom proverom preko digitrona video da nije kako treba

ajde ja cu sa strane nadam se uz vasu pomoc pokusati da preuredim bazu. u sustini kao sto ste primetili sve podatke je lik stavio u tabelu jelovnik a ostale tabele koje ne znam cemu mu sluze samo sadrze filtrirane podatke iz tabele jelovnik. znaci svi podaci iz tabele jelovnik su vazni. e sad nju treba prepraviti i rastaviti je na nekoliko delova. poenta cele price je bar koliko sam ja shvatio da moze preko forme da se biraju jela i da se na taj nacin prave dijete. i na kraju da se izvlace neki izvestaji kao sto je npr ovaj sto sam imao problem sa njim. gledao sam sinoc bazu i koliko sam video najveci je problem razdvojiti jela od namirnica a da se ne izgubi veza izmedju njih. jutros sam im izlozio problem na koji sam naisao i oni su mi dali njihov excel fajl koji je identican sa bazama na osnovu cega sam zakljucio da lik uopste nije pravio tabele nego je samo importovao iz excela sheetove kao tabele i tako je radio. nadam se da cete mi pomoci koliko god budete mogli jer je ova baza bas pravi izazov, bar za mene
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja05.02.2007. u 14:07 - pre 209 meseci


Iz priloženih tabela jasno je da podatke treba organizovati otprilike ovako:

Dijetetski elementi: elementi su vitamini, minerali, ugljeni hidrati
Namirnice: Brašno, šećer, so,
Svaka namirnica sadrži Dijetetski elemenat u određenoj količini
Jela: Sastoje se od više namirnica.
Obrok: sastoji se od jednog do više jela.
Dnevni unos: sastoji se od više obroka.

E sad jel postoje pacijenti ili odeljenja ili kuhinja pa kasa, ne znamo.

Neznamo i mnogo drugih stvari, no daj nam informacije, znači, ono, čemu služi šta su izlazni podaci i sl.
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: pomoc oko query-ja05.02.2007. u 16:18 - pre 209 meseci
izlazne podatke za sada su mi samo rekli da treba da ima stapmu tu neku (ona vec postoji) i da treba da se:
1. sumiraju jela u svim dijetama u jednom danu (ovo po meni ide sa count, koliko sam njih razumeo)
2. da se izbroji koliko je bilo namirnica koje se nalaze u jelima u toku jednog dana (npr 10 jaja, 50g soli, 200g ulja.....) a ovde se sabira kolona neto
toliko za sada znam ako bude jos nesto dodatno mi rekli ja cu vam preneti inace u principu to je to
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: pomoc oko query-ja

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.