Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sluzenje vojnog roka - plata

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sluzenje vojnog roka - plata

[ Pregleda: 5414 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bmcvetic
Cvetic Branko
Beograd

Član broj: 45488
Poruke: 71
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Sluzenje vojnog roka - plata11.02.2007. u 01:17 - pre 208 meseci
Ako bas moram da odsluzim vojni rok, jer imam 27 godina, sta se desava sa platom?

U zakonu o vojsci clan 328 lepo pise koji sam skinuo sa sajta MO:

Citat:
Regrutu i licu u rezervnom sastavu koji su u radnom odnosu, a pozvani su u vezi sa vršenjem vojne obaveze, za vreme te obaveze pripada
naknada u visini mesečne plate, odnosno zarade koju su ostvarili za poslednji mesec pre pozivanja, uvećane za prosečan porast zarada
radnika u privredi Jugoslavije.


Necu navoditi ceo clan, ali zakon se moze pogledati na: http://www.mod.gov.yu/DOKUMENTA/dokumenta-index-s.htm

Posto sam ja lepo zaposlen za stalno, da li ovo u potpunosti znaci da imam prava na naknadu u visini prosecne plate koju imam? Pitao sam neke ljude i pravnu sluzbu i oni kazu da su culi , neki njihovi drugari su primali itd...

Kakva su vasa iskustva i da li je neko bio na redovnom odsluzenju vojnog roka i da je pri tome primao nadoknadu jer je u stalnom radnom odnosu?

Pozzz
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka - plata11.02.2007. u 19:59 - pre 208 meseci
2004. godine kad sam ja bio u vojsci nije nista bilo od kinte, iako smo skoro svi u vodu bili zaposleni u stalnom radnom odnosu.
Kazali nam (tada doduse) da ta plata o kojoj smo se raspitivali ide vojsci zato sto imamo besplatan smestaj, hranu, odecu i obucu...
Jaci vic iz tog perioda.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

bmcvetic
Cvetic Branko
Beograd

Član broj: 45488
Poruke: 71
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka - plata11.02.2007. u 22:20 - pre 208 meseci
E, pa ja bi trebalo da idem u decembru. Do tada, ispitacu svaku mogucnost, zakon i aneks.

Posto se radi o, za mene, znacajnoj cifri, koju cu izgubiti ako odem u vojsku, idem do kraja. Ako oni ne ispune svoju obavezu prema meni, necu ni ja prema njima.
Don Kihotovska borba, ali ako po zakonu idem, ocu punu primenu zakona.

Inace, poslednja izmena zakona je iz 7.2005.

Pozzz i hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Sluzenje vojnog roka - plata

[ Pregleda: 5414 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.