Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

[es] :: Elektronika :: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9840 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.220.*



+5 Profil

icon Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 00:03 - pre 208 meseci
Kako resiti napajanje klasicnog DVD plejera i TFT monitora u autobusu? Da li su potrebni neki adapteri ili ispravljaci, posto dakle, oni trebaju da se napajaju iz akumulatora.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 06:54 - pre 208 meseci
Treba ti pretvarac 12-220v, kojih 200-300w(zavisno od potrosnje uredjaja + rezerva). Poneki UPS moze da se iskoristi za ovu svrhu, ali ne bas svaki model.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 08:38 - pre 208 meseci
Jel mozes da mi kazes koliko kostaju ti pretvaraci, koje su velicine, i gde mogu da se nabave?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 08:42 - pre 208 meseci
Pozdrav,

oh, pa tesko da to moze da kaze javno, iskljucivo privatnim putem.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 10:11 - pre 208 meseci
imam jedno pitanje u vezi TFTa:
za koga je predvidjen, za ekipu ili putnike?

ako je za putnike nece se nesto nagledati lepo, zbog cuvenih uglova
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 10:41 - pre 208 meseci
Citat:
SASA M.: Treba ti pretvarac 12-220v, kojih 200-300w(zavisno od potrosnje uredjaja + rezerva). Poneki UPS moze da se iskoristi za ovu svrhu, ali ne bas svaki model.


Mozda ce mu ipak zatrebati 24/220V i malo manje snage. Nisam siguran da autobusi koriste 12V (ili 12+12) akumulatore.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 14:23 - pre 208 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

oh, pa tesko da to moze da kaze javno, iskljucivo privatnim putem.

OK, neka mi neko kaze privatnom porukom, koliko kostaju ti ispravljaci sa 24V na 220 (ili 12 na 220) i gde mogu da se nabave?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 21:18 - pre 208 meseci
A zašto ne razmisliš o gotovim rešenjima predviđenim za rad u vozilima (12/24V)?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?19.02.2007. u 23:09 - pre 208 meseci
To bi bilo i najbolje, ajde molim te predlozi mi najjeftinije gotovo resenje tj. TFT za autobuse i DVD plejer, koji rade na 12V, ja sam nasao Blaupunkt opremu (DVD plejer, i TFT displej 17") ali bojim se da je to skupo, inace nigde na netu nisam nasao cenu te opreme, sto pre moram da dam konacnu soluciju resenja tog problema. Hvala ti unapred.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 20.02.2007. u 01:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?20.02.2007. u 06:10 - pre 208 meseci
Najjednostavnije je pomenuti pretvarac, bilo na 12 ili 24v. Mislim da kamioni i autobusi inicijalno imaju 24v, ali pojedini imaju mogucnost i za 12. Ne znam gde mozes da ih kupis gotove, valjda ce ti se neko javiti, probaj da pretrazis net. Cesto se koriste za napajanje pumpe za centralno grejanje za kuce. Bili su aktuelni ranije kada su bile restrikcije, pa je tako, bilo i domacih firmi koje su ih proizvodile. Takodje se koriste za napajanje telefonskih centrala. Pretvarac se moze napraviti, pitaj u delu za elektroniku, mozda neko ima gotovo resenje ili moze da ti dalje pomogne oko neke konkretne firme. Pretrazujuci net ranije, naleteo sam na par tih nasih, ali nisam zapamtio imena. Pored pretvaraca obicno prave raznoraznu drugu elektroniku, koja me je tada vise interesovala,pa sam pretvarace zapazio samo "u letu".
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?21.02.2007. u 16:13 - pre 208 meseci
Koliko znam i u autobusima se koriste akumulatori od 12V ( uparuju se 2 akumulatora ).

@Stefano
Nabavi neki malo kvalitetniji UPS koji nema ogranicenje duzine rada kao pretvarac
( tj. moze da radi dok "ima struje" u akumulatoru ) ili pretvarac 12/220V i povezi ga na
jedan od akumulatora u autobusu.
UPS mozes nabaviti u prodavnicama kompjuterske opreme,a pretvarace potrazi preko Halo Oglasa.

www.elitesecurity.org/t71090-U...pi-rada-karakteristike-pojmovi
www.elitesecurity.org/t26277-UPS
www.elitesecurity.org/t120108-Modifikacija-ups
 
Odgovor na temu

dankom
mijajlovic danko
beograd

Član broj: 31339
Poruke: 48
195.252.105.*



Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?22.02.2007. u 16:40 - pre 208 meseci
Kucni DVD radina otprilike 12v sa snagom od 5-6W , a vecina TFT monitora ima ulaz od 12-18v oko 30W na koji se spolja kaci ispravljac sa 220V (kao kod laptopa).U autobusu imas instalaciju na 24V u razvodnoj tabli.Znaci treba da ti neki elektronicar napravi stabilizator sa ulazo 24V i nekoliko izlaza (DVD i monitori)prema naponu koji koriste ti uredjaji.Mozes i bilo koji UPS da koristis ako su mu baterije na 12V (prikljucis ga na instalaciju 12V u busu).UPS moze da bude najeftiniji jer snaga koja je potrebna je reda do 100VA.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?23.02.2007. u 17:56 - pre 208 meseci
U toj varijanti mora da radi intervenciju na dvd uredjaju, a ja u skorije vreme nisam video tft koji ide na adapter. Sto se tice ups-a, ne moze bilo koji, mora da ima opciju cold start, inace nece da se startuje bez da je prikljucen na 220v, pa se o tome mora voditi racuna.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?23.02.2007. u 21:09 - pre 208 meseci
Sad su me ova dva poslednja odgovora zbunila. Da li je moguce prikljuciti TFT monitor i portabl DVD plejer, ili multimedia plejer kao ovaj
http://yu.prestigio.com/produc..._multimedia/Players/PMPP301120
u autobus preko ispravljaca koji konvertuje 12V u 220V bez intervencija na uredjaju i monitoru?
Sasa.M nisam te najbolje razumeo (s'obzirom da si i ti pominjao rad sa ispravljacem par postova ranije, nisi spomenuo da su za to potrebne prepravke DVD-a i TFT-a).
Da li bi TFT ili DVD plejer radili sa ovakvim adapterom
http://www.benchmark.co.yu/for...achment.php?attachmentid=21019
posto vidim da na jednoj strani imaju prikljucak za 12V akumulator, a na drugoj je klasicni "steker" pretpostavljam da tu daje 220V, da li bi sa tim uredjajem mogao da radi TFT ili DVD plejer, i da li postoje ti car adapteri sa 2 stekera kako bi na jednom radili i TFT i DVD plejer?

Ako znate neki auto DVD plejer (ne mora da reprodukuje DIVX), i neki TFT monitor specijalizovan za autobuse preporucite kako bih izbegao te ispravljace, ukoliko ova varijanta da bez prepravki portabl DVD plejera ili multimedia plejera i TFT monitora, ne mogu da rade samo uz ispravljac koji prebacuje 12V na 220V.


[Ovu poruku je menjao Stefano dana 23.02.2007. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?23.02.2007. u 22:33 - pre 208 meseci
"Sad su me ova dva poslednja odgovora zbunila. Da li je moguce prikljuciti TFT monitor i portabl DVD plejer, ili multimedia plejer kao ovaj
http://yu.prestigio.com/produc..._multimedia/Players/PMPP301120
u autobus preko ispravljaca koji konvertuje 12V u 220V bez intervencija na uredjaju i monitoru?"

Moguce, koliko vidim radi na baterije, verovatno ima neki adapter za punjenje istih. Ima vga izlaz, pa se moze direktno prikljuciti na monitor. Jedino sto je ovako resenje sigurno skuplje od standardnog dvd player-a.


"Sasa.M nisam te najbolje razumeo (s'obzirom da si i ti pominjao rad sa ispravljacem par postova ranije, nisi spomenuo da su za to potrebne prepravke DVD-a i TFT-a)."

Ne sa ispravljacem, nego sa pretvaracem. Za njega ti ne treba bilo kakva intervencija na uredjajima. On daje 220v na izlazu i od njegove snage zavisi sta ces sve moci da prikljucis.

"Da li bi TFT ili DVD plejer radili sa ovakvim adapterom
http://www.benchmark.co.yu/for...achment.php?attachmentid=21019
posto vidim da na jednoj strani imaju prikljucak za 12V akumulator, a na drugoj je klasicni "steker" pretpostavljam da tu daje 220V, da li bi sa tim uredjajem mogao da radi TFT ili DVD plejer, i da li postoje ti car adapteri sa 2 stekera kako bi na jednom radili i TFT i DVD plejer?"

Da, to je pretvarac sa 12 na 220v. Ovaj bi ti odgovarao, uostalom kao i bilo koji drugi na koji naletis.

"Ako znate neki auto DVD plejer (ne mora da reprodukuje DIVX), i neki TFT monitor specijalizovan za autobuse preporucite kako bih izbegao te ispravljace, ukoliko ova varijanta da bez prepravki portabl DVD plejera ili multimedia plejera i TFT monitora, ne mogu da rade samo uz ispravljac koji prebacuje 12V na 220V."

Mislim da je ovo sa pretvaracem najjednostavnija varijanta. Specijalizovani su sigurno skupi. Jedino sto mi je nepoznanica kako se pri vibracijama ponasa dvd i tft monitor. O ovome moras takodje da razmisljas.

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-2.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?23.02.2007. u 23:07 - pre 208 meseci
Hvala na odgovoru. Portabl DVD ili multimedia plejer monitor imaju antishock funkciju tako da to nije problem, jedino sto za TFT nisam siguran kako se ponasa prilikom vibracija. Ako neko zna gde kod nas mogu da nadjem Blaupunkt TFT specijalizovane monitore za autobuse neka mi posalje PP da vidim koliko se isplati.

Sasa.M da li postoje pretvaraci na koje mogu da se prikljuce 2 uredjaja(i TFT i DVD)? i koliko pretvaraci okvirno kostaju, posto nemam apsolutno nikakvu ideju oko toga?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?24.02.2007. u 00:07 - pre 208 meseci
Mislim da kod TFT monitora neces imati problema sa vibracijama, ali hteo sam da ti predlozim i nesto drugo...

Najjeftinija varijanta da prikazujes filmove u busu su jeftini kineski dvd plejeri u sprezi sa nekim jeftinim TFT monitorom i to sa 17” monitorom moze kostati manje od 200e po kompletu, ako kupujes dvd za kola (bus) on sam je preko 200e, a upitno je i dal recimo moze prikazivati divx (mada ima koji mogu, ali opet imaju problema sa titlovima).
Trece resenje bi bilo povezivanje TFT monitora sa nekim jeftinim lap topom (ipak je to bus, pa prostor nije problem) ili PC, sa lap topom nemas problema oko napajanja, a prilicno je univerzalno resenje...

Najisplativija varijanta je povezivanje sa klasicnim DVD plejerom i TFT monitorom, naravno trebalo bi proveriti dal` u autobusu ipak ne postoji 12V uticnica (verujem da postoji, cim postoji prikljucak za auto radio), onda otvoris DVD player povezes napajanje odmah iza trafoa, i istu stvar uradis na TFT monitoru.

Ne trebaju ti nikakvi pretvaraci na 220v, mislim da bi bilo dovoljno da se premosti napajanje, naravno to bi trebalo sve proveriti, ali koliko se ja razumem to bi tako trebalo raditi.

Naravno ni nabavka pretvaraca nije neka nemoguca misija (mada jednostavnije je bez toga), i mogao bi se raspitati u prodavnicama delova za elektronicare, a koliko mi je poznato postoje i gotovi sklopovi koji kostaju oko 30-40€
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-2.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?24.02.2007. u 00:29 - pre 208 meseci
Ta varijanta sa kineskim DVD plejerima mi je prvo i pala na pamet, medjutim oni nemaju ugradjenu antishock funkciju, tako da bi bilo problema u reprodukciji DVD-ova dok autobus vozi.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?24.02.2007. u 00:54 - pre 208 meseci
Ja ipak mislim da mogu lepo da rade (naravno ipak poneses koji plejer za rezervu ) treba probati, mislim da nisu toliko osetljivi, a i u autobusima nema truckanja kao u automobilima...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?24.02.2007. u 22:10 - pre 208 meseci
Truckanja nema, ali vibracija ima. Ja sam protiv povezivanja direktno na akumulator. U najmanju ruku gubis garanciju na uredjaje, a sa druge strane ne mozes da budes siguran kako ce uredjaji reagovati na promene napona.

@Stefano
Sto se tice cene, ne znam tacno, moja pretpostavka - izmedju 50 i 150e. Ovo zavisi od mnogo faktora, zato toliki raspon. Probaj da saznas cenu onog sa tvoje slike, on ti odgovara i po snazi i po dimenzijama. U zavisnosti od snage na jedan pretvarac mozes da prikacis vise razlicitih uredjaja. Probacu sutra da izguglam nesto, pa ako nadjem, bacicu ti na pp.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako resiti napajanje DVD plejera i TFT monitora u autobusu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9840 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.