Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cjela stranica u iframeu?

[es] :: Web dizajn i CSS :: cjela stranica u iframeu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5412 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.cmu.carnet.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 15:33 - pre 253 meseci
Kako da napravim iframe u sredini neke stranice a da se scroola upravo sa pomicanjem IE prozora ( odnosno smanjivanjem ) kao ovdje
www.cmar-net.org !!

Isao sam proucit kod stranice ali bezuspjesno jer ne znam koja je glavna stranica sta pokazuje te sve iframeove ...kako da ovo izvedem ...

Pomozite prijatelju!!
Hvala "
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 17:56 - pre 253 meseci
Mislim da je nemoguce, jer ne postoji u Javascriptu, koji obradjuje te DHTML dogadjaje ne postoji nista slicno kao onScroll ili tako nesto... A zasto ne stavis obican <FRAME> sa iskljucenim borderima?
 
Odgovor na temu

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.cmu.carnet.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 20:12 - pre 253 meseci
kako je nemoguce a ova stranica je tako napravljena :) ....

A da napravim iframe mogu al mi nece bit spojen sa prozorom IE-a vidis kako ode smanjivanjem prozora IE-a se i frejm resize ...

Ma ovo je toliko jednostavno cini mi se jer san ovakve stvari viđa na masu stranica ....

Al sta cu kad ja ne znam kako to izvest ?
Nije valjda da nitko nezna !!
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 20:23 - pre 253 meseci
Ma jednostavno je full...

Samo parametre velicine definiraj u postotcima a ne kao fiksne brojeve i mora radit...
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.cmu.carnet.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 20:36 - pre 253 meseci
Nerazumin sta time oces da kazes .... jer kako god definira ja sirinu frejma on nema veze sa prozorom ie-a vec je unutar i onda ce se stvorit scrool sa strane (glavni od ie-a) i opet to nije to ...mislim da me ne shvacas ...
To sa postotcima vrijedi kod mjenjanja rezolucije ...
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?22.06.2003. u 20:58 - pre 253 meseci
Ne bas, postotci se odnose direkno na velicinu prozora, a promjenom rezolucije mijenja se i velicina prozora pa tako ispadne da opet postotci igraju svoju ulogu... Probaj smanjit prozor IE-a rucno da vidis o cem se radi...

A sto se tice problema, evo ti kôd u attachmentu pa pogledaj...
Ak bude nejasnoca u vezi source-a slobodno pitaj.
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.cmu.carnet.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 00:57 - pre 253 meseci
to stari hvala ti ...
priznajem iskusniji si :) !!!
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 02:10 - pre 253 meseci
Nema beda...
Tu smo da si pomazemo...
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 03:18 - pre 253 meseci
Mozda i uspe, ali sve te stranice izgledaju vrlo konfuzno. Meni je smorno da browsujem onakvu stranicu, makar bila i perfektno uradjena. Ne znam stvarno sta ce ti onolika petljavina!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 03:41 - pre 253 meseci
Konfuzno?
Pa samo si trebao da pogledaš source, ako jesi koji deo ne razumeš?

~Say... Good work Vesic
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon modem ok! a kako Podesiti konekciju na mandrake 9.1 ? ? ?23.06.2003. u 03:54 - pre 253 meseci
joo svegami jeste sh**i de ba pomozite covjeku..

e gledaj oko vako'. hos nakav i frame...
pazi sad..
uzmes jednu tabelicu pa u njoj LayOutcell i ..... lakse da ja tebi dam koda pa da ti objasnim bgladaj.
Citat:

<table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" bgcolor="#330066">
DWLayoutTable
<tr>
<td>
<iframe id="news_frame" src="news1_en.html" name="newsFrame" height=225 width=100% marginheight=0 marginwidth=0 hspace=0 vspace=0 frameborder=0 scrolling="auto"></iframe>
</td>
</tr>
</table>

ne znam dal' znas pa cu potanko..
ovo <table> s***** ti je za tabelu dakle normalno pocetak.. kraj.... i u pocetnoj imas tu definiciju tabele.. kontas njenu velicinu ..
drugo ti je ovo <td> s***** to ti je Layoutcell ova to nemoras definisat kao sto si tabelu
a sad dolazi ono sto si pito'
dakle
Citat:

<iframe id="news_frame" src="ONA_STRANA_KOJU_HOCES_DA_PRIKAZES_U_IFRAME-u.html" name="IME FRAMEA" height=225 width=100% marginheight=0 marginwidth=0 hspace=0 vspace=0 frameborder=0 scrolling="auto"></iframe>

eh i ovo cudo isto ima svoje definicije ... visina sirina i ta sranja... + to je jedna stvar a drugo ti je ovo "src="blablabla.html" dakle kao sto vidis tu ukucas putanju do te strane koju zelis da ti se prikaze u iframeu..
jos jedna vazna stvar link sa drugog djela stranice ako hoces da se otvori u i frame moras definisati sa target="IME_IFRAME-a"
dakle jos jedan primjer
[quote]
<a href="OVDJE TI JE TAJ LINK" target="A OVDJE IME FRAMEA DAKLE ONO sto pise poslje (name) ">

eto to ti je to ... imal' sa' nejasno pitaj opeT!.

-bogami mali html tutor... he he


www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.cmu.carnet.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 16:08 - pre 253 meseci
buni me ona stvar u attachmentu ...!!!
Onako bi to trebalo da izgleda samo me buni ovo :

Kad otvorim tvoj index u dreamweaveru MX on mi te sve frameove poslozi i prijavljuje mi da nedostaju okolni frameovi koji uopce nisu definirani ....?

Druga stvar koja mi nije jasna koja je uopce glavna strana ( trebala bi bit index ) , ali u njoj nemogu vidit putanju do tog frejma npr ..

<iframe src="nesto.html" width="96%" height="100" srcolling="auto" align="center"></iframe>

od ona tri frejma di se ta putanja nalazi uopce .....!! to me buni i stim se najvise mucim ...

Usput probao sam nesto izvesti pomocu iframeova u dreamweaveru pomocu onih "FRAMESA" ....I onda mi ne moze centrirat u browseru kad stavim history ....

Koji je najbolji nacin da ovo najlakse i najefikasnije napravim ,...
PLEASE HELP ..

I koliko sam shvatio
Code:

<iframe id="news_frame" src="ONA_STRANA_KOJU_HOCES_DA_PRIKAZES_U_IFRAME-u.html" name="IME FRAMEA" height=225 width=100% marginheight=0 marginwidth=0 hspace=0 vspace=0 frameborder=0 scrolling="auto"></iframe>


margin width i height 0 to bi ka trebalo bit da se frejm scroola po pomicanju prozora ie-a ili sta ? ...
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?23.06.2003. u 19:35 - pre 253 meseci
Ne koristim Dremweaver tak da nisam ziher, al po svemu sudeci te greske koje ti javlja su zbog toga sto nije definirana konkretna stranica koja bi se prikazivala u tih 8 rubnih framova.
Kao 'src' sam postavio #, ali ako te bas muce te greske mozes kreirat posebnu stranicu koja ce biti prazna (tj. boje pozadine) i onda nek ti ona bude ucitana u svaki od tih okolnih frame-ova.

Glavna stranica je, kao sto si pretpostavio, index.html... Uobicajeno je da se pocetne stranice imenuju sa index.htm(l) (nekad main.* ili start.*...) jer time web server zna da se radi o polaznoj stranici tako da ju ucitava kad u browseru upises adresu (domenu) nekog site-a.
Ako zelis da ti se polazna stranica zove nekako drugacije mozes ju nazvati kako zelis, ali to onda najcesce znaci da se za pristup toj stranici mora upisati puna adresa... Pojednostavljano receno, ako ti je pocetna stranica nazvana index.htm(l) onda joj se moze pristupiti upisivanjem samo www.tvoj.site, a ako ju nazoves npr. moja_prva.html onda se mora koristiti puna adresa u browseru - www.tvoj.site/moja_prva.html.
Mozda je moguce na neki nacin dati web serveru do znanja koju stranicu da smatra polaznom tockom, ali ne znam kako bi to bilo izvedivo osim da sam konfiguriras server, a to ne mozes osim ako nisi osobno administrator tog web servera (a nisi :).

Sto se tice ovog za putanju do iframe-a... Nju ne mozes vidjet diretno iz index.html stranice jer index stranica definira frameset (konstrukciju). U frameset-u vidis koja se stranica ucitava u koji frame, a u source-u stranice ucitane u frame mozes vidjeti (dublje) koja se onda stranica ucitava u koji iframe.
U konkretnom slucaju, frame_2.html sadrzi tri iframe-a kojima je kao 'src' argument postavljena stranica nesto.html, ta stranica naravno ne postoji, vec moras sam napraviti stranice koje zelis da se prikazuju u tim iframe-ovima i onda imena tih stranica staviti umjesto "nesto.html".

Ovo sto velis za centriranje i history mi bas nije jasno sta si htio reci... Postaj kôd da vidimo, mozda si negdje u sintaksi fulao...

Parametri 'marginwidth' i 'marginheight' u valajbegovom kôdu definiraju udaljenost teksta od lijevog i desnog, odnosno gornjeg i donjeg ruba frame-a.

Inace valajbegovo rijesenje je zaista prakticno, ali nisam bas siguran da bi na taj nacin mogao postici ono sto zelis (www.cmar-net.org) jer (i)frame-ovi ne podrzavaju nested izvedbu (nemogu se prikazati jedni unutar drugih)... Mozda je i moguce dobiti te frame-ove tako rasporedjene unutar tablice, ali trenutno mi ne pada na pamet nacin kako bi se to izvelo, ako netko ima ideju neka kaze jer unutar tablice bi savim sigurno stvar bila daleko jednostavnija i preglednija.

Inace, preporucio bih ti da potrazis preko Google-a neke tutorijale na temu frame-ova i procitas ih, mnoge stvari ce ti postati jasnije...
Jos cu samo dodat da ima gro ljudi koji ne vole frame-ove (ukljucujuci mene) tako da ako vec moras raditi site koristeci frame-ove nastoj da to bude opravdano (estetski i funkcionalno)... BTW, www.cmar-net.org mi se dizajnom ne dopada iskljucivo zbog tih silnih frame-ova (i premracan je, al ajde to ta ekipa voli :).
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon iframe24.06.2003. u 00:52 - pre 253 meseci
eee onaj vesicu.. ja sam konkretno pisao za iframe.....
nista vise..
tako da evo sljedi odgocvor...
(odmah da budem iskren nisam bas detaljno procitao nijednog od vas dvojice zadnjih)

e gledaj.. sto se tice DW-a sjajno al' moras odmah rasclaniti sta je ucenje koristenja tog programa i kod koji biva ispisan koristenjem tog programa..

stofa kad imas ona cuda da pravis frejmove u dw i ovo iframe su razlicite stvari .. al' zapravo obje znace stranica u strani....

tako gledaj naprimjer ovo.
Citat:

<html>
<head>
<title>Document</title>
</head>

<frameset cols="80,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0">
<frame src="file:///E|/Inet/WWW/UntitledFrame-4" name="leftFrame" scrolling="NO" noresize>
<frame src="file:///E|/Inet/WWW/Untitled-2" name="mainFrame">
</frameset>
<noframes><body>

</body></noframes>
</html>

e ovako ti dakle lici kod kad u DW stisnes ikonicu za djeljanje na dvije strane odnosno na ljevu i glavnu.
+ jos jedna istvar uvjek kad radis ovakve stvarke imas npr. ljevi, desni, gornji, donji ...... frame ili vise njih odjednom te Glavnu odnosno main i nakraju svega toga imas stranicu u kojoj se sve one otvore zajedno odnosno taj takozvani "index.html" .... ili bilo kako ..
dakle svaki taj frame uredjujes kako hoces a sve se to zajedno vidi u tom tzv.. index.html-u

- drugo vazno kada snimas tu stranicu u DW-u
kad definises frejmove onda otidji i klikni u okvir jednog pa onda na save i ako je na vrhu znaci oznaciga kao npr. top.html (tek toliko da ih razlikujes )
i tako svaki a onda idi na save all i jedina stranica koja ce ti ostati jeste ona u kojoj sve svi frejmovi otvaraju zajedno (ovo gore ti je prakticni dio iz iskustva)

a sto se tice ove teme iframe-a to ubacujes gdje hoces i kako hoces i preko onoga src="blabla.html" povezujes sa stranicom koju opet pravis na drugoj strani nesto skrroz ljevo mozes preusmjeriti www.elitesecurity.org !.
i onda ce se tamo gdje smjestis taj iframe u tvojoj stranici normalno otvoriti es.org

a ovo sto se tice velicine takodje panglu objasnjenje..
ti je napravis kolika ti treba a onda u zavisnosti od stranice koju otvoris ce se formirati scrol barovi i ta sranja!.
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?24.06.2003. u 01:00 - pre 253 meseci
da i jos ovo sto se tice Cmar-net-a to ti je napravljeno od dva iframe-a stim sto u jednom odnosno ovom ljevom... brbrbr .... a onda i u njemu hrpa ovih manjih iframe-ova...
no ovo je cinimise sofisticiranije tako mislim da je tu umjesan i sa nekim dinamicnim jezikom no nejseeeeeeeeeeeeeee!:..
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?24.06.2003. u 02:51 - pre 253 meseci
Citat:
valajbeg:
da i jos ovo sto se tice Cmar-net-a to ti je napravljeno od dva iframe-a stim sto u jednom odnosno ovom ljevom... brbrbr .... a onda i u njemu hrpa ovih manjih iframe-ova...


Lupetas covjece... Nemos nest-at iframe-ove. Isto kao sto ne mozes stavit ni frameset u iframe. Bez obzira na Dreamweaver, s njim ili bez njega, to je neizvedivo!
Mozes ti kôd iskôdirat kak oces, ali ti se to nece prikazati u browseru. Bilo bi besmisleno da se mogu nest-ati iframe-ovi jer bi se potencijalno mogli raditi loop-ovi koji bi bili prijetnja za sigurnost. Bilo je o tome rijeci vec, ne znam da li si pratio, ako nisi pogledaj temu iframe je virus.

Uostalom odi na www.cmar-net.org pa pogledaj source glavne stranice (ne RMB > 'View Source', nego klikni na View meni pa 'View Source'). Vidjet ces da je izradjena ugnjezdjivanjem (da se ne ponavljam s nest-anjem :) frameset-ova... Izvedba kôda je slicna onome iz gh0st.zip. Probaj i u tom famoznom Dremweaver-u napravit stranicu s tako poslozenim framovima pa ces vidjet da ce i DW generirati kôd slicne izvedbe; princip je isti.

Nemoj misliti da te napadam, tvoje rijesenje je dobro ako se radi uokviren site sa 3 iframe-a, ali izvedba poput www.cmar-net.org -a nije moguca na taj nacin...

BTW, preporucam ti da ubuduce pedantno procitas postove... A procitaj i ona dva gore ponovo... NHF.
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?24.06.2003. u 12:01 - pre 253 meseci
koji je tebi BA vesicu samo solis pamet nista nisi reko covjeku sto treba nego si doso vamo mene podjebavat' i fatat greske fino sam reko predpostavljam"cinimise" da je to tako uradjeno a za nesigurnost iframe-a i inace problemi frejmova znam odlicno ...

i bogati prihvati se pametnijeg posla pa pomozi nekom a ne zajebaji ljude po forumu!.

www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?24.06.2003. u 16:33 - pre 253 meseci
@valajbeg
Stari moj ti si si nesto tesko zabrijao... Ajd se fino smiri i lijepo polako procitaj cijelu temu, od prvog do posljednjeg posta, pa ti se mozda razbistri...
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon modem ok! a kako Podesiti konekciju na mandrake 9.1 ? ? ?24.06.2003. u 16:39 - pre 253 meseci
ne ba hocu da ti kazem da mi neces ti vadit' zivce i nemoj se MOLIMTE vise glupirat'!..

ozbiljno ti to govorim!.

PURGERU jean' bjedni!.. da si od koristi ovom forumu nekiom bi nesto i pomogo!...
bolje prihvati se pametnijeg posla !.. a nez''ebaji ljude unaokolo!.
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

gh0st
Skola
split

Član broj: 4066
Poruke: 182
*.dialin.iskon.hr

Jabber: not avalable


Profil

icon Re: cjela stranica u iframeu?24.06.2003. u 19:42 - pre 253 meseci
ala pa necemo se sad svađat .... ode smo da pomognemo jedan drugome a ne da se zakurac svađamo ... e nije mi jasna jedna stvar ...
mislim sto posto ce neko sad rec mani se racumala al jebiga nisan upoznat sa tim iframeovima iako se designom i svin tim sranjima bavim vec duze godina al evo :

Citat:
Sto se tice ovog za putanju do iframe-a... Nju ne mozes vidjet diretno iz index.html stranice jer index stranica definira frameset (konstrukciju). U frameset-u vidis koja se stranica ucitava u koji frame, a u source-u stranice ucitane u frame mozes vidjeti (dublje) koja se onda stranica ucitava u koji iframe.
U konkretnom slucaju, frame_2.html sadrzi tri iframe-a kojima je kao 'src' argument postavljena stranica nesto.html, ta stranica naravno ne postoji, vec moras sam napraviti stranice koje zelis da se prikazuju u tim iframe-ovima i onda imena tih stranica staviti umjesto "nesto.html".


mislin kuzin na koji princip rade ova tri frejma u frame_2.htm ..i vidim putanju al di je putanja ovih ostalih ....
di je uopce taj frameset ... ? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: cjela stranica u iframeu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5412 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.