Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raskid ugovora sa telekomom?

[es] :: ISP :: ADSL :: Raskid ugovora sa telekomom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23118 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihiz
Zrenjanin

Član broj: 107739
Poruke: 60
212.200.180.*



+2 Profil

icon Raskid ugovora sa telekomom?23.02.2007. u 14:19 - pre 208 meseci
Da li je istina da prilikom raskida ugovora za ADSL sa Telekomom mora da se plati 5000 din i da modem ostaje korisniku?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?23.02.2007. u 15:07 - pre 208 meseci
Citat:
Mihiz: Da li je istina da prilikom raskida ugovora za ADSL sa Telekomom mora da se plati 5000 din i da modem ostaje korisniku?
Mislim da je to tako samo ako raskines pre odredjenog perioda - godinu dana. Ako si vec potpisao ugovor i dobio modem i sve ti radi, onda ni ne postoji neki jak razlog da menjas provajdera, jer je i kod drugog sa tehnicke strane priblizno sve isto. Doduse, vecina ostalih daje u principu modem koji ima samo USB prikljucak i ako hoces ruter negde treba cak i doplatiti, a ovi ti daju ruter sa USB + Ethernet prikljuckom odmah. Kako ljudi pricaju, nije neka vrhunska klasa, ali sluzi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?23.02.2007. u 18:15 - pre 208 meseci
Baš tako, ako neko hoće da prekine pre isteka tog roka, plaća ne 5000 već i PDV pa onda to bude 5900. Možda neko više neće ili ne može da plaća, znam da su u mom kraju klinci masovno uzeli ADSL kod Telekoma pošto se ništa ne plaća. Sada će da bude problem kad roditelji saznaju da moraju da plaćaju oko 2k para svakog meseca (uglavnom su uzimali 512k jer tako mogu da skinu više filmova i igrica). ;)
 
Odgovor na temu

z_drva
Nebojša Mihajlović
Niš

Član broj: 133455
Poruke: 11
91.150.101.*

ICQ: 68213578


Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?27.02.2007. u 23:44 - pre 207 meseci
Calexx, dobar ti je kraj :-D
 
Odgovor na temu

mixman

Član broj: 45642
Poruke: 46
79.101.85.128



Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 11:13 - pre 192 meseci
U zelji da regularnim putem raskinem ugovor o koriscenju ADSL usluge (Telekom) a po isteku istog; nastaje problem:
Podnosilac zahteva JA
Potpisnik ugovora JA
Ugovor glasi na vlasnika iznajmljenog telefonskog voda NISAM JA
Raskidalac ugovora JA- E TU NASTAJE PROBLEM
Traze mi licnu kartu vlasnika iznajmljenog tlf. voda tj. onoga na kome se vodi broj prostije receno.

ZASTO? KAKO? Licna karta onog koji placa tj. vlasnika iznajmljenog tlf. voda nije trebala kada se podnosio zahtev i kada se potpisivao ugovor.

Sta raditi sa TELEOKUPATOROM u ovom slucaju????
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
79.101.128.*

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 11:24 - pre 192 meseci
Poštovani,

Samo nosilac prava nad telefonskim priključkom, uz ličnu kartu na uvid, može sklopiti i raskinuti ugovor za ADSL. Nije mi jasno kako su vam u korisničkom servisu dopustili da sklopite ugovor, ukoliko niste nosilac prava nad priključkom. Svejedno, nosilac prava na koga se vodi priključak mora da dođe u najbliži korisnički servis (uz ličnu kartu na uvid) i da podnese zahtev za raskid ugovora za ADSL.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.235.*



+629 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 16:20 - pre 192 meseci
Citat:
mixman: ZASTO? KAKO? Licna karta onog koji placa tj. vlasnika iznajmljenog tlf. voda nije trebala kada se podnosio zahtev i kada se potpisivao ugovor.
A da li bi voleo da se dozvoli da bilo ko u bilo čije ime podnese zahtev za raskidanjem ugovora bez ikakve kontrole?
To bi bilo veselo :-)

btw: ne dupliraj postove
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 16:37 - pre 192 meseci
Pozd.

MyWay je apsolutno u pravu, ali vidish shta chovek kazhe - nije trebalo kada se zakljuchivao ugovor. Da li bi sada voleo da neko u tvoje ime zakljuchi ADSL ugovor za tvoj telefon i tebi lepo krenu da stizhu rachuni. To je mislim pravo pitanje za koje bi trebalo insistirati od telekoma da odgovori. Ne mogu da verujem da tako rade?

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.235.*



+629 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 16:46 - pre 192 meseci
Zašto da ne rade tako?
Ako je neko drugi zaključio ugovor u tvoje ime ti možeš da raskineš ugovor. Telekom je to uveo da bi skratio dužinu procedure ugovaranja i u slučaju raskida ugovora samo je Telekom na gubitku. Verovatno su sračunali da je bolje prihvatiti potencijalni rizik gubitka vremena/para zbog ovakavog načina rada nego za svaku stvar ići lično i donositi lične karte i samim tim praviti redove (ili zapošljavati još ljudi u korisničkom servisu)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 16:53 - pre 192 meseci
Pozd.

Ako neko drugi zakljuchi ugovor u moje ime, to je krivichno delo. I ja sam takodje na gubitku - ako ne platim adsl koji nisam ni trazhio, iskljuche ti josh i telefon koliko sam razumeo. Shta ako hocu ja sutra od PTT-a adsl ... ne mogu, moram da raskinem ugovor sa telekomom, ugovor koji nisam ja potpisao. Onda josh treba ja da idem na lokaciju X da raskidam ugovor (i josh mozhda dokazujem da ga nisam ja zakljuchio) - znachi gubim vreme i energiju. A vreme (ako ne i energija) je novac. Shta kazhesh da ja odem u tvoju banku i podignem pare sa tvoga rachuna - eto banka je to uvela da bi skratila dosadnu proveru podataka klijenta koji zheli da podigne novac. Ajde molim te :) I pride, nenoshenje lichne karte je takodje krivichno delo :)

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 17:00 - pre 192 meseci
Nije moguce da bas Telekom dozvoljava da blo ko dodje sa ulice u poslovnicu i kaze zakljucujem ugovor za komsiju Peru. Eventualno mogu da izadju u susret ako imas licnu kartu na istoj adresi kao i vlasnik broja, znaci zivite zajedno a iz nekog opravdanog razlog vlasnik ne moze da dodje u poslovnicu bolest ili slicno.
 
Odgovor na temu

diyabolic
Novi Sad

Član broj: 17737
Poruke: 61
79.101.214.*



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 21:11 - pre 192 meseci
ja sam isto tako potpisao ugovor a linija se vodi na caleta...drugarica isto...brat isto i jos mnogo njih
brat je ziveo u kiriji, preselio se i cak nije hteo ni da raskida ugovor nego da prebaci na drugi broj. kad je otisao u telekom iscudjavali su se kako je on mogao da ga potpise. i to su jedno 3 puta pogledali i pozivali ljude da se i oni malo cude...
i sad da bi prebacio adsl mora vlasnik voda da dodje da (verovatno) prekine ugovor. sve bi to bilo ok da vlasnik nije u sloveniji...ponudili su mu resenje...da vlasnik da punomoc bratu i da se to lepo odradi...a punomoc je oko 100 e ili da saceka vlasnika da se vrati
znaci nisi jedini slucaj...telekom je cudo
frka je bila i sa onim vaucerima sto smo dobili kad smo potpisali ugovor!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.235.*



+629 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 21:59 - pre 192 meseci
i preseljenje potpada pod iste uslove kao i isključenje tj raskid ugovora pošto je preseljenje faktički isključenje pa uključenje na novoj lokaciji
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.224.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?07.06.2008. u 23:08 - pre 192 meseci
Uzmimo ovako, osoba A je nosilac prava nad tel. prikljuckom. Osoba B potpise ugovor umesto osobe A. Osoba A ne zeli Telekom ADSL. Osoba A moze da raskine ugovor uz placanje 5900din naknade!

Ko je ovde lud a ko blesav?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 00:23 - pre 192 meseci
Osoba B ne moze da potpise ugovor za osobu A (osim ako nema punomocje). Dakle osoba A i ne mora da raskida ugovor jer nije nikada ni sklopila ugovor i nema potrebe da bilo sta placa. Zar ne?
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 00:36 - pre 192 meseci
Da li bih ja mogao da prekinem ugovor i da ne platim tih 5000 din jer sam nezadovoljan njihovom uslugom. Konstantno mi puca veza na svakih 10ak minuta. I oni slepci iz PTT-a ne znaju da rese problem?
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 10:15 - pre 192 meseci
@ ki111er

u tvom slučaju raskid ugovora bi bio sasvim normalana stvar ( naravno bez plaćanja 5.000 + 900 rsd ) ,
ALI mi živimo u srbistanu !!!
i verovatno misliš na slepce iz Lelekoma Srbistana !??

joj muke naše srbistanske
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 12:34 - pre 192 meseci
ͫ-�֫j�"u�.��謫����*�׫�6��Ȩ�*h��$�������鞞�&y�l�����l��zW���.����"�ǭ�
k��^�����7����
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 13:03 - pre 192 meseci
Naravno mislim na te slepce i Lelekom Serbistan. A sta li je ovaj hteo reci ???
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.adsl.beotel.net.



+26 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa telekomom?08.06.2008. u 14:49 - pre 192 meseci
Citat:
ORCA2
Poštovani,

Samo nosilac prava nad telefonskim priključkom, uz ličnu kartu na uvid, može sklopiti i raskinuti ugovor za ADSL. Nije mi jasno kako su vam u korisničkom servisu dopustili da sklopite ugovor, ukoliko niste nosilac prava nad priključkom. Svejedno, nosilac prava na koga se vodi priključak mora da dođe u najbliži korisnički servis (uz ličnu kartu na uvid) i da podnese zahtev za raskid ugovora za ADSL.


Covece sta pricas ti? Da li to znaci da mogu da tuzim telekom i neko ovlasceno lice u telekomu posto su mojoj svastiki dozvolili da potpise ugovor za ADSL bez mog odobrenja ili mog prisustva. Naime, imam dve telefonske linije, zivimo jedni pored drugih, oni nisu imali telefon tada nego su koristili nasu drugu liniju dok nisu dobili svoju i za to vreme su uveli ADSL. A da ne pricam da je podstanar bez mog odobrenja, bez prijavljenog prebivalista uveo telefonski prikljucak?!? I gde su sad tu prava nas koji smo vlasnici telefonskih linija, i koja je to kaubojska firma telekom.

p.s. Da se ne bi neko nasao pametan da sada citira mene kako nije telefonska linija u mom vlasnistvu, to moze da vazi za neke slucajeve, ali u slucaju kao sto je moj ali i ostalih sugradana u mom mestu gde smo mi sufinasirali izgradnju infrastrukture (prikljucak je bio oko 1500 DM tada) tako da smo i te kako vlasnici ili u najgoru ruku suvlasnici sa Telekomom.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Raskid ugovora sa telekomom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23118 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.