Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIPROG na serijskom portu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: SIPROG na serijskom portu

[ Pregleda: 3266 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.83.beocity.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon SIPROG na serijskom portu12.03.2007. u 00:06 - pre 208 meseci
Napravio sam SIPROG programator (ne SEEPROG) po semi koju sam nasao na netu. Prikljucuje se na serijski port, kod mene COM2. Radi super sa ponyprog softverom.
Problem je sto zelim da programiram 4Mbit i 8Mbit cipove, M25p40, M25p80, 25FS040, 25FS080, MX 25l8005 i slicne. U pitanju su SPI flesevi. Ponyprog ne vidi ovolike cipove, i dozvoljava mi da prijavim najveci SPI 25256, tako da iscitava samo prvih 32KB. Novija verzija ponyprog-a od 2.06 ne postoji na netu.
Pokusao sam da pokrenem elnecov program PG4UW. Po listingu PG4UW prepoznaje ove cipove ali ne vidi serijski port.
Da li da pravim LPT programator ili neka dobra dusa ima softver koji prepoznaje SPI fleseve a ume da vidi programator na serijskom portu?
Bilo kakav savet je dobrodosao.
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

nesosecurity
Aleksic Nebojsa
vlasnik preduzedja za elektronsko
obezbjedjenje i servisa za auto
elektroniku
CRNA GORA

Član broj: 87370
Poruke: 187
*.crnagora.net.

Jabber: nesosecurity1


+1 Profil

icon Re: SIPROG na serijskom portu02.04.2007. u 23:11 - pre 207 meseci
Ja imam elnekov programator i radi na LPT portu uredjaj je rucno pravljen i vec nekolike godine vise nego korektno radi.Zaboravio sam tacnu adresu dje sam ga kupijo ali je bila neka cijena da se nije isplatilo praviti ga,mislim da sam nasao na netu da je neko ko se inace bavi mobilnim telefonima imao ga u ponudi.Pokusaj da nadjes sajt nesto kao GSM STUDIO ili sl.Mislim da ti je najbolje resenje ovo sto i ja pokusavam da REALIZUJEM ovih dana Bugarin koji proizvodi UPA-programatore.WWW.ELRASOFT.COM pa vidi meni uredjaj i,softver i spisak eproma i procesora vise nego zadsovoljava
POZDRAV IZ NIKSICA
Aleksic Nebojsa
SV.VRACA bb
Kotor
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: SIPROG na serijskom portu

[ Pregleda: 3266 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.