Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

octoechos
Octoechos
Kungshamra

Član broj: 134351
Poruke: 6
*.swipnet.se.

Sajt: www.zivkovic.eu


+2 Profil

icon Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB13.03.2007. u 22:41 - pre 207 meseci
Nisam programer, i nemam pojma kako se to radi. Zato, nemojte da se smejete.

No, u Excelu sam uradio jednu kalkulaciju (koja se tice merenja protoka vremena u zavisnosti od pulsa, - vezano za muziku).
Kalkulacija je jednostavna.
Sasvim slucajno sam pritisnuo neku kombinaciju (ispada da je to bila Alt F11) i otvorio mi se Visual Basic editor. Nisam znao da to postoji u Excelu. Malo sam cackao i video da se mogu napraviti polje kao kod nekog programa (User Form) i dodavati mu razne delove, text polja, buttons i slicno.
Onda mi je palo na pamet da li postoji mogucnost da se ista ta kalkulacija preobrati u neki .exe fajl napravljen na taj nacin, tako da i oni koji nemaju excel mogu da koriste taj program?
pozdrav
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB14.03.2007. u 07:39 - pre 207 meseci
Pa vidi, ako mislis da to sto si uradio u excelu napravis kao .exe - malo teze, tj. nemoguce. Naravno da mozes problem prebaciti u VB 6.0 (ili bilo koji drugi programski jezik) prilagoditi resenje, pa tamo napraviti .exe, ali to je vec neka druga tema. Inace, VBA (Visual Basic for Applications) je vec odavno deo svakog Office programa i uveden je kao podrska za automatizaciju ovih programa zahvaljujuci konceptu da je svaki Office program u stvari COM komponenta, cijem se objektnom modelu moze pristupati preko bilo kog jezika koji to podrzava. Na isti nacin i sa istim razlogom je VBA postao i deo Corel aplikacija, AutoCad i drugih.

Dakle, VBA u .exe NE. Ali, VBA kod ako se eksportuje u VB 6.0 moze da prodje. Moje iskustvo je da, ako radim neku proceduru za automatizaciju nekog programa preko VBA, zbog brzine i sto boljeg testiranja radim to u samoj aplikaciji i njenom VBA editoru, a kada zavrsim samo "portujem" resenje na VB 6.0 i to je to.
 
Odgovor na temu

octoechos
Octoechos
Kungshamra

Član broj: 134351
Poruke: 6
*.swipnet.se.

Sajt: www.zivkovic.eu


+2 Profil

icon Re: Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB14.03.2007. u 09:41 - pre 207 meseci
Hmmm... Hvala ti na odgovoru.
Medjutim to za mene izgleda kao spansko selo.
 
Odgovor na temu

Buck
Branko Rodic
Novi Sad

Član broj: 2312
Poruke: 42
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB04.04.2007. u 17:20 - pre 206 meseci
Ako ces raditi u VB6SP6, onda gledaj da kompajliras takav kod na Intel mashini jer kada se ovakav kod iskompajlira na AMD-u - to hoce da ne radi na Intel mashinama!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc za onoga ko nema pojma.... Excel - VB

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.