Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!

[es] :: Flash :: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sir_Jode
Dejan Pejovic
Micros Fidelio Consultant, Montora
Software
Kotor

Član broj: 51746
Poruke: 13
*.crnagora.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/pejov..


Profil

icon Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!13.03.2007. u 23:54 - pre 208 meseci
Ljudi ovako napravio sam jednu animaciju u flashu, koja radi na principu random-a, naime funkcija stalno generise odredjene linije, uvijek razllicite pozicije i duzine i sve je to ok. dok se masu tih linija ne skupi, e onda mi gotovo blokira internet browser koji cita tu animaciju, dakle moje pitanje je kako da podesim neki reset nakon odredjenog vremena da resetuje tu animaciju a onda sve pocne ispocetka sa navedenom funkcijom. Nov sam u action scriptu, pa mi treba pomoc,


unaprijed zahvaljujem,

zivjeli!
Not everyone understands TRANCE music. It's spiritual thing, a body thing, a soul thing!
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
212.200.185.*



Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!14.03.2007. u 00:06 - pre 208 meseci
ae okaci .fla
Bice lakse za pomoc.

ps. nemoj ziveli, ziveti se moze i na aparatima.. u zdravlje :)
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!14.03.2007. u 19:03 - pre 208 meseci
Kod koji ti crta linije treba da pretvoriš u funkciju i da je pozivaš preko setInterval npr ako ti se funcija zove crtaj() onda kod otprilike izgleda ovako:
Code:

var intervalId:Number;
vreme=1000

function crtaj() {
    clear()
    // ovde ide kod koji crta
}

intervalId = setInterval(crtaj,vreme);

Promenljiva vreme označava vreme u milisekundama, clear() briše sve do tada nacrtano, ako si crtao u nkom mc-u a ne u _root-u onda treba ime_mc.clear().

Pogledaj i ovo

http://www.kirupa.com/developer/actionscript/chaos_fractal.htm

možda ti pomogne
/(bb|[^b]{2})/
 
Odgovor na temu

sir_Jode
Dejan Pejovic
Micros Fidelio Consultant, Montora
Software
Kotor

Član broj: 51746
Poruke: 13
*.crnagora.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/pejov..


Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!14.03.2007. u 19:44 - pre 208 meseci
Zahvaljujem!

Idem sad probat...

Ako dje zastekam postovacu cijeli kod, pozdrav!
Not everyone understands TRANCE music. It's spiritual thing, a body thing, a soul thing!
 
Odgovor na temu

sir_Jode
Dejan Pejovic
Micros Fidelio Consultant, Montora
Software
Kotor

Član broj: 51746
Poruke: 13
*.crnagora.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/pejov..


Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!14.03.2007. u 21:25 - pre 208 meseci
Code:
var intervalId:Number;
vrijeme=1000;

function crtaj() {
    clear();
setProperty("between", _quality, "HIGH");
pace = 20;
max = 70;
i = i+1;

setProperty("line", _x, GetProperty("line", _x) + random(pace + 1) - pace/2);
setProperty("line", _y, GetProperty("line", _y) + random(pace + 1) - pace/2);

setProperty("trail", _x, (GetProperty("line", _x) - GetProperty("trail",_x))/5 + GetProperty("trail",_x));
setProperty("trail", _y, (GetProperty("line", _y) - GetProperty("trail",_y))/5 + GetProperty("trail",_y));
if (GetProperty("line", _y) < 0 or GetProperty("line", _y) > 70) {
    setProperty("line", _y, max);
    setProperty("line", _x, max);
    setProperty("trail", _y, max);
    setProperty("trail", _x, max);
}
if (GetProperty("line", _x) > 140 or GetProperty("line", _x) < 0) {
    setProperty("line", _y, max);
    setProperty("line", _x, max);
    setProperty("trail", _y, max);
    setProperty("trail", _x, max);
}
duplicateMovieClip("between", "between" + i, i);
setProperty("between" + i, _x, getProperty("line", _x));
setProperty("between" + i, _y, getProperty("line", _y));
setProperty("between" + i, _xscale, getProperty("trail", _x)-getProperty("line", _x));
setProperty("between" + i, _yscale, getProperty("trail", _y)-getProperty("line", _y));
}
intervalId = setInterval(crtaj,vrijeme);


Ovako to sad izgleda, interval mi sad odredjuje brzinu, odnosno cekanje na izvrsavanje funkcije, nisam puno ekperimentisao, ali i dalje se clear ne odradjuje, vec krca kako prije bez resetovanja.
Ako imas i imate jos neku ideju kako ovo napravit javite!
U zdravlje :)
Not everyone understands TRANCE music. It's spiritual thing, a body thing, a soul thing!
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!15.03.2007. u 17:15 - pre 208 meseci
Citat:
sir_Jode: ... funkcija stalno generise odredjene linije...

Na osnovu ovoga sam pretpostavio da koristiš Flash-ove funkcije za crtanje (lineTo,curveTo...), ali koliko vidim ti u stvari generišeš movie clipove koji su pretpostavljam linije ili nešto slično. Ne znam zašto tako kad već postoji gomila funkcija za crtanje u samom Flashu, ali dobro.
Ono što je tebi u ovom slučaju potrebno nije clear() već removeMovieClip(), samo je pitanje na koji način obrisati movie clipove koje generišeš. Npr možeš da napraviš sledeću funkciju
Code:

for (var name in this) { 
    if (typeof (this[name]) == "movieclip") { 
        this[name].removeMovieClip()
    } 
}

i da nju pozivaš sa setInterval. Funkcija briše sve mc-ove koji su generisani iz AS-a.
Drugi način je da odrediš max broj mc-ova i da brišeš jedan po jedan, probaj da resetuješ i na kraju funkcije
Code:

if(i==10){
   i=1
}

Trebalo bi da Flash, kad i stigne do 10, obriše prvi mc i napravi 11-ti (odnosno ponovo prvi) tako ćeš uvek imati max 10 mc-ova.
Nisam baš siguran da sam najbolje objasnio, ali ako se ne snađeš pošalji fla. Pogledaj i drawing methods u helpu mnogo je lakše crtati sa njima nego ovako.
/(bb|[^b]{2})/
 
Odgovor na temu

sir_Jode
Dejan Pejovic
Micros Fidelio Consultant, Montora
Software
Kotor

Član broj: 51746
Poruke: 13
*.crnagora.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/pejov..


Profil

icon Re: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!15.03.2007. u 18:13 - pre 208 meseci
Da, u pravu si, pogresno sam se izrazio kad sam rekao funkcija! Sinoc sam uradio klasicno kao sto je ovaj tvoj drugi prijedlog jer kao sto vec rekoh, nov sam u action scriptu pa ne vladam AS funkcijama. Iduci put cu te od samog starta konsultovat!
Zahvaljujem se i sve najbolje!

Not everyone understands TRANCE music. It's spiritual thing, a body thing, a soul thing!
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Kako resetovati animaciju da nakon nekog vremena ponovo pocne?!?!

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.